Humbje peshe duhur duke punuar në zyrë


Zyra e punëtorëve të përballet me probleme të shumta. Këto përfshijnë lakim kurrizore, vizionin e paqartë dhe trashje. Megjithatë, në qoftë se ju përzënë jetesës së shumti i ulur, por ishin në gjendje për ta bërë atë një ushtrim pak, atëherë ju mund të shmangur këto probleme. Problem veçanërisht akut i punëtorëve të zyrës të ushqyerit, sepse mungesa e kohës ata kënaq në një vakt të plotë, duke preferuar snacks. Prandaj, ju duhet të kuptoni se çfarë duhet të jetë humbje e saktë peshë në punë në zyrë.


Së bashku me shfaqjen e këtij lloj aktiviteti si punës ulur, filloi të fitojë vrullin në patate të skuqura e konsumit të modës, bare karamele si snacks. Në të vërtetë, prodhuesit reklamuar produktet e tyre të shijshme dhe ushqyese që mund të bëjë që ju të harrojmë për uri. Arra erë dhe i krisur u përhap shpejt në të gjithë dhomën, e cila është arsyeja pse ajo është shumë e vështirë për t'i rezistuar tundimit për të ngrënë karamele apo kifle. Megjithatë, shtypjen e një raporti ose duke bërë punë të tjera kompjuterike, ju as nuk njoftim sa shkoi pako e crisps.


Lose peshë duke punuar në zyrë
Si në një situatë të tillë për të organizuar një dietë e duhur, kur të gjithë rreth vazhdimisht rostiçeri. Për më tepër, ky ushqim nuk është më e dobishme. Së pari ju duhet të kuptoni zakonin e snacking dhe gjithmonë diçka për të përtyp. Nga kjo ne lehtë mund të shpëtoj vetëm ndalimin për të marrë një punë në një shumëllojshmëri të snacks, çokollata, ëmbëlsira. Një alternativë e mirë për këtë produkt mund të jetë banane, mollë, kos, djathë. Marrë ato me vete për të punuar dhe të ofrojë për kolegët e tyre.


Të jetë i sigurt për të shtroj
Duke punuar drejtë shumë të rëndësishëm person dhe mëngjes të mirë. Për shkak se ajo siguron me shumë për darkë, i cili do t'ju shpëtojë nga dëshira për të ngrënë. Dietë e duhur siguron detyrueshme mëngjes prani. Kjo do t'ju ndihmojë të hani më pak në darkë dhe për të shmangur overeating. Nëse, pas drekës ka kaluar, dhe darkë është ende larg, pastaj të sjellë për të punuar muesli me fruta të thata, të cilat janë të ngopur mirë dhe t'ju privojnë e dëshirës për produkte të dëmshme. Ata mund të derdh lëng, kos ose kos.


Gjatë pushimit,
Dreka duhet të përdoren me përparësi. Pas darke, të shkojnë jashtë, shëtitje, por jo në një qoshk për bilyashamy. Merrni një stërvitje të vogël, të ecin, pure këmbët dhe duart. Dietë e duhur përfshin të hahet përjashtimit, në mënyrë që të qëndrojnë mbushje të trupit. Mos harroni se rrjedha sinjali i trurit ushqimore merr 20 minuta pas një vakt. Pra, nuk nxitojnë për të marrë dozën e dytë.

Pije
Për të fituar kilogramë shtesë duke punuar në zyrë, është e rëndësishme për të rregulluar jo vetëm ushqimin e tyre, por pije view marrë. Ajo vidyazykatysya e pijeve të ëmbla, sepse nuk është mirë në të, përveç se vetëm shkakton etje, dhe nuk kënaq atë. Gjithashtu të jenë të përjashtuar nga dietë e lëngjeve nga paketë. Këto pije edhe lëngje të vështirë të përfitojnë prej tyre pak ose aspak, por një shumë të sheqerit, e cila është depozituar më pas në anët. Nëse ju pëlqen lëng, ajo është e mirë për të zëvendësuar frytet e tyre me lëng, portokall apo mollë.

Për të shuar etjen e përdorin ujin tuaj të zakonshëm. Në përgjithësi ajo është më mirë për të vënë në tryezë brokë me ujë për të në çdo moment ai mund të pinin. Është e rëndësishme për të mësuar për të dalluar nga dëshira zakonshëm është etje. Prandaj, në qoftë se ju papritmas të ndiheni të uritur, pini një gotë me ujë.

Ushtrime
Dietë e duhur përfshin jo vetëm një ndryshim në dietë, por duke rritur aktivitetin fizik. Është e rëndësishme për të kryer edhe ushtrime të thjeshta. Orë të bëjnë pauza të shkurtra, të ngrihen, të ecin, poprysidayte. Studimet kanë treguar se këto të ngrohtë-up mund të konsiderueshme të përshpejtojë metabolizmin dhe rritjen e efikasitetit.


Është e vështirë për të kryer ushtrime aktive në zyrë në mënyrë të përpiqen kombinuar ato me aktivitetet normale. Për shembull, merrni deri, derdh lule dhe për të hequr mbeturinat në desktop. Vendi Akuariumi në zyrë, kjo ju ndihmon të relaksoheni dhe të përballen me situata të vështira. Ju mund të pyesni kolegët nëse ata kanë nevojë për ndihmë. Për shembull, ju mund të shkoni dokumentet vidkserokopiyuvaty nevojshme, blej shkrimi apo bëjnë punë të tjera. Ne nuk duhet të shqetësohen për imazhin e tij, siç është për ju.


Nëse keni nevojë të kontaktoni zyrën e ardhshëm në vend të thirrur, shko atje. Në vend të ashensorit në punë në zyrën se sa të përpiqen të përdorin shkallët. Kur thirrjet personale të lundruar larg nga zyra, ajo përputhet me rregulla të mirësjelljes. Nëse ju keni disa kohë, bëni një gjimnastikë pak. Kryejnë squats, qafën pure, rrotullohen duart.