Njerëzit kryesore gabim gjatë humbje peshe


Unë mendoj se shumë prej nesh janë të pakënaqur me figurën e tyre. Shumë njerëz e konsiderojnë veten obryuzhshymy mbipeshë dhe të përpiqen për të rregulluar dietat shumta, ushtrim. Megjithatë, për fat të keq, jo të gjithë sukses. Përveç kësaj, shumë njerëz të fituar sëmundje të ndryshme kronike. Çfarë ndodhi kjo? Nga fakti se jo të gjithë e di se si për të humbur peshë është e drejtë, dhe pas leximit për dieta të ndryshme dhe stërvitje në internet të bërë shumë gabime.
Pra, analizuar gabimet themelore njerëzit kur humbjen e peshës.
Ndryshim të mprehtë 1. Gabim në dietë dhe dietë të rreptë


Të gjithë njerëzit janë të ndryshme, dhe shkalla e metabolizmit në të njëjtën mënyrë të gjithë të ndryshëm. Është e kuptueshme që nëse dietë të rreptë ndihmuar shoqen e saj të humbur dhjetë kilogramë, kjo nuk do të thotë se si ju humbni peshë. Përveç kësaj, nuk ka dietë mund të ju jap një gamë të plotë të ushqyesve, e cila është e nevojshme për funksionimin normal të trupit. Prandaj torturuar veten dietat ju merrni gastrit, imuniteti reduktohet, sfond hormonal, flokët e brishtë, thonjtë të verdhë. Kjo nuk është e vlefshme. Opsioni kryesor të ushqyerit e drejtë është të ushqyerit e duhur.


Për ta bërë këtë është për të shkuar në një mjek diete që keni bërë dietë e duhur. Dhe në qoftë se kjo nuk është e mundur, pastaj të përpiqet për të ndjekur këto rregulla të thjeshta:
1. diversifikuar ushqim. Në asnjë rast nuk është i përjashtuar krejtësisht nga dietë që grupi i substancave. Trupi nevojë për të gjitha proteina dhe yndyrna, dhe karbohidratet. Një çështje tjetër është se karbohidratet nuk mund të merrni rrotullon e butë e bardhë dhe bukë thekre, bukë, fruta, perime. Mundohuni të hani rregullisht të jetë e mundur me të dy ushqim me prejardhje shtazore dhe bimore.

2. A nuk e kufizojnë veten për të pirë. Megjithatë, mbani mend se sode, dhe të tjera të ndryshme "të dëmshme", nuk mund të marrë pije. Mësoni veten për të pirë ujë kryesisht të pastër jo-gazuara.
3. kalori të pajtueshmërisë. Ka shumë tabela që tregojnë përmbajtjen kalori të produkteve dhe numrin e kalorive që ju të kaloni një ditë. Ajo duhet numërimin e tyre dhe të bëjnë ato të njëjtin numër, por në qoftë se ju ndjekin qëllimin për të humbur peshë, kalorive djegur tejkalojë shumën ngrënë të paktën 500. Ulja futje kalori, duke ulur konsumin e karbohidrateve të shpejtë.

4. Hani shpesh, përtyp ngadalë. Ky rregull ju ndihmon të shpejt të kënaqur dhe shumë rrallë ndiheni të uritur.
Ka shumë rregullat e të ushqyerit e duhur për humbje peshe, por këto themelore.

Gabim 2. Mos ushtrojnë
Shumë njerëz duan të marrin humbje rezultatet peshë pa sport.
Rritja e parë e përdorur dallimin në mes të kalorive dhe kanë shpenzuar është ushqim për shkak vidyazyka, dhe në qoftë se një person bën një jetë ulur, ai do të ketë vidyazykatysya e ushqimit, dhe kjo është e gabuar. Përveç kësaj, humbje peshe është yndyrë, por lëkura nuk do kudo, ajo do të mbetet pa sagging trajnim dhe për të fituar të muskujve nuk është formë e bukur. Si rezultat, kjo shifër bëhet e butë dhe të shëmtuar.

Megjithatë, sportive janë një mashtrim, shumë kanë filluar të hedhin ato sa më shpejt që ata të shohin një rritje në peshën e bilancit. Mos harroni se yndyrë është më e lehtë për të muskujve në sport dhe në masë të muskujve fillon të rritet, dhe kjo është arsyeja pse shtim në peshë. Mos harroni rregullin e rëndësishme, pa marrë parasysh se sa ju vazhysh, më e rëndësishmja, ajo që ju duken si.

Gabim 3. A vetëm trajnim forcë
Disi besohet se në qoftë se shtypit rock, yndyrë nga stomaku shkon. Në fakt, ajo nuk është. Press pompimit, ju forcuar muskujt, ata fillojnë të shtrydh yndyrë dhe të shtrirë përpara. Si rezultat, stomaku nuk bëhet formë shumë të mirë. Kjo është arsyeja pse ne duhet të shtoni trajnim forcë dhe kardiovpravy duhur të ushqyerit. Ajo kardiotrenuvannya ndihmojë të djegur yndyrë trupit. Ai përfshin drejtimin, çiklizmit, biçikletë, litar duke kërcyer, dhe ushtrime të ndryshme. Megjithatë, mbani mend se ngarkesa e një pushteti dhe kardionavantazhennya veçantë dëmtuar. Pra rënie në peshë, ju do të merrni një formë të bukur të trupit.


4. Rezultatet Gabim dëshirë shpejtë
Mos harroni se dietë e duhur është i bazuar në reduktimin gradual të peshës. Nëse pesha juaj është shumë e rëndësishme, atëherë me të vërtetë nevojë për rezultate të shpejta, por në qoftë se ju dëshironi të humbni 10-20-30 kg, është më mirë që të bjerë gradualisht. Së pari humbje peshe papritur është e vështirë për të trupit, është e vështirë për të rregulluar në një lloj të ndryshme të punës, kështu që ju do të përjetojnë lodhje, dhimbje koke, ndryshimet hormonale dhe efekte të tjera anësore të humbjes së peshës. Por mos zgjas këtë proces për shumë vite, çdo gjë duhet të jetë në moderim.


Gjithashtu, në qoftë se ju hedhin peshë më shpejt, është një shans i madh sa të shpejtë dhe të thirrni atë. Pas të gjitha, në qoftë se një person ka një tendencë për shtim në peshë, probleme me ushqim, ajo është shpesh këta njerëz të kthehen për të dietë të pahijshme dhe të ndaluar ushtrimin rregullisht.
Pra, mos harroni se në qoftë se ju keni probleme me të ushqyerit mbipeshë dhe sportive janë bërë pjesë integrale e jetës suaj!
Bëjë atë të drejtë dhe të jenë të shëndetshme!