Kushtet e shpejtë njeriut humbje peshe


Duke vendosur vetes detyrë me çdo kusht për të arritur harmoninë, pyesni veten nëse ju jeni gati për një punë të tillë të përgjegjshme. Në fund të fundit, ne po flasim për veprime në shënjestër, jo "sulmet kalorës", kur problemi mund të zgjidhet në një goditje. Nëse shtim në peshë nuk ka ndodhur për disa javë, dhe një vit ose disa vjet, është e logjikshme të supozohet se udhëtimin e kthimit mund të kërkojë shumë kohë, kështu që unë duhet të tregojë qëndrueshmëri, fuqinë e vullnetit dhe durim. Por qëllimi - ndjekja e një figurë të bukur nuk e dëmtojnë shëndetin e tyre - është e vlefshme. Le të shohim se çfarë qasje për humbje peshe mashtrimi Sprinterja thjeshtuar. Çfarë është sundimi i shpejtë njeriu humbje peshe?


Ju nuk mund plotësisht të përjashtojë nga karbohidratet tuaja dietë dhe rregullave, perime basteve, të cilat, si shumë besojnë përmban ushqyesve të mjaftueshme, ndërsa të ulët në kalorive. Pesha shkon me të vërtetë i shpejtë (në një muaj deri në 5 kg). Por "bonus" mund të jetë lodhje, zbehje, marramendje, çrregullime të gjumit dhe apatia.

Gabim rregullat se "për kompaninë" me ëmbëlsirat dhe buns (karbohidratet të shpejtë të përfshira në këto produkte, pothuajse absorbohet menjëherë dhe të konvertohet në yndyrna dhe të çojë në yndyrë të vërtetë) nuk hanë shumë bukë, drithëra qull, rrënjët dhe makarona nga grurit durum, duke humbur konsumin e energjisë. Për shkak se këto produkte përmbajnë ashtuquajtura karbohidratet ngadalshëm që janë të tretet ngadalë. Si rezultat i indeve të trurit uria relaksimin e ton enëve të gjakut dhe të fillojnë Sëmundjet e ndryshme. Aderimin vazhdoi të një dietë të tillë mund të çojë në pasoja serioze. Në qoftë se, për më tepër, ju grykësi, për shembull, pa çokollatë nuk imagjinoj jetën normale, refuzimin kategorik të ëmbëlsirat edhe në gjendje të shkaktojnë depresionin. Gjë është sasia, jo në prani të "fruta të ndaluar." Pra, ndalesat më të mirë të përshtaten në mënyrë të arsyeshme dhe me saktësi.


Në shumë i besuar i njerëzve projektuar dhe rregullat reklamat tërheqëse pilula "për djegien e yndyrë njeri" që premtojnë për të ndihmuar të humbur peshë, ndërsa ju as nuk keni për të marrë deri tek shtrat. Peshë mund, dhe do të, por nuk i padëmshëm, mund të ndodhë papritmas sëmundje inflamatore çamçakëz, prishjen e dhëmbëve, flokëve famë të humbur dhe elasticitet. Fakti se vitamina D, e nevojshme për sintezën e kalciumit dhe forcë kockave - yndyrë shpjegueshëm, për këtë arsye, në mungesë të yndyrës ai thjesht nuk do të tretet.


Kur produktet vidyazytsi qumështit njeriut nga një mungesë e kalciumit që menjëherë të ndikojë në anije dhe shëndetin e përgjithshëm. Prandaj, caktimin e ilaçeve që prishen yndyrna, mjeku kompetent gjithmonë përshkruan kalcium shtesë. Humbje peshe dramatike mund të shkaktojë zhvillimin e gastrit dhe madje edhe pancreatitis. Kur ushqimi hyn në stomak, lëng stomakut fillon të shkatërrojë të njëjtën Mukoza e saj. Duke praktikuar ditë agjërimi, ju duhet të përdorni lëngje më neutral pH (ujë, qumësht të ulët yndyrë, çaj bimor me nenexhik, kamomil, teas fruta të thata), por çaji jo i fortë, kafe apo pije acid. Butylirovanu përdorim më të mirë të ujit, dhe të paktën 15 litra në ditë.


As nuk duhet të dietë gjatë orëve të gjata torturojnë veten fizikisht duke kërkuar. Ky nuk është një rast ku më e madhe është më e mirë. Mënyra Motor (sidomos në qoftë se para masave të "pohudatelnoy" Ti i ke udhëhequr një mënyrë jetese i ulur) i dobishëm në formë dhe në atë masë që do të mbajë tonin e muskujve. Të jetë i sigurt mjeku juaj dhe poradsya oriyentuysya për shëndetin tuaj. Të drejtat për humbje peshe duhet të trajtohen me shumë kujdes. Për shembull, praktika e agjërimit apo dietë më të mirë nën drejtimin e një specialisti. Në sy, duke kufizuar veten të produkteve të caktuara, ju mund të arrijë atë që nuk pritej. Në praktikë tim ka pasur raste kur gratë të humbasin peshë vetes disa kohë pas arritjes peshën e dëshiruar papritur e gjeti gurëve të tëmthit, ka pasur çrregullime në traktin gastrointestinal, kardiovaskulare dhe probleme të tjera shëndetësore.


Duhet të kuptohet se çdo kufizim në ushqimin apo braktisja e plotë shkel proceset metabolike në trup vjen kaos. Ka situata ku dëshira për të humbur peshë diktuar nga rrethanat. Për shembull, një person ka nevojë për të humbur peshë të shpejtë për shkak të nevojës prodhimit (artist skenik të përputhen me imazhin) ose brenda zgavrën para kirurgji (yndyrë të tepërt në stomak ngadalëson plagë shëruese). Pastaj të përdorë të veçantë, edhe pse nuk është gjithmonë e sigurt. Në fund të fundit, në qoftë se humbje peshe prej 2-3 kg ose 5 mund të kalojë pa pasoja, humbja e shpejtë e 10-15 kg janë të rrezikshme.


Si për të vepruar siç duhet? Pesha humbje duhet të marrë nevojat e trupit. Shkalla duhet të bëhet për të normalizuar metabolizmin, i cili do të marrë të paktën 4 muaj - kjo është koha më e mirë për të metabolizmit të pastra disordered. Ajo duhet të ndjekin disa rregulla. Ju duhet të hani vakte të vogla 5-6 herë në ditë. Për të kufizuar (por jo eliminuar) yndyrë, e ëmbël, vidyazykatysya nga ushqime të skuqura. Aktiviteti i detyrueshëm fizik. Detyra jonë - jo vetëm për të hequr qafe yndyrë të jashtëm, por edhe të ndikojë në yndyrë (ajo mbulon muskujt, zemra dhe organe të tjera të brendshme). Pa stërvitje yndyrë mbetet, ajo hyn në gjak, depozitohet në muret e enëve të gjakut, duke shkaktuar arteriosklerozës dhe goditje në tru. Humbje peshe shpejtë pa edukimin fizik kërcënon zhvillimin e sëmundjeve të rënda që me sa duket kanë të bëjnë asgjë me humbje peshe. Por humbje peshe më dramatike mund të përgjigjet, të themi, një vit ose më vonë. Kur yndyra është i shpejt brenda voids trupit formuar, kështu fillojnë të "rri" zemrën, stomakun, veshkat, zorrët dhe është e mosveprimit.