Dridhë i zhveshur vlerësim të promovuar humbje peshe


Quite disa oferta të dietë për të pjesë me mbipeshë me një shumëllojshmëri të drithrave, e cila jo vetëm të reduktuar vëllime tona, por nuk krijojnë urinë, saturating ushqyesve të trupit tonë. Përmbajtja në yndyrë mbetur ndihmon trupin të hequr qafe të gjitha të panevojshme. Shpesh si hollim ofruar hikërror apo bollgur, por kjo rezulton jo aq e thjeshtë këtu dridhë i zhveshur Vlerësimi promovuar humbje peshe.
1 vend - Millet
Millet - një farë me miell i bluar trash mel. Në renditjen e drithërave të promovuar humbje peshe që me të drejtë zë vendin e parë. Në sajë të pronave të saj, ajo jo vetëm që mbron trupin nga formimi i depozitave yndyrore, por edhe kontribuon në ndarjen e tyre. Si "kompensim" mel saturates trupin me vitamina B, E, kalium, magnez, squfur dhe fosfor.


Dietë Millet për humbje peshe do të humbni deri në 5 kg peshë të tepërt brenda një jave. 1 filxhan mel pije dhe pour 3 gota e ujit. Vlim pa kripë shtuar dhe sheqer deri tenderit. Si "koncesionet", mund të përdoren farat e susamit ose 1/2 lugë vaj flaxseed. Ndarja Qull në 5 copa dhe hani gjatë ditës. Mos harroni të pini shumë ujë.
Vendi 2 - hikërror
Buckwheat është një element kryesor i domosdoshëm për mungesën në hekur. Add to se vitamina B, rutin, jod, bor, kalium, kobalt dhe të tjerët. Për ata që duan të pjesë me mbipeshë, ajo do të ndihmojë një kohë të gjatë që të mos ndihen të urisë, me karbohidratet komplekse që janë të tretet për një kohë të gjatë.

Dietë hikërror është projektuar për 10 ditë dhe mundëson humbin deri në 8 kg mbipeshë. Në mbrëmje pour 1 filxhan drithëra të pastra 3 gota ujë të valë. Të nesërmen qull është gati. Hani atë në çdo sasi. Për të kompensuar mungesën e ëmbël ose të kripur, të lejuar për të pirë jo më shumë se 1 litër kos malozhyrnoho.
Vendi 3 - dridhë i zhveshur grunjtë
Vendi i nderuar e tretë në renditjen e dhënë për të promovuar humbje peshe drithërave gruri. Kjo ndihmon për të reduktuar kolesterolin dhe rregullimin e metabolizmit yndyrë. Falë përbërjes dobishme, ajo përmirëson lëkurën, thonjtë dhe flokët, duke vazhduar kështu rininë tonë. Lajmi më i rëndësishëm për humbjen e peshës - ajo tregon trupin e yndyrë të tepërt.

Dietë javë gruri bëhet figura të zbehta 5 kg. Kufizimet, si në rastet e mëparshme. Qull gatuar në ujë, pa gjalpë, kripë dhe sheqer. Ju mund të keni sasi të vogla të perimeve, steamed ose mollë. Mos harroni të lëngshme.

4 vendi - imët guri
Vitaminat B1 dhe E në bollgur më shumë se oriz dhe drithëra kontribuar për humbje peshe, ajo duhet të gatuaj pa sheqer, kripë dhe qumësht nuk janë fatter 25%.
Gjatë javës, i projektuar për humbje peshe, ju keni për të ngrënë vetëm krem ​​e grurit. Shtesë Mëngjesi lejuar 100 gram fruta, darkë - 4 fruta të thata, dhe për darkë, një pjesë e qull, shtoni 1 lugë qumështi i kondensuar. Ushqimi i tillë është në gjendje për të lehtësuar figura tuaj në 9 kg.

Vendi 5 - dridhë i zhveshur tërshërë
Ndoshta tipar më i rëndësishëm i bollgur, përveç përbërjes së tij të dobishme është numri i madh i fije. Ajo i ndihmon pastruar zorrët e toksinave. Por ndryshe nga të njëjtën hikërror, ajo merr vetëm 5 ulëse, sepse ajo përmban 2 herë më shumë yndyrë për 100 g.
Një dietë javë bollgur mund të shpëtoj prej 4 kg. Bollgur, zier në ujë mund të ndryshojnë fruta kalori të ulët apo manaferrat. Dhe mbani mend - në qoftë se keni ndërmend për të humbur peshë, hani atë pa kripë, sheqer, mjaltë, vaj dhe hulumtimet e tjera.

6 vendi - dridhë i zhveshur elb
Vitamina C, E, D, përmbajtje të lartë të kaliumit, kalciumit dhe shtojcave mangan elemente të tilla si fosfori, e cila përmirëson metabolizmin. Qull Elb promovon mbushje të shpejtë, dhe për këtë arsye parandalon overeating.
Gjatë shtatë-ditore dietë elbi mund të humbni deri në 4 kg peshë të tepërt. Dhe si zakonisht, si gjellë kryesore do të shërbejë qull. Në 1 litër ujë të vluar derdh 500 kokrra g elbi dhe kuzhinier deri tenderit. Ju mund të: steamed perime dhe një sasi të vogël të frutave të thata.

7 - Pearl elbi

Pearl elbi ndihmojë për të mbajtur lëkurë të rinj, sepse ajo përmban lysine amino acid, ndihmon prodhimin e kolagjenit. Si një mjet për humbje peshe është e dobishme në atë që ka tendencë të rritet në vëllim 5 herë. "Mashtruar" në stomak, ne kështu shpëtoj e peshë të tepërt.
Një dietë projektuar për 5-10 ditë. Një ditë mund të shkojnë nga 500 g për 1 kg e dridhë i zhveshur mbrëmje ngjyhet në ujë të ftohtë në mëngjes me qull saj kuzhinier. Numri i konsumit është i kufizuar vetëm nga ngopjes së stomakut. Peshë do të kalojnë nëpër hequr lëngjeve të tepërta dhe yndyra.

8 Vendi - Rajs Misër
Miell i bluar trash misri është konsideruar si një nga më të neallerhennыh dhe parandalon fermentimi në zorrë. Përdorimi i saj redukton zhvillimin e sëmundjeve kardiovaskulare.
Për ata që planifikojnë për të humbur peshë në miell i bluar trash misri, ajo duhet të përgatisë në ujë, në një raport prej 1 miell i bluar trash pjesë dhe 4 pjesë ujë.
9 Vendi - Rajs bizele
Drithëra bizele përmbajnë fibra, vitamina, minerale dhe antioksidantë. Nutritionists rekomandojmë për ata që e vizitojnë palestër për të fituar në masë të muskujve të shpejtë.

7 ditë dietë bizele mund të humbni 3 kg, uyazyka që ju nuk do të hani ëmbël, skuqur, i tymosur dhe konservuar.

10 vend - dridhë i zhveshur Rajs
Vendin e fundit në renditjen e drithërave të promovuar humbje peshe, merr oriz të bardhë të lëmuar. Në përmbajtjen e substancave të dobishme, ai humb jo vetëm homologëve të tyre të errëta, por drithëra të tjera. Dhe, edhe përkundër kësaj, Shtatë dietë oriz parashikon humbje peshe prej 5 kg
Uji gatuar oriz mund të kombinohet me perime të freskëta ose të ziera, por që ky i fundit të mos i tejkalojnë pjesën e volumit të orizit. Përdorimi i kripës nuk është dhënë, por që oriz ishte i butë dhe mjaft i ngrënshëm, është e mundur për të shtuar një sasi të vogël salcë soje.