Stepper hollim - komente mund të humbni peshë, duke bërë stepperSot ne vazhdojmë duke folur për stepper. Çfarë është ajo dhe si është projektuar, ju mund të mësoni nga nenet e kaluara, dhe tani ajo do të jetë ekskluzivisht në përdorimin e stepper për të humbur peshë.
Kur trajnimit në këtë simulator kryesisht muskujt e përfshira këmbë dhe mollaqe dhe muskujt e barkut janë të ngarkuar. Ajo rezulton se puna në stepper fokusuar vetëm në ato fusha ku më së shumti dhe të grumbullohen peshë të tepërt.
Për gjysmë ore në shahanyya imitues djegur një mesatare prej 150 deri në 250 kalori në varësi të peshës tuaj dhe trajnimit (me më shumë peshë do të digjen më shumë kalori si ceteris ngarkesës do të më shumë).


Në teori, duket se stepper për të humbur peshë duhet të jetë mjaft efektive, dhe se çfarë ndodh në praktikë? Kanë lexuar mendimet e atyre që kanë përdorur stepper, dhe të mësojnë se çfarë duhet të presin të vërtetë.


Stepper hollim - komente të aplikimit.

* Feedback mbledhur nga forume, grupe diskutimi dhe komente mbi blogs.

Blerë / e përdorur në ad në internet. Mësuese Ish fshehurazi ka thënë se ka rënë 6 kilogram mbi të. Por unë nuk kam asnjë ndryshim në peshë është vërejtur. Dhe po muskujt e këmbëve podkachalys dukshme.

Gjithashtu bleu një stepper për të humbur peshë, edhe pse jo mini dhe të mëdha, me trajton (ndodh jo më pak se "ellipsoid") podkachalys mollaqe dhe këmbët dhe i hodhi një peshë të vogël. Por kjo nuk është e bindur se ka humbur peshë përmes simulator - Unë vetëm çokollatë dhe patate të skuqura është ndalur. Por një mik i mori një mini-stepper dhe tha se nuk ka rezultat, por ajo ha shumë
Ajo kënaqur. I mërzitshëm, por efektive. Kaloni në 2000 hapa në një kohë. Nëse ju dëshironi të humbni peshë, këtu këshilla - Turn kapem film dhe treni h (-1 cm në një kohë, e kontrolluar).

Ajo ka studiuar për dy muaj në stepper rrotullues Tornado TF1055. Trajnuar çdo ditë për 30-35 minuta në një program të veçantë (blerja ishte me CD me udhëzimet për trajnime). Por hollim përveç stepper ende shtypi Kachala, anojnë bërë, mirë, në lidhje me dietën sigurisht nuk harrohet. Në të njëjtën kohë, mbante një ditar dhe shkroi poshtë rezultatet. Si rezultat i mollaqe dhe zemrat shkoi në 6 cm dhe 7 cm nga belit. Pesha e vërtetë rënë me vetëm 3 kg, por në mënyrë të konsiderueshme ul dhe muskujt e barkut të shtrënguar të gjithë.
Të trajnuar më shumë se një muaj. Në mbrëmje vjen nga puna dhe të kalojë 3.000 hapa (merr 50 minuta). Rrjedh lumi Pete, gjërat mund të shtrydh pas trajnimit. Dëshironi të humbni peshë 67-62 ose 63 të paktën. Ndërsa pesha nuk është shumë i mirë, por hip u bë më e vogël në volum - pantallona janë shtrirë ndjerë lehtë në këmbë plus ton.


