Ditë agjërimi për trupin humbje peshe


Kushdo që ndjek peshë, duke u përpjekur për të humbur peshë ose plane ndoshta dëgjuar në lidhje me ditët e agjërimit. Ata janë të besohet për të ndihmuar të humbur peshë. Por a është me të vërtetë? Në fund të fundit, në qoftë se ato ditë ishin shumë efektive, dhe ata janë të lehtë për të kryer, ne do të pa dyshim të rregulluar ato dhe të humbur peshë. Megjithatë, ne bëjmë atë më shpesh, atëherë jo aq e thjeshtë. Për këtë arsye, disa nga të mirat përputhen minuset pak të rëndësishme. Le të flasim në lidhje me agjërimin ditë trupin hollim.
Në fakt, shkarkimi mund të konsiderohet çdo ditë kur futje kalori trupit është më pak se shpenzimet e energjisë. Në këtë rast, trupi ynë do të jetë e detyruar për të mbuluar mungesën e stoqeve. Por kjo ndodhi që shkarkimin e vërtetë në "pohudolohyy" numëruar ditët monoton dhe shumë dietë kalori të ulët - rreth 800-900 kalori në ditë të zakonshme 2200-2500 kalorive. Disa ditë agjërimi erdhi nga dietë numër 8 të zhvilluar në 30 të dietës fundit ndonjëherë kombëtar Pevzner në mënyrë specifike për trajtimin e trashje. Ai rekomandoi këto ditë të emërojë 1-2 herë në javë në një dietë hipokaloriynoyi sfond. Sipas mjekëve, një "zigzag" në dietë është për të mobilizuar trupin, të stimulojë shpenzimeve të energjisë dhe të përshpejtojë procesin e humbjes së peshës. Ajo është zhvilluar dhe disa receta agjërimi ditë.Deficiti shprehur kalori plus jashtëzakonisht i vështirë, e panatyrshme, ushqimi monoton duhet të stimulojë lipolysis dhe kështu të përshpejtojë procesin e humbjes së peshës - Pra, në dukje e thjeshtë dhe logjike. Në të vërtetë, ndonjëherë është vërejtur. Personi ndjen një rritje të forcës, kurajo, krenari se ai ishte në gjendje të durojnë këto vështirësi. Dhe gjëja e çuditshme - pas agjërimit ditë është si shumë më pak! Megjithatë, ky skenar pozitiv nuk është vërejtur gjithmonë.

Shumica e subjektit tonë edhe rritje e urisë, ka nervozizëm, agresivitet, mungesa e energjisë dhe zhvillimit të kushteve specifike ushqyese e papërgjegjshmëri të çmenduri, kur edhe detyrë e tillë një fillore tridhjetë e gjashtë ndarë nga tre është e padurueshme. Dhe pastaj në vend të stimuluar procesin e humbjes së peshës, ne të merrni të kundërtën - dështim, overeating, nganjëherë zgjasin një javë apo më shumë, depresioni, një rënie të mprehtë në vetë-respekt dhe frika e humbjes së peshës, dietë me të gjitha ditët e tij shkarkimi. Çfarë përcakton yyazytsirnist e një script? Një pjesë e recetë trajtimin e ditës. Një nga më të mirë të mishit, ka të ngjarë të tjera do të pajtoheshin për të "ulur" në pagatuar ose në mollë. Por gjëja kryesore nuk është ajo. Gjëja kryesore që e bën të gjitha këto mundime - motiv, humbje peshe dhe humor në besimin se shkarkimit domosdoshmërisht të ndihmojë. Çfarë bën motivi? Ajo aktivizon lipolysis dhe heqjen e rezervave të energjisë. Motivi më i rëndësishëm, më pak kemi nevojë për ushqim dhe ditën më të tolerohen lehtësisht agjërimit.


Por në qoftë se motivi nuk është e mjaftueshme, nëse në dyshim, në qoftë se ka shqetësime të tjera - të tilla si problemet familjare, ndërsa rezervat e energjisë mobilizohen mjaft dhe ka uri, depresioni dhe "charms" të tjera. Përçarje dhe ndërprerja përpjekjet pohudatelnoy - pakëndshme, por jo vetëm pasojat e ditën e agjërimit. Ka dy më shumë. Së pari, efekti i humbjes së peshës pas agjërimit ditë është shumë e paqëndrueshme. Pra, në qoftë se menjëherë pas trajtimit peshën e ditës, me gëzim të madh të humbjes së peshës mund të reduktohet deri në 2,15 kg, në mbrëmjen e ditës tjetër të gjitha këto humbje mund të katandiset në asgjë. Dhe të gjithë se për agjërimi ditë është shumë e vështirë për të humbur më shumë se 200-250 gram yndyrë. Të gjitha humbjet tjetër - uji që kthehet për kalimin në një dietë normale.


Pajtohem, ajo është e pakëndshme: së pari në peshore mahnitëse efekt, dhe pastaj, në 1-2 ditët e ardhshme, edhe pse ne u përpoqëm të mos nopem, për këtë qëllim, asgjë nuk mbetet. Nuk është enought për dëshpërim! Së dyti, edhe kështu të shkurtër "zigzag" në dietë mund të jetë e dëmshme për shëndetin. Merrni të njëjtat fruta ose perime agjërimi ditë. Përfshira në acidet e ushqimit të bimëve të irritojë stomak, forcimin e aftësive motorike të uritur, të rrisë rrezikun e gastrit dhe sëmundjes peptike ose rritur shumë herë yyazytsirnist përkeqësimit nëse sëmundja tashmë. Krem ose Agjërimi mish ditë yyazytsirnist rritja e cholelithiasis. Çdo ditë e shkarkimit mund të përkeqësojnë sëmundjet mendore.


Për të filluar mësuar të rëndësishme: ditë agjërimi janë të padobishme në qoftë se ju i zemëruar në veten tuaj, nuk besojnë në veten tuaj, nëse ju keni një humor të keq, në qoftë se ju keni të plotë tjetër i brengave dhe problemeve, përveç humbjes së peshës. Mos provoni edhe, avari yyazytsirnist në këtë situatë është shumë e lartë. Ajo duhet të emërojë një "shkarkesë" në "dënim" pas tërheqjes nga dietë. Prandaj, ju nuk duhet në partitë e korporatave, ose festën tjetër shpresoj se këtu nesër dhe të kalojnë një ditë agjërimi vypravytesya. Mendime të tilla mund të çojë në një dëshirë për të shkuar në Kalanë e Bardhë. Por që të ketë sukses ju nesër të kalojnë ditën e agjërimit apo jo - është i panjohur.


Ditët e agjërimit janë të padëshirueshme, në qoftë se ka një sëmundje të stomakut, duodenum, pankreasit ose fshikëz fshikëz e tëmthit. Ata Kategorikisht kundërindikuar në diabet, transferuar më parë sulmi në zemër ose goditje në tru. Organizoni një ditë agjërimi është më i mirë në fundjavë, duke u përpjekur të mos për t'u ulur në shtëpi dhe të kalojnë kohën e tyre të lirë në mënyrë aktive. Nga rruga, në këmbë dhe toning ushtrime të, duke stimuluar lipolysis, mund të përmirësojë ndjeshëm të tolerancës dhe efektivitetin e ditën e agjërimit. Në anën tjetër, intensive trajnimi potohennыe rraskapitëse ngarkesës mund të shkaktojnë urinë akute dhe të çojë në një ndarje. Përpjekjet e tepërt sportive unë nuk do të rekomandojë edhe se kundër një sfond të ushqimeve gjysmë-uria ata mund të shkaktojë një rënie të mprehtë në presionin e gjakut deri në zalisur. Lehtë tolerohet ditë agjërimi, bazuar në blends veçantë ushqyese për humbje peshe (ju mund ta bleni në farmaci).