Mos e merrni diuretics për humbje peshe


Çdo grua dëshiron të jetë tërheqëse dhe e dëshirueshme për njerëzit. Shifër Ideal - është çelësi i suksesit! Për fat të keq, në botën e sotme është e vështirë për të mbajtur veten në formë. Kjo është për shkak të shumë arsyeve, kryesor i të cilave është mungesa e kohës. Raging ritmin e jetës, mungesa e organizimit të regjimit NPT, snacks rregullt në punë, aktivitet fizik minimal dhe shumë, shumë më tepër. Kjo çoi në një rritje të femrave që janë mbipeshë. Pyetja është se si për ta bërë atë të kryer jo vetëm rastin identifikuar, por shikuar nga figura? Përgjigjet e këtyre pyetjeve na japin prodhuesit e drogës për humbje peshe. Çfarë mund të kandidojë më të shpejtë reklamohen pilula, rripa, patches, mbathje korrigjuese, shtojcave dietike? Prodhuesit e këtyre barnave pohojnë që ju menjëherë të marrë formën e Hollivudit yll.


Në mesin e shumë barnave për të humbur peshë, janë bërë shumë popullore, jo në vend diuretics fundit. Ato janë nxjerrë nga arritjen e shpejtë të rezultatit të dëshiruar. Megjithatë, disa gra mendojnë shumë rreth asaj se si për të në mënyrë të sigurtë të marrë diuretics në mënyrë për të reduktuar peshën. Cili është mekanizmi i veprimit në realitet dhe nëse do të marrë diuretics për të humbur peshë?

Iluzionin e humbje peshe
Pasi në trup, drogës diuretik pengon absorbimin e ujit dhe kripës nga veshkat. Si rezultat, shuma e drejta e glukozës është excreted me substanca të tjera, kthehet në gjak. Kështu, iluzionin e humbje peshe, por jo fakti se arritja e këtij qëllimi do të përfitojnë shëndetin tuaj.

Ajo duhet të jetë shumë i vëmendshëm ndaj farmaceutike. Ata mund të ndikojë negativisht në veshkat, zemrën, kështu që nuk do të fillojë të marrë këto substanca nuk më parë ka marrë këshilla nga mjeku. Më pak dëme në trupin e njeriut duke shkaktuar teas me efekt diuretik.
Avantazhi i diuretics është humbje peshe shpejtë. Por mos harroni se ky proces është për shkak të tërheqjes së shpejtë e lëngjeve nga trupi, nuk e djegur shtresë yndyrore.

Efektet anësore
Pronat e shumta caktimin e drogës nuk janë gjithmonë të vërteta, por më e dobishme. Në thelb tregoi se ata mund të pastron trupin. Gjysma Panairi planeti nuk duhet verbërisht besojnë dhe shpresojnë për rezultate të mëdha. Nëse ju dëshironi të humbni peshë pa shkaktuar dëme të mëdha për shëndetin e tyre, nuk do të marrë diuretics për humbje peshe, sepse me toksina dhe mbeturinave larë me rëndësi jetike për të përfunduar punën e tërë trupi kalium. Megjithatë, ekziston një dehidratim i fortë ndikon negativisht në pamjen tonë. Ndoshta jo një grua nuk dua të them lamtumirë pamjen e tyre dhe moshës para kohe.


Siç është përmendur tashmë, kur marrin diuretikë duhet të respektohen nga një mjek, si përdorimi i vetë mund të çojë në dehidratim dhe funksionin e veshkave probleme. Diuretics janë marrë kryesisht për sëmundjet e sistemit kardiovaskular, mëlçinë dhe veshkat, i shoqëruar nga edemë.
Pengesë kryesore e diuretics është se kur të keni arritur iluzionin e humbje peshe ndodh sa më shpejtë të kthehet në rezultatin fillestar. Si rezultat i kësaj, ju merrni kohë për të dëmtojë trupin tuaj dhe për të marrë përsëri në ku të fillojë, në mënyrë të drejtë të prishin nervat e tyre. Për më tepër, mund të ketë një numër pasoja jo shumë të këndshme, duke përfshirë edhe humbjen e vëllimit të gjirit, lëkurë të thatë, rrudhat rreth gojës dhe syve, lëkurë të thatë dhe lëkurë, ndërprerjeve të mundshme të ritmeve të zemrës. Pasoja më e tmerrshme e pranimit të pahijshme mund të jetë fatale.


Ne artistikisht me aspektin fiziologjik të marrë diuretics, le të tani e konsiderojnë ekonomike. Ndryshe nga droga të tjera për të luftuar trashje, diuretics janë kategori të lirë të çmimeve. Për shkak të disponueshmërisë, mos abuzojnë ato.
Duke përmbledhur, mund të themi se më të mirë, diuretics dobishme dhe të padëmshme janë shalqi dhe çaj jeshil - produkte natyrore.

Pesha humbje - nuk proces më të shpejtë dhe të thjeshtë. Ajo kërkon, para së gjithash, punën në mënyrën e jetesës e tij, preferencat dhe profilin. Natyrisht, të jetë në vorbullën e jetës dhe të ndjekin një vështirë, por edhe dëshira për të qenë tërheqëse nuk zhduket, e cila është arsyeja pse shumë njerëz janë duke u përpjekur në të holla për dëshirën e grave për të qenë tërheqëse në çdo situatë. Pilula magjike për të humbur peshë, për fat të keq, nuk ka, por në qoftë se prodhuesit dhe të deklarojë atë, nuk besoj në të gjitha fjalët e tyre.

Mos prisni transformimin neyyazytsirnoho nga marrja e drogave të ndryshme, duke përfshirë edhe diuretike. Puna në veten tuaj, të angazhohen në sport, rozvyvaytesya të marrë kohë për veten tuaj. Dhe mos harroni, nuk ka asgjë më të bukur bukuria juaj e brendshme!