Arsyet për paefektshmërinë e dieta për humbje peshe


Dëshira për të hequr qafe e peshë ekstra dhe për të zvogëluar volumin e bel dhe hips nganjëherë çon në dëshpërim të rënda. Në disa pika, të ndaluar karin në rreth që në asnjë mënyrë nuk janë të kënaqur me këto pika. Dhe pastaj të fillojë çrregullime, çrregullime nervore bindjen se dietat janë të paefektshëm dhe nuk japin një rezultat. Në fakt, ka arsye të dietat joefikasitet për humbje peshe që mund të ndalojë procesin e humbjes së peshës.

Nutritionists janë ballafaquar me rastet më të zakonshme në kohën tuaj praktikë. Njerëzit ankohen se dietë është bërë në pajtim të plotë me rekomandimet e dietë, lëngjeve të mjaftueshme përdorur, por pesha nuk është. Për humbje peshe nuk është e mjaftueshme për të ndryshuar zakonet e të hahet.


Arsyet për paefektshmërinë e dieta mund të jetë në vigjilje. Ata që lejojnë veten në shtrat pas 23:00, shkelin rigjenerimin e veshkave gjëndra, të cilat zakonisht ndodh gjatë natës. Përveç kësaj, mëlçisë merr barrë shtesë, dhe ajo menjëherë rrit peshën dhe ngadalëson metabolizmin.

Kaq të çuditshme të mjaftueshme, por për të humbur peshë ju duhet kalorive të mjaftueshme. Nëse ju hani më pak kalori se sa trupi juaj ka nevojë për një ditë të plotë pune, ai automatikisht fillon të grumbulluar yndyrë, jo ndarje. Norma minimale për konsumin ditor të kalorive - 1200 kalorive.

Përveç kalorive, ju duhet të monitorojnë me kujdes dhe proteina. Fakti që proteinat janë të nevojshme për copëtim dhe përpunimin e yndyrë. Për të rritur në ditë duhet të jetë të paktën 2 gram proteina për funksionimin normal.

Arsyet për paefektshmërinë e dietë është se shumë janë duke u përpjekur për të vetëm shikoni në dëshminë e peshave. Në fakt, formimi i trupit ideale duhet të përfshijë monitorimin e ndryshimit në vëllim në inç. Duhet të llogaritet si duhet në masë indeksin e trupit, të përcaktuar si diferencë midis rritjes dhe peshë. Të përcaktohet si duhet raportin e bel dhe hips vëllim. Nuk janë pllaka të veçanta, të cilat mund të llogaritni numrat që ju nevojitet.

Për humbje peshe është e rëndësishme për të marrë një sasi të mjaftueshme të frutave dhe bimëve të freskëta. Rreth një kile fruta të freskëta ose perime të nevojshme nga organi për të djegur dhjamin, për të stabilizuar nivelet e insulinës dhe, rrjedhimisht, për të rivendosur kilogramë shtesë.

Gabim shumë është ushqimi transmetueshme. Darka është rekomanduar në një kohë të caktuar çdo 25,3 orë. Pasi ju të zgjoheni në mëngjes, ajo është e rekomanduar për të ngrënë menjëherë. Pas 07:00 ka ndonjë ushqim të ndaluara, dhe jo vetëm gjatë dieting, por gjithmonë.

Arsyet për paefektshmërinë e dietat qëndron në faktin se disa të përfshirë në palestër, nuk ndjekin dietë. Ata besojnë se çdo gjë ngrënë pas skynetsya në trajnim. Së pari, trajnim ofron një dietë të veçantë me shumë proteina. Prandaj dietat nyzkobilkovi nuk janë të përshtatshme për atletët për humbje peshe. Së dyti, procesi i yndyrë djegie arsye thjesht fiziologjike mund të fillojë vetëm pas 25 minuta pas stërvitje. Vetëm duke i dhënë ushtrimi fizik të paktën 25 minuta, pesha mund të mbështetet, por nuk e zvogëluar atë.


Uji - mjetet kryesore për të shpejtuar metabolizmin dhe djegur dhjamin. Mungesa e ujit - një nga arsyet kryesore për paefektshmërinë e dieta.
Kur rezultatet ju lutem të ndaluar dieting, humbje peshe shumë hedhura nga një metodë dhe të fillojnë për të humbur peshë pas tjetrit. Çdo dietë duhet të jetë e qëndrueshme deri në fund, dhe vetëm në uyazytsi tilla objektive gjykuar efektivitetin e saj apo joefektiviteti.

Mos të vlerësuar efektivitetin e humbje peshe dietë të bazuar në rezultatet e të tjerëve. Nëse dikush arriti t'u shkëputej një kilogram pak më shumë, ajo mund të flasim për trashëgim apo në një tjetër mënyrë e jetës. Gjithashtu, mos harroni në lidhje me disa sëmundje të cilat gjithashtu mund të ngadalësojë ose të përshpejtojë procesin e djegies kilogramë shtesë.