Dietë Kastravec për humbje peshe shpejtë


Kastravec - Kultura perime, e cila është shumë e zakonshme në të gjithë botën dhe është kultivuar në shumë vende për shkak të thjeshtësisë, shijen e saj të shkëlqyer dhe favor. Ndoshta nuk gjejnë ndonjë kopshtar në vendin tonë, e cila nuk do të mbjellë trangujve në vend - kjo perime është e mirë për salads të ndryshme, si dhe për përgatitjet për dimër, edhe, përveç trangujve të freskëta si pothuajse çdo gjë. Në kastravec rritur kohët e fundit, dhe të kapur mjaft më, si kulturë, ditët e Pjetrit të Madh. Dhe që nga kjo perime është bërë një pjesë integrale e jo vetëm tryezën tonë, por kulturën amtare në përgjithësi. Një përfitim i madh përfshira në këtë perime - nuk është rast vetëm për dashuri dhe respekt për të, shumë e popullarizuar në mesin e shumë njerëz përdorin dietë kastravec për humbje të shpejtë në peshë, veçanërisht relevante për ata që duan të heqin qafe e disa kg shtesë të lehtë dhe menjëherë.


Ata njerëz të cilët janë të interesuar në mënyra të ndryshme të humbjes së peshës duhet të jetë i njohur dietë shalqi. Dietë Kastravec për jo mirën e tij shalqi inferiore, dhe humbje peshe shpejtë mund të përshtatet edhe më të mirë. Kjo është për shkak se dieta kastravec mund të përfshijë jo vetëm trangujve, por edhe një shumëllojshmëri të pjatave në bazë të tyre, i cili është shumë i përshtatshëm për humbje peshe shpejtë. Kastravec kryesisht i përbërë nga uji, përveç kësaj, ai përmban një sasi të madhe të mineraleve dhe vitaminave të nevojshme nga trupi i njeriut. Pektin, fibra, vitamina B, C, PP jo vetëm që do të hequr toksinave nga trupi, por edhe kolesterol më të ulët, të ketë një efekt pozitiv në sistemin imunitar, parandaluar zhvillimin e disa sëmundjeve (përfshirë nyje).


Shumë njerëz e dinë me një të fortë bela hangover kastravec - një nga mjetet më të mira për të sjellë trupin kthehet në normale, ai gjithashtu ndihmon për të përmirësuar tretjen. Kastravec përgatitur TEAS të ndryshme që ndihmojnë në situata të ndryshme. Për shembull, supë freskët kastravec mund të jenë të përgatitur, e cila është e dobishme si një antipiretik. Me outgrown kastravec supë është e përgatitur për ata që kanë probleme me fshikëz fshikëz e tëmthit, mëlçisë. Për anijet dhe zemrën dhe sistemin nervor, është kalium domosdoshme të përfshira në trangujve. Të gjitha gratë janë të vetëdijshëm për vetitë pazakontë e lëkurës kastravec rinovimin - maska ​​kastravec janë konsideruar të jetë bukuria individuale më efektive dhe të thjeshtë. Dhe në sajë të antioksidantë të përfshira në kastravec mund të rivendos jo vetëm jashtë, por brenda. Jodi të përfshira në të, absorbohet mirë nga trupi shumë më të mirë sesa përdorimi i drogës.


Por roli i veçantë i trangujve, si një mjet për të në mënyrë të sigurtë dhe në një kohë të shkurtër për të humbur peshë. Pse kaq dietë të dobishme kastravec për humbje peshe shpejtë? Pavarësisht faktit që kjo vegjetal eshte praktikisht i njëjtë ujit, ajo ka veti të tillë dobishme si largimin fluide të tepërt nga trupi. Me atë që ju mund të kënaqë urinë tuaj ndërsa - etja. Në një kastravec përmban vetëm një sasi të vogël të kalorive (15 kcal per 100 g), që gjatë dietë ju mund të hani sasi praktikisht të pakufizuar. Pra dietë kastravec mund të jetë një mundësi e madhe për një të shpejtë, por shumë të dobishme humbje peshe.


Dietë kastravec bukuri është se menu do të përbëhet jo vetëm nga kastravec, por të dobishme për disa figura dhe shëndetësore komponentëve të tjerë. Në veçanti, të lejuara për të bërë sallatë kastravec me zarzavate të freskëta, vezë dhe një sasi të vogël të mishit të zier (ligët). Për sallatë ju mund të përdorni kos yndyrë të ulët, pak vaj ulliri, lëng limoni. Kushti më i rëndësishëm për humbje peshe përputhja është dietë e duhur, dhe pastaj do të humbni peshë të lehtë dhe pa tension shumë nervor. Kryesore Dietë Termat kastravec mund të konsiderohen:


1. Dieta e një personi i cili kërkon për të humbur peshë, do të përbëhet kryesisht nga trangujve të freskëta. Produkte të tjera, duke përfshirë turshi, të përdorura për gatim në minimum. Ditë mund (dhe duhet) të hani më shumë se 2 kg trangujve të freskëta.

2. Një kusht i rëndësishëm është përjashtimi i pjatave kastravec e ndonjë aditivëve shije, duke përfshirë, ju nuk mund të shtoni një shumë të kripës (më mirë të mos shtoni kripë gjatë dietë). Sigurisht, ushqimi në të njëjtën kohë mund të duket i freskët dhe pa shije, kështu që ju mund të herë pas here të bëjë përjashtime të vogla - kripë (më pak se 1g e kripë në ushqim). Për të dhënë një shije të trangujve është e rekomandueshme që të shtohet në këto lëng enët agrume, të tilla si limon.


3. Pavarësisht nga fakti se prej trangujve përmbajnë shumë vitamina dhe elemente të tjera të dobishme gjurmë, por ata nuk mund të sigurohet plotësisht nevojat e trupit. Është e rëndësishme gjatë dieting marrë komplekset vitaminë-minerale, të blera në farmaci.

4. Në kastravec përmban shumë ujë, por kjo nuk do të thotë se lëngu në dietë nuk ka nevojë për të pirë. Ju duhet të përpiqen për të pirë shumë çaj shumë të dobishme të gjelbër, kos, të ulët-yndyrë kos. Për të eliminuar efektin dobëson zorrë, është më e vëmendshme për përzierjen e dy produkteve të ndryshme.


Duhet të theksohet se, pavarësisht nga të tilla një dietë efikase dhe të shpejtë tregon se ajo nuk është për të gjithë. Ashtu si çdo dietë të tjera, menu kastravec nuk duhet të shkojnë në dëm të organizmit. Për shembull, ne e dimë se kastravec ka një veti të forta diuretik, kështu që nëse ju keni probleme të veshkave, për gurë në veshka, etj mos merrni dietë të përfshirë kastravec në përgjithësi dhe në veçanti. Në qoftë se ndonjë problem shëndetësor para se të përpiqet për të humbur peshë duke përdorur dietë kastravec duhet të flasin mbi këtë temë me mjekun tuaj. Në rastet kur shëndeti ju lejon të humbni peshë trangujve, efekti mund të arrihet shpejt, ju mund të bjerë në 2-3 kg në javë.