Fytyra dhe trupi kur të humbur peshë


Një nga donuts kryesore probleme - dëshira për të humbur peshë me çdo kusht, më e rëndësishmja - shpejt, derisa ngrohtësi rraskapitur. Vazhdimi për të udhëhequr një mënyrë jetese të shëndetshme nuk është e gjitha gati, kështu që humbje peshe zgjedhur ndonjë dietë shprehin apo një dietë normale është prerë në ekstrem.
Megjithatë, i sëmurë, dietë paekuilibruar më shumë dëm se sa ndihmë. Në më të mirë menu ulët kalori do të rivendosur 2-3 kg (të cilat pastaj në mënyrë të pashmangshme të kthehen në këtë vend). Në më të keq, veçanërisht në qoftë se një eksperiment mbi fillon të vonuara të vuajnë pamjen. Le të flasim për një temë të tillë si fytyrë dhe trup, ndërsa humbjen e peshës!Ndër të parët në mungesën e vitamina esenciale dhe minerale reagojnë buzët. Vini re se si ata me sa duket për asnjë arsye të dukshme, papritmas fillojnë të thatë, të goditur dhe zhvishem off? Dhe në qoftë oborr dimrit të ftohtë apo të nxehtë të verës, shumë probleme janë në rritje. Por kjo është ndreqshëm.

Për ta kthyer fytyrën e paraqitjes i pastër, së pari duhet për të parë menu, duke shtuar se ka shumë ushqime që përmbajnë vitamina shkëlqim të dobishme A, E, P dhe V. grup. Rastësisht, nevojë të rregullt jo vetëm dietë, por edhe pi Mode: buzët janë të mjaftueshme lagështi, por në qoftë se ju nuk e harroni të pini përditshme 1,5-2 litra ujë të pastër. Kur faktorët që shkatërrojnë bukurinë brenda, eliminohen, ju mund të vazhdojë për trajtime bukurie.


Lëkura e buzëve, si dhe lëkura në zonën e syve, pa gjëndra dhjamor, dhe për këtë arsye shumë të ndjeshme dhe të prirur për thatësi. Mjetet konvencionale janë përdorur për fytyrën padëshirueshme më të mirë për ta përdorë kozmetike të veçanta ose receta popullore. Vetëm theksohet se buzëkuq normale ose gloss për buzët kujdeseni të mjaftueshme. Tani shumë prej tyre janë të pranishme përveç ngjyrosje pigment dhe hidratues komponente - prodhuesit nuk respektojnë veten trend pranoi për përzierje dhe uhodovyh kozmetike dekorative. Megjithatë, mjetet e tilla janë të mira për të "mbajtur në formë", por në mënyrë që buzët e thatë zhvishem një të butë, masa më drastike janë të nevojshme.


Në mënyrë tipike, si një "shkop magjik" për fytyrën dhe trupin në një shumëllojshmëri të humbje peshe duket balms dhe të kuq buzësh higjienike, e cila, që ra fjala, mund të aplikohen dhe nën grim. Popullariteti i tyre meritave, të përfshira në masë thelbësore dhe perimeve vajra (jojoba, Shi, ulliri, pluhur, buckthorn detit, bajame), