Pesha humbje duke përdorur alga deti


Kjo është me të vërtetë me të vërtetë - ky produkt është një amator. Dhe çoi për pronarët mbipeshë, nuk kanë asgjë kundër algave. Megjithatë, për ata që kërkojnë për të formë të pakta, ju duhet të shqyrtojë pasionet e tyre dhe të kërkoni në këtë ushqim me kujdes. Sa peshë humbje duke përdorur alga deti si të sigurt dhe ajo duhet të ketë për të arritur rezultatet?
Leshterikët - Laminaria ajo i takon një klasë e algave kafe. Fakti që ajo është shumë e dobishme - të gjithë e dinë. Jod e saj anëtare, e bën të domosdoshëm në parandalimin dhe trajtimin e sëmundjeve tiroide. Duke qenë në formë organike që është zhytur lehtë nga trupi. Por kjo nuk është vetëm pronë e dobishme e bimëve detit gjelbër.


Banorët e zonave bregdetare nga kohërat e lashta laminaria ha, ndërsa ai është një nxitës i fuqishëm natyror. Përmbajtja e lartë e makro - dhe mikronutriente rrit vlerën e saj. Shkopinj me leshterik përdredhur të përdorur në gjinekologji për zgjerimin e kanalit cervikal të mitrës. Përfundon kale deti është përdorur në cosmetology. Ajo është përdorur edhe si pleh.

Ndikimi në alga deti hollim
Pesha humbje duke përdorur alga deti në mënyrë efektive dhe njerëzit që morën aleatët e saj e bëri zgjedhjen e duhur. Pas të gjitha pronat e dobishme e leshterik do të reduktojë jo vetëm peshë, por edhe të japë efekt rekreative në gjithë trupin.

Alga deti është i respektuar është endokrine në gjendje të rregullt, kardiovaskulare, të frymëmarrjes, sistemit nervor imun dhe qendror. Konsumi i saj i rregullt mund të forcuar trupin, rritjen e efikasitetit, normalizimin stol, kolesterol më të ulët dhe rritjen e hemoglobinës.

Përdorimi i alga deti promovon humbje peshe dhe veçanërisht për shkak se ai kalon nëpër zorrët, merr pronat e sfungjer: nuk absorbon vetëm lëngjeve, por të gjitha substancat e dëmshme. Rrjedh nga trupi i toksinave, toksina dhe kripërat, ajo pastron trupin. Rëndësishme dhe aftësia e saj për të shpejt të njom, duke krijuar një ndjenjë të ngopjes për një kohë të gjatë. Por jo vetëm me këto prona të rëndësishme të alga deti është humbje peshe.

Përmirësimi tretje dhe stimuluese peristaltikės, ajo parandalon kapsllëk. Normalizes metabolizmin që shpesh shkakton një sërë peshë të tepërt. Përveç kësaj, gjatë humbje peshe, kjo tregon pronat antidepressant pa lënë bien në depresion, duke rritur aktivitetin mendor dhe vitalitet.
Vlen të përmendet se alga deti është ushqimi kalori të ulët. 100 g leshterik përmban rreth 6 kalori.

Pesha humbje duke përdorur alga deti
Për ata që kërkojnë për të humbur peshë, pyetja e natyrshme është: si të përdorin laminaria për të humbur peshë?

Opsionet janë të pakta dhe të thjeshtë - është që të përdorin algave si një pjatë e dytë ose sallatë.
Nëse ju nuk e mendjes alga deti erë, ju mund të caktoni ditë agjërimi, ju lehtë mund të sjellë deri. Pas të gjitha Aktualisht algave: makro - dhe micronutrients, fibrave bimore, polysaccharides, fruktoza, proteina, acide yndyrore polyunsaturated, vitamina B, A, C, D, E.
Ju mund të përdorni të gatshme pluhur nga leshterik, i cili shtuar në ushqimet e gatshme. Ata zakonisht më pak erë, por kjo ka veçantitë e veta - në qoftë se nuk e pëlqen erën, shumë prej tyre nuk do të hani. Replace alga deti darkë sallatë - të ndihmojë traktit digjestiv, mbushje dhe kalorive minimale.

Për të arritur rezultate të rëndësishme duhet të pini alga deti ekstrakt. Marrë një pjesë të vogël të algave dhe të mbushur me ujë në temperaturën e dhomës me qëllim që të lëngshme është mbuluar plotësisht atë. Lër të mbush për 24 orë. Strain dhe të marrë 4-5 herë në ditë para ushqimit, 2 tbsp

Nëse ju përzierje 2 g pluhur të thatë leshterik në një gotë me ujë dhe pini para gjumit, në mëngjes ju do të keni asnjë problem me një karrige.
Me asnjë kohë apo dëshirë për nxjerrjen, ju mund të përdorni sërish pluhur të thatë. Rec 1/2 lugë pluhur dhe 1 filxhan ujë.

Të gjatë humbje peshe obvysanyy shmangur lëkurës dhe Stretch Marks, eliminuar pamjen e celulitit, është e nevojshme për të përdorur përfundon të veçanta. Përgatitja 400 g tërë thallus alga deti dhe thith ato në ujë të ngrohtë për 20 minuta. Përfundojë fushat me probleme dhe të lënë për të paktën 1 orë.
Është e rëndësishme të dini se humbje peshe duke përdorur alga deti vlen vetëm për të alga deti të freskëta ose të thata. Produkt marinuar ka një pronë të tillë, në mënyrë që ata thjesht mund të gëzojnë të hahet.


Contraindication
Sigurisht, Leshterikët të dobishme dhe të përdorin është e nevojshme jo vetëm për të humbur peshë. Por kjo nuk do të thotë se është i pafajshëm dhe mund të jetë në çdo sasi dhe në çdo kohë. Me shumë contraindications për përdorimin e saj, veçanërisht në mënyrë që të zvogëlojë peshën, është e rekomandueshme që të konsultoheni me një specialist.
Në të cilën sëmundje kjo alga është i kundërindikuar në sasi të mëdha:
- intolerancën jod;
- shtatzënisë;
- reaksione alergjike;
- abrasions, puçrra, koshere;

- rinitit kronike;
- nephrosis, nefrit;
- sëmundje të veshkave;
- semundjet akute të traktit gastrointestinal;
- hemorroide;
- TB.
Është e rëndësishme të mbani mend se pavarësisht strukturës pasur, gjatë përdorni laminaria nuk është e rekomanduar - kjo mund të çojë në osteoporozën.
Në rastet kur Kundërindikimet për përdorimin e algave atje, është e rekomandueshme që të përfshijë në mënyrë periodike dietë, profilaktik, plotësoj mangësi e jodit, spastrimit zorrë, përmirësimin mbrojtëse.


Mos e merrni laminaria si zgjidhja dhe rreptësisht kufizojnë dietën tuaj për të humbur peshë. Vetëm qasje e ndjeshme do të ndihmojë për të arritur këtë qëllim.