Pikërisht 4 javë kanë kaluar që nga seancat e para. Këmbët dhe mollaqe forcuar në mënyrë të konsiderueshme, e cila është shumë e bukur. Kur të kalojë në 1500 hapa, duke shtangë dore kilohrayazytsi dhe një tjetër 700 hapa. Ashtu që pushtimi është shumë e rehatshme për të parë TV, filmets përfshirë - dhe më shumë! Nëse ju dëshironi të humbni peshë, ju duhet të shkoni të shpejtë, atëherë shumë djerse, dhe kështu janë kilogram. Unë jam i angazhuar në rreth një ditë.Unë shkoj për t'u angazhuar në palestër. Dhe kjo është ajo që kam vënë re. Hollë stepper vajzë të përfshirë të paktën një orë (edhe për një orë më shumë), dhe ata që janë mbipeshë, stepper të ose nuk përshtaten, ose minuta për një total prej 10 të humbur.

Shkurtimisht, këtu është përmbledhje ime - Pulsanti hollim gjë e mirë, por nuk mund të bëjnë ata!
Tani më shumë. Unë punoj si më poshtë:
1. 30 minuta para stërvitje një gotë ujë.
2. Nanoshu krem ​​antytsyllyulytnыy.
3. tërheqë pantallona që nuk kullojnë ajrit.
4. kalojë 2700 hapa (rreth 40 minuta dhe djegur 400 kalori). Gjatë orëve të mësimit alternativ ecje të shpejtë dhe të ngadalshëm. Në përgjithësi, më pak se 30 minuta marrëveshje nuk ka kuptim, sepse yndyra është vetëm gjysmë ore fillon djegur.

5. Pas orëve të përpiqet të mos hani ose pini për 15 orë.
Por kjo nuk është e gjitha Nëse jeni të vërtetë dëshironi të humbni peshë, menu tuaj të përditshme duhet të përmbajë 1200-1500 kalori (pas 6 nuk ha).
Dy muaj e dy javë të këtij regjimi I ra 7 kg
Unë gjithashtu përdorin stepper për të humbur peshë. Më shumë se tre muaj. Filluan të angazhohen shumë aktive - 5-6 herë në javë rritur nga 20 në 40 minuta. Zona ime shumë problematike - këmbët (Struktura formë "dardhë"). Pas 3 muajsh, perimetri hip rënë nga 94 cm deri 103 cm, dhe vëllimi i këmbëve në pjesën më të gjerë nga 65 cm në 54 cm. Dhe pavarësisht nga fakti se kohët e fundit u bë më pak i angazhuar. Pra, të bëjë konkluzionet tuaja veten Po, të ushqyerit e duhur të mos harrojmë, pa ndodh vështirë se çdo gjë.

Kam vizituar në shtëpi tre stepper. E para ishte e thjeshtë, unë trajnuar mbi muajin e kaluar, por shumë, shumë aktiv. Rezultati ishte e mrekullueshme - e asgjë Papën më të majtë, këmbët u tërhoq. Por trajneri im nuk mund të qëndrojë presionin dhe theu
Bleva veten një i madh, me parmakë mbajtës. Ai absolutisht nuk përshtaten në brendësi, dhe mbajti një shumë hapësirë, kështu që një mik i dha atij
Tani kthyer blerë, por jo me trajton dhe me Expander - një shumë kompakt fituar. Unë vazhdoj trajnimin. Nëse ju dëshironi të humbni peshë duke përdorur një stepper, ajo është mjaft e mundur, por ne duhet të bëjmë rregullisht. Miku im tregoi gjashtë muajt e vullnet të fundit dhe ka punuar çdo ditë për 2 orë. Rezultati - minus 20 kg.


Çfarë konkluzionet mund të nxirren nga mendimet e mësipërme? Ajo rezulton se Pulsanti vërtetë mund të jetë një ndihmës i mirë në marrjen e shpëtoj peshë të tepërt.
Bëni këtë simulator në mënyrë të konsiderueshme të forcuar muskujt këmbë dhe mollaqe dhe të ndihmojë të humbni peshë. Por, siç komente për të marrë rezultatet, ju duhet të angazhohen rregullisht në të paktën 40 minuta dhe ende ndjekin edhe dietë të thjeshtë.
A keni provuar duke përdorur stepper për të humbur peshë? Duke pritur përshtypjet tuaja në komente