Strip-dietë për shëndetin dhe humbje peshe


Ndër tifozët e dieta dhe mënyra të tjera për të freskohem band marrë dietë të gjerë për shëndetin dhe humbje peshe. Kjo është një metodë relativisht e re e ushqimit që është zhvilluar nga shkencëtarët perëndimore dhe nutritionists.
Fjala "grupi" me origjinë angleze, që do të thotë "e butë", "tender", "të lehta". Dietë përfshin përdorimin jashtëzakonisht koktej që mund të bëhen me fruta, herbs, perime, manaferrat, bimeve dhe madje edhe erëza.
Që qëllim të tillë një dietë - zvogëlimin e peshës, atëherë koktej baza e përdorur kos band-yndyrë ose kos, por jo kalori akullore. Këto enët mund të konsiderohet si një ushqim të plotë që zëvendëson drekë, mëngjes dhe darkë. Kjo është një ushqim të shëndetshëm, shumë kalori dhe e mirë për shëndetin dhe humbje peshe.


Dietë Strip-gatuar përfshin përdorimin e një koktej me një kashtë ose lugë të vogël. Sekreti për efektivitetin e kokteje të tilla është jo vetëm në strukturën e tyre, por edhe në faktin se ata nuk e pi si një pije, dhe hani atë si një vakt të plotë.
Korsi koktej për të shpejt të kënaqur urinë, të ndjehen të ngopje dhe kështu të marrë numrin minimal të kalorive.
Kjo dietë mund të jetë nisur në çdo kohë të vitit, duke përdorur për gatim ato ushqime që përshtaten sezonin.

Përfitimet e kësaj mënyre të hahet për shëndetin dhe humbje peshe nuk është vetëm për të reduktuar peshën, por edhe në përmirësimin e organet e tretjes. Nëse dietë zonës 3 javët e fundit, ju mund të humbni deri në 8 kg. Ajo nuk ndihet urisë të fortë.

Kjo mënyrë e të ngrënit është e zakonshme, kështu që pas dietë stomaku nuk kërkon një numër të madh të ushqimit të përzemërt. Përshtatja për ushqim moderuar ndodh gradualisht, por rezultati është i fiksuar përgjithmonë. Procesi i tretjes së perimeve dhe frutave merr një kohë të gjatë, kështu që stomaku merr përdorur për ushqim të vetme dhe të vogla. Përveç kësaj, trupi është shumë të kënaqur të vitaminave dhe ju do të zhvillojnë një zakon të qëndrueshme të hahet perime, manaferrat dhe fruta.

Strip-dietë është e ndryshme, ajo nuk është e krahasueshme me konvencionale mono-dietë. Kur monodyetah duhet të hani vetëm një produkt, të tilla si hikërror, bollgur, kos, etj, ndërsa dietë band mund të përballojë absolutisht ndonjë koktej bëra me komponente të ndryshme.

Dietë Koktej përmirëson përgjithshëm mirëqenien, forcimin e sistemit imunitar. Kompleksi dobishme elementët gjurmë dhe vitamina forcon flokët, parandalon problemet me lëkurën. Nuk preservatives ose aditivëve kimike enët tilla atje si ata e bëri vetë, në shtëpi.

Strip-dietë përfshin ngrënë ushqime të cilat nuk shtrihen në stomak, por më tepër të kontribuojnë në ngushtimin e saj gradual. Për shembull, menu e këtij dietë mund të jenë: të ngrënë mëngjes agrume, qull me kokrra sprouted, herbs. Nga mesditë rostiçeri mund të bëjë ndonjë perime apo mollë. Për drekë, hani një përzierje e manave, banane me shtimin e orizit ose qumësht bajame. Gjatë poludnyka mund të hani koktej të mollë, dardha apo disa manaferrat. Complete produkte të përditshme dietë të qumështit mund të me një gjysmë banane. Mesatarisht në mes të çdo vakt duhet të marrë 2-3 orë. Në kohën që ju duhet për të humbur peshë në këtë mënyrë vidyazykatysya e pijeve që përmbajnë kafeinë. Uji mund të jetë i dehur në çdo sasi, dhe lëng të abstenojnë më të mirë. Shuma e kokteje totale në ditë nuk duhet të kalojë tre litra.

Në kokteje nuk mund të shtoni sheqer ose mjaltë. Kokteje gati Shop nuk është i aftë, nuk ka nevojë për të blerë kos yndyrë. Konsistenca mund të jetë tepër i trashë, atëherë ju mund të hani lugë koktej, ose rrallë - është më mirë për të përdorur një kashtë.

Nëse dita e parë ndjeu dobësi të tepruar, lodhje, i trullosur, atëherë në pasdite ju mund të shtoni një pjesë të mishit të zier dhe sallatë për darkë për të shtuar perime, veshur me vaj.
Ju nuk mund të përdorni band-sistem për shëndetin dhe humbje peshe për më shumë se tre javë. Tejkaluar këtë periudhë është e lejuar vetëm me recetë, e cila do të kryejë mbikqyrje. Trupi mund të merrni stres të rënda në qoftë se heqjen e mishit dhe produkteve të peshkut për disa muaj. Pas largimit dietë mund të përpiqen ta gënjejnë trupin tuaj. " Ju nuk mund të hani të fillojë kokteje dhe drithëra, supave, purees, kos dhe salcë djathi. Kënaq në përdorimin e një koktej nuk është e nevojshme - nëse donin, nuk pi dhe shëndetin pas vakt kryesor. Problemi kryesor i humbjes së peshës - aftësinë për të mbajtur peshën, pasi ajo është reduktuar me sukses.


Strip-dietë fillon me pastrimin e trupit, kështu që para se ta përdorni atë, provoni dy ditë mos hani ushqime shumë të yndyrshëm, gradualisht ulur kalorive në trup që nuk ishte një shok, një kufizim i tillë në ushqim.
Sa për dietë band, ajo mund të përdoret jo vetëm për shëndetin dhe humbje peshe. Disa kokteje mund të, në të kundërtën, të kontribuojnë për të fituar peshë. Prandaj, me kujdes të zgjidhni komponentët që do të përgatisin.

Rrip dietë, dhe në të vërtetë ndonjë tjetër, kërkon të përmbahen nga alkooli, ëmbëlsirat dhe festat pushime. Ju nuk mund të hani në kafeteri publike dhe kafene.

Ne nuk e rekomandojmë këtë dietë të ulen mbi njerëzit të cilët e kanë diagnostikuar sëmundje të veshkave, zorrëve ose mëlçisë. Përveç kësaj, ajo është e rekomanduar që të përmbahen nga nënat e tilla hollim se foshnjat ushqyer qumështit të gjirit. Shko tek lëngshme do të jetë shumë e dhimbshme për fëmijën, si yndyrë qumështi dhe të humbasë vlerën e saj ushqyese. Gratë shtatzëna mjekët nuk e rekomandojmë që të caktojë në mënyrë të pavarur një dietë uria dhe me kufizime të tilla. Në asnjë rast nuk mund të përdorni këto metoda të vuajnë humbje peshe dhe anorexia bulimia shkak kufizime të rrepta në ushqim mund të çojë në çrregullime mendore dhe avari pashmangshme.