Rollers për humbje peshe dhe figura të pakta


Duke kërkuar për diçka interesante dhe emocionuese? Dhe, sigurisht, i kënaqur se e gjithë kjo me siguri do të punojnë në figura tuaj të pakta? Pastaj këmbët së bashku dhe i vë ata në rollers! Ky është një kompromis i madh për ata që humbasin peshë dhe pozitive: rregullt ngarje jo vetëm që do të formësojnë jo figurë të pakta, por edhe të japë me atë kënaqësi të pakrahasueshme. Rollers për humbje peshe dhe figurë të pakta nuk është vetëm shpikur.
Mëso për të skate rul kurrë nuk është tepër vonë. Terapi të tilla aktive edhe këshilluar të moshuarit (makinë e parë, mos harroni të rinjtë lumtur, dhe së dyti, për të sjellë në tonin e muskujve, pa përjashtim, i akuzuar, për aq kohë vetë për një vit tjetër aktiv). Gjysmë ore me makinë për të kapur figura të pakta - një stërvitje të plotë aerobic! Fuqia duke përmirësuar efekt është ekuivalente me vrapim dhe biking, dhe trajnimin sistemin kardiovaskular është më intensiv se, të themi, kur bën hap gjimnastikë. Për më tepër, shumica e nutritionists besojnë se patinazh rul patina rregullt në më mirë se çdo dietë do të merret me të gjitha depozitat e tua të panevojshme yndyrë. 1 orë (në rollers dhe ajo fluturon në heshtje!) Djeg më shumë se 500 kalori.Pasi të keni sukses të zotëruar në këmbë dhe të ecin në rollers, Katy përpara me guxim për humbje peshe. Dhe mos harroni se duhet të vijë në një fund kësaj lëvizjeje të bukur, dhe më të mirë, në qoftë se në fund (dmth - frenimit), ju me siguri do të kontrollojë. Metoda më e zakonshme është në dispozicion dhe frenim për fillestar - kjo është në lidhje me shuarje pengesë shpejtësi. Një duhet të jenë të vetëdijshëm se sa më e madhe shpejtësia, aq më shumë yyazytsirnist plagosur në të njëjtën pengesë. Ju mund të mësoni të quajtur kështu rrugë - vetëm outleap lëndinë (ajo do të ndalojë lëvizjen plotësisht, dhe në mënyrë dramatike, dhe ju duhet të konsiderojnë atë!).


Me shpejtësi të lartë është lëvizja yyazytsirnist e inercise, kështu që të përgatisë një tjetër drejtuar përmes bari mbi rollers. Por me kalimin e kohës dhe nakatыvanyem "Roli i-orë" ju zotëruar lehtë shumë opsione teknike për frenim dhe humbje peshe. Ju dëshironi që të jo vetëm të hequr qafe të kilogramëve shtesë, por e tepërt forcojë kur është e nevojshme? Pastaj zgjidhni të synuar ngarje. Gjej rrugën që shkon deri. Driving në rul patina përpjetë - një mënyrë e madhe për të pompë shtyn. Kështu, ai punon edhe më "dembel" - pjesa e poshtme. Përveç bonuse në formën e endorphins të lumtur nuk është anuluar (dhe, natyrisht, kjo është një prejardhje e këndshme poshtë erë dhe pidvyskuvannyam).


Në thelb, muskujt e mollaqe aktive nga minuta e parë që ju të bëhet në rollers, dhe e fundit, kur ju ra, i lodhur dhe i lumtur, në divan. Por! Nëse ju guxojnë të ngasin jo vetëm në tashmë të njohur "Eagle qëndrim" dhe, për shembull, pak poprysedaesh në lëvizje (ndërsa në çdo rast bie përsëri!), Ju do të ndjehen pikë shumë më aktive e pestë. Mundohuni të ushtrojë "gërshërë": hipur, le të këmbët gjerësisht shpërndarë (një këmbë marrë përpara, të dytë-mbrapa), pastaj të forcojë ato me përpjekje dhe të marrë përpara një tjetër këmbë.


Rollerblading - një mënyrë e madhe për të humbur peshë dhe të forcojë zonat më problematike të këmbëve. Gjatë kofshët e përkryer pidkachuyetsya brendshme dhe të jashtme (jashtë butë janë valëzim "pantallona"). Ju mund të merrni stërvitje shënim "fenerë": pak mbledhje, lëvizin peshë trupin tuaj në këmbë tuaj (këmbë së bashku, këpucë me majë përveç), me një forcë të shtyjë të dyja këmbët në anën, në mënyrë që roz'yizhdzhayuchys, ata përshkruar një rreth. Në gamë të gjerë të përpjekjeve muskujt forcojë këmbët në pozicionin e fillimit. Trajnimi viçat gjatë patinazh është gjithashtu shpejt, dhe nuk është larg kur ju do të mburremi dinjitoz, këmbët me formë të hijshme, duke ecur në funde mini!