Humbje peshe sistem dhe ushqim të shëndetshëm


Ëndërr isha i vogël e të gjithë - është çdo gjë që ju dëshironi, dhe të jetë gjithmonë në formë. Që sistemi i tij hollim zbatimi të jetë e mundur. Nuk mund të jetë çdo gjë, disa rregulla ende duhet të ndjekin. Dëshironi të dini se cili sistem humbje peshe ekziston sot dhe kjo është një ushqim të shëndetshëm?
Ushqimi për ushqim të shëndetshëm:
• Mëngjesi duhet të jetë në 1200 (nëse shaka ose një buf: Dëshironi të duken të mira - do të ketë rindërtuar);
• darkë, respektivisht, më të mirë pas 1200 (por në qoftë se ju hani për shumë vite me të njëjtën skemë, nuk do të përpiqet vetë "thyejnë" hanë orë e tyre);


• vakt i dytë për ushqim të shëndetshëm dhe jo më vonë se 1600-1700;
• hajë më afër 1800 ose më vonë, por jo në 1500.

Pjesë Size për ushqim të shëndetshëm
Mos harroni duke thënë: "Hani mëngjes veten time, seksione darkë me një mik, darkë dhe jap armikut"?
• Mëngjesi në sistemin e humbje peshe nuk mund të sakrifikojë në çdo rast (në qoftë se ju nuk mund të hani asgjë në mëngjes, atëherë, pritni 1-15 orë dhe duhet plotësisht posnidayte, nuk çaj "standard" me një sanduiç);
• Dreka në sistemin e humbje peshe është e mundur jo vetëm, por edhe e nevojshme që të ketë parë dhe të dytë, dhe të tretë (në mënyrë që ai nuk do të jetë e mjaftueshme supë - yyazytsirnist e madhe që shumë shpejt të uritur përsëri);

• Në darkë, sigurisht, është më mirë të mos nopem.

Menu
Është e nevojshme për të mësuar sistemin në humbje peshe, çfarë ju mund të hani:
• Mëngjesi në të gjitha të jetë e mundur, por kjo nuk do të thotë që ne duhet të hani për të lodhjes dhe të qëndrojnë deri bark. " Në asnjë mënyrë! Jo domosdoshmërisht të ligët në diçka vëllimshëm më mirë të bëjë theksin në ushqim jo të rënda e cila është zhytur më me lehtësi nga trupi;
• të ketë një drekë të vidyazykatysya skuqur, por menu mund të shtoni diçka ose passerovannoe merak. Gjatë drekës, ju gjithashtu mund të tokës në çdo format, thekër krisur (ose bukë) dhe tofu.


Nga perimet më të mirë për të zgjedhur bishtajore (fasule, bizele, thjerrëzat), misri ngrirë (konservuar është e pamundur!) Ose bizele. Mishi mund të jetë çdo (pa lëkurë dhe yndyrë), por idealin e drithërave orizi, hikërror ose makarona nga gruri durum.
• Darka, pas sistemi, në mënyrë që ju mund të zgjidhni nga disa opsione enët:
Njëri nuk duhet, sigurisht, të harrojmë ushtrimin. Është drobitur duket bukur, por trupin baggy? Vështirë. Ne ofrojmë ushtrime më shumë dhunti të shumta që i përshtatet të gjithë:

• dorë dhe përsëri është mirë të përshtatshme ushtrime me shtangë dore (kjo e fundit mund të zëvendësohet me shishe me ujë: pesha minimale e 05 kg);
• në këmbët dhe mollaqe të japë ngarkesën më të mirë, kur në punë, ulem-ups ose shtrihen;
• hiqni tepërt nga bark për të ndihmuar në shtypin famëkeq (20-30 polupodъemov dhe i njëjti të plotë, duke rritur ngarkesën rregullojë vetë);
• Qafa përshtatet rotacionin rrethore rreth boshtit, dhe për mjekër - dritë përgjimi dorë. Të bësh këtë kompleks të thjeshtë për çdo ditë, të shpëtoj prej kilogram shtesë do të jetë shumë më e lehtë, dhe rezultati do të tejkalojnë të gjitha parashikimet.


Gjithashtu mos harroni të prodhojë një nxitje që do t'ju shtyjnë të qëllimit. Për shembull, të blerë një kostum apo një fustan dy madhësi më të vogla, dhe çdo ditë paraqet vetë në të. Besoni mua, një ditë ju veshin atë dhe mrekulli në reflektimin e tij në pasqyrë. Gjëja kryesore - të jetë i durueshëm dhe të kini besim në aftësitë e tyre. Jo zatsyklyuytesya në një dietë - të bëjë atë rrugën tuaj të re të jetës, dhe ju do të ketë sukses!
Good luck humbjen e peshës!