Çaj me qumësht për humbje peshe molokochay


Është e pamundur të imagjinohet jetën tonë pa filxhan të nxehtë çaj. Never mind ajo e zezë ose të gjelbër, me qumësht apo pa, por çaj me familjen tuaj në tryezë, një traditë të mirë. Dhe edhe kandidoi për një mysafirët minutë, ne nuk do të le të shkojë pa një filxhan çaj. Pije e shijshme, salcë dhe të dobishme. Sigurisht, shumë besojnë se duke pirë çaj me qumësht është e gabuar dhe madje edhe të dëmshme. Vetëm shije ndryshon pije apo diçka? Pse kaq shumë njerëz të shikuar peshën e tyre, pini çaj me qumësht është hollim molokochay dhe e bën këtë në themel?Varieteteve të ndryshme të çajit për shijen tuaj, por ata të gjithë ndajnë faktin se ai është i pajisur me shumë ushqyesve - minerale, B2C vitamina B1, P, vajra esenciale, taninet. Nuk është çudi në Kinën e lashtë (dhe tani shumë) kjo pije konsiderohet kurative. Pyetja e vetme është ajo që çaji cilësi të lë si edhe vulosi, dhe si për të pirë, për të përfituar, unë nuk do mend.

Ajo ka bërë kohët e fundit popullor për të organizuar ditë agjërimi është përmes çaj me qumësht. Kjo nuk është një mono-dietë dhe disa ditë të ulur në një çaj ju nuk keni, dhe nuk duhet të bëjë asnjë të keqe për shëndetin. Por organizoni ditën e shkarkimit me këtë pije jo vetëm feasibly të gjithë, por të dobishme. Shumë organizojmë një ditë agjërimi, por shumica thjesht nuk qëndrojnë në mbrëmje dhe në një përshtatje e urisë gati për të ngrënë çdo gjë që vjen i dobishëm. Ashtu si një lëng, por molokochaem kjo ndodh. Dita e fundit pa ushqim nuk është vetëm e mundshme, por jo për të ndjehen "brutale" oreksin.


Çaj me qumësht është e lehtë për të pirë, pasi ajo është e këndshme për shijen dulls urinë, gjallërues, tolerohet mirë nga organizmi dhe heq të gjitha të tepërta e që parandalon atë nga të plotë pune. Kjo është arsyeja pse shumë prej tyre nuk preferojnë vetëm çaj, domethënë çaj me qumësht. Sa për ditët e trajtimit, ju nuk duhet të bëni ato më shpesh se 1 herë në javë. Në një ditë të tillë mund të pjesë me 1 ose edhe 2 kg të peshë të tepërt. Nëse e doni çaj dhe ju nuk keni alergji ndaj prodhimeve të qumështit, përdorimi i ndonjë çaj contraindications veçantë me qumësht për humbje peshe atje.


Si te zgjidhni një të zezë ose të gjelbër?
British pije e preferuar - çaj të zi me qumësht. Sigurisht, kjo është një çështje e shijes, por përfitimet e kësaj pije është e qartë. Dhe çaj, qumësht veç e veç dhe kanë pronat e dobishme, dhe shoqata e tyre të rritur këto prona. Tea përmirëson disponimin, gjallërues, zvogëlon rrezikun e sistemit kardio-vaskulare. Qumështi përmban proteina dhe kalcium të forcojë dhëmbët dhe kockat tona.
Ditë agjërimi përfshin përdorimin e një produkti të vetëm gjatë gjithë ditës. Ajo është mjaft e vështirë për të bërë, të mësuar me një shumëllojshmëri të flavors trupit kërkon diçka të veçantë, nuk bëhet, nuk pranon të punojë në 100%. Padashur keq humor, nuk është nervozizëm, tejkalimin dobësi dhe lodhje. Çaj me qumësht jep këtë efekt dhe aq shumë të dashur në mesin e atyre që duan të humbin peshë apo të shqetësuar në lidhje me mbështetjen e figurës është normale.


Si të preferojnë çaj, e zezë ose të gjelbër - një çështje e shijes, por në qoftë se ju flisni për përfitime më të mëdha, zgjidhni gjelbër. Në Azinë Qendrore, udhëtarët varfëruar shkretëtirë, kursimi është çaj jeshil, qumësht dhe kripë.
Studiuar vetitë e çajit të gjelbër, shkencëtarët amerikanë kanë gjetur se konsumi ditor i kësaj pije jo vetëm që promovon humbje peshe, por edhe ngadalëson procesin e plakjes, duke vazhduar të rinjtë tanë. Lëkure qëndron më gjatë metabolizmit të butë përkulshëm sistemit,, nervor të fortë dhe më të mirë. Nuk marrë ndonjë mrekulli të veçantë do të thotë që ne mund të shmangur zhvillimin e sëmundjeve të ndryshme, vetëm për shkak se në dietën tonë është e pranishme kjo pije e mrekullueshme.

Kur ju të shtoni qumësht të çaj, yndyrna shtazore dhe proteina përzierje me perime të pranishëm në pije çaj, që e bën pije edhe më të vlefshme dhe kalori. Përveç kësaj, ato e plotësojnë njëra-tjetrën në mënyrë të përkryer - qumështi zbut efektin e kafeinë, dhe çaj ndihmon stomaku është më e mirë dhe më e lehtë për të procesit qumësht, nuk është aq akute perceptuar fermentimi.

Përgatitja Metodat molokochaya
Kjo duket të jetë se e vështirë, derdh dhe pini. Por kjo rezulton se ka disa karakteristika dhe mënyra më të mira për të përgatitur këtë pije. Si mund të bëni çaj me qumësht, për të përshpejtuar procesin e humbjes së peshës nuk ka gjasa të ndikojë, por në shije, është e mundur. Provoni metoda të ndryshme dhe të zgjidhni atë që ju preferoni. Nëse ju më parë nuk e pëlqen çaj me qumësht, ju mund të ndryshojë mendjen tuaj.


Metoda №1
Vlim 2 litra. me ujë dhe vendoseni në 3 lugë çaj të gjelbër ose të zi (për shijen tuaj). Le të qëndrojë rreth 20 minuta. Në këtë kohë, vlim 1 litër. dhe shtoni qumështin për çaj. Lënë për 10-15 minuta. Tendosje dhe pini e mrekullueshme është gati për përdorim.

Metoda №2
Vlim për 15 litra. qumështit dhe të shtoni 2 lugë gjethe çaji. Cover dhe le të qëndrojë për rreth 30 minuta. Tendosje pije dhe pirë gjatë gjithë ditës.

Metoda №3
1L. shtoni 1-2 lugë ujë të vluar çaj. Lejoni të mbush për gjysmë ore, filtër dhe holluar 1 litër. qumësht të ftohtë.

Sigurisht, mënyra për të bërë shumë e shumë të gjithë e tyre nuk dinë nevojshme. Stop zgjedhjen tuaj në shijen e të cilit ju pëlqen më, dhe për të promovuar humbje peshe do të ketë asnjë. Pini molokochay gjithë ditën, por mos harroni të pini ujë të pastër dhe të thjeshtë. Çaj me qumësht ka një efekt diuretik, e cila ndihmon në eliminimin e toksinave dhe pastruar trupin. E ujit, nga ana tjetër, mbështet ekuilibrin e ujit, kështu që duhet të pini rreth 2 litra.
Nëse zgjedhja e çajit - kjo është shijen tuaj, për trajtimin e ditës, qumështi është zgjedhja më e mirë me përqindjen më të ulët të yndyrës. Ekspertët dhe connoisseurs molokochaya rekomanduar për të përdorur qumësht nuk vlim, dhe të përdorin pasteurized, të nxehtë për 50-60 gram. Çaj me qumësht për humbje peshe mund të pijë, si të nxehtë dhe të ftohtë.

Pini dhe Jini të shëndetshëm!