Mënyrat për të humbur peshë duke përdorur limon


Ka mënyra të ndryshme të humbjes së peshës, me ndihmën e limon. Shumë ndoshta keni dëgjuar për përdorimin e lëng, çaj, ujë me limon për të hequr qafe e peshë të tepërt, dietë limoni. Ndihmon të humbni peshë dhe vaj esencial e frutave, por do të doja të përdorin atë në kombinim me metodat tjera. Në limoni përmban shumë acide organike që kontribuojnë në ndarjen e yndyrave në trupin tonë, uria hapur, duke çuar në metabolizmin normale, për të përmirësuar gjendjen e flokëve, lëkurës dhe thonjve. Lemon është e pasur me vitaminë C, e cila na ndihmon për të mbajtur fuqinë, kështu që çdo dietë do të transportohet më lehtë.


Metodat e aplikimit të limon për të humbur peshë

Unë mënyrë
Çdo mëngjes duhet të pini një gotë me ujë të ngrohtë me atë lëng një limon. Limon zhvishem, integruar në një rende gjobë, shtoni dhe salads, supave dhe enët kryesore, dhe lëng saj në ujë në përgatitjen e peshkut dhe mish. Pak nga pak, hani fruta dhe perime katër herë në ditë, duke shtuar atyre arra. Mos përdorni produkte të konservuar dhe gjysëm-të gatshme. Nevojat Trupi ngopur acide yndyrore, kështu që dieta përfshijnë arra dhe vaj peshku në det. Mish i kuq (viçi, mish qengji, mish derri, mish lope) më mirë, ose shumë rrallë dhe pak.

Ndiqni ushqim rregullsisë: ajo është e rekomanduar për të ngrënë çdo katër orë, përtypet ushqimin tërësisht dhe ngadalë. Ndjenja e plotësi vjen pas pesëmbëdhjetë minuta, kështu që nëse keni menduar pjesët nuk presin një moment dhe të kuptojë se ju nuk keni nevojë për një shtesë. Ju nuk mund të përdorni një dietë me aciditet të lartë, së pari të sjellë barkun tuaj në mënyrë që. Por ushtrimi me një thelbësore dietë limoni, sepse nuk ka gjasa që ju do të humbni peshë ulur në shtrat. Megjithatë, për shkak të metabolizmit të mirë, disa kilogram ju mund të ende të humbasin.


Metoda e II
Kjo metodë e humbjes së peshës është më e ngurtë, dhe mund të përdoret vetëm kur stomaku absolutisht të shëndetshme. Me këtë dietë (referuar edhe si limonadë) këngëtarja amerikane Beyonce Knowles ka arritur të shpëtoj prej 10 ditëve nga 9 kg peshë të tepërt. Brenda dhjetë ditëve duhet të pini të përgatitur vetëm në limonadë shtëpi dhe ujë të pastër ose çaj. Për të përgatitur limonadë, ju keni nevojë për një gotë ujë Llokoçis 2 lugë fllad shtrydhur lëng limoni, 2 tbsp shurup panje (në dispozicion në dyqane) dhe lugë maja piper i kuq. Gjatë pije ditës duhet të përgatisë 10 deri në 12 herë, dhe të përdorni të freskëta.

Pas 10 ditëve të ndjekin mënyrën e butë: pini lëng limoni, i holluar me ujë, hani fruta, perime, supave të lehta. Përveç kësaj, nevoja për të marrë vitamina dhe minerale, duke përfshirë vitamina B, A, C. pritet Efekti do të jetë e dukshme së shpejti, por një dietë e tillë mund të dëmtojë stomak. Ju nuk mund ta përdorni atë më shumë se një herë në tre muaj.

Metoda e III
Nuk ka metoda më pak ekstreme të humbjes së peshës duke përdorur limon. Nutritionists e kanë vërejtur gjatë që aftësia e saj për të reduktuar ndjeshëm oreksin, uji me lëng limoni promovon humbje peshe. Përdorni ajo duhet të jetë në mëngjes. Ju mund të përdorni çaj jeshil, duke shtuar një fetë e limon ose lëng dhe 2 lugë Uthulla e Molles.

Ndiqni këtë mënyrë gjatë gjithë ditës, edhe nëse pije nuk është shumë e dëshirueshme. Ju mund të arrijë rezultate më të shpejta në qoftë se uji nuk është shtuar lëng dhe tul, të marra si rezultat i rëndë me lëkurë limoni në një blender. Procesi i humbje peshe do të përshpejtohet me pastrimin më të shpejtë të zorrëve dhe trupin e toksinave. Për të shmangur efektet negative mbi stomak, ujë alternative limoni me ujë të zakonshëm të pastër.
Rusia ka dashur shumë kohë për të pirë çaj me limon, i cili gjithashtu ndihmon për të humbur peshë. Sekreti qëndron në faktin se çaji jeshil duhet të zgjidhet, dhe të shtoni në atë lëng limoni ose feta thinly dhe në çdo rast nuk do të shtoni sheqer. Antioksidantë limoni kombinuar me antioksidantë, çaji jeshil i cili është i pasur, të ketë një efekt të dyfishtë pozitiv në trupin tonë - ata jo vetëm që të përshpejtojë procesin e humbjes së peshës, por edhe të kontribuojnë në marrjen e shpëtoj e shumë sëmundjeve kronike. Përafërsisht gjysmë ore para ushqimit pini një filxhan çaj kësaj - ajo ndihmon trupin për të gradualisht të hequr qafe një numri të madh të toksinave, toksina dhe depozitat yndyrore.


Metoda e IV
Metodë tjetër hollim përdorur limon të tjera më popullore sepse ju lejon që nuk "prerë dietën tuaj (përveç, natyrisht, produkteve të rrezikshme). Ju duhet të kryejë vetëm dy uyazyka - përdorim lëng limoni i freskët çdo ditë dhe nuk hani pas 18 orësh.
Dita e parë e dietës duhet të pini lëng i një limoni, 2/3 holluar me ujë mineral; Në ditën e dytë të njëjtën mënyrë ju duhet të pini lëng të 2 limon; Tjetra, çdo ditë shtoni 1 limon, duke arritur në 7 copa. Ditën e tetë duhet të bëjë trajtimin: holluar lëng prej 3 limon me 3 litra. ujë, shtoni 3 tbsp mjaltë dhe pini pije që rezulton gjatë gjithë ditës, duke marrë asgjë. Ditën e nëntë, të gjitha të përsëritur, por në mënyrë të kundërt: në mbrëmje mund të hani çdo gjë që u pëlqen, dhe numri i limon çdo ditë redukton nga një - 7-1 limon. Përsëriteni këtë dietë mund të jetë një muaj.


Hollim metodën e përdorur vajra esenciale e limon
Vaj e limon duhet vetëm të marr frymë, ndërsa oreksi do të ulet. Pse është kjo? Uria nuk mund ta shuajnë erë, por në qoftë se përpara se të hahet thith vajra esenciale e limon, mollë, u rrit, nenexhik, banane, livando, mbushje do të vijë shumë më të shpejtë. Në mënyrë tipike, kjo është e mjaftueshme vetëm për të marrë frymë gjashtë herë shijen e çdo naftës thelbësore për të reduktuar oreksin nga pothuajse gjysma. Ju do të arrijë rezultate më të mira në vajrat ndyshimin: mollë, limon; rozmarinë, limon; anise, limon. Mos harroni se ne frymë vajra aromë nuk janë për të zëvendësuar ato vakt tjetër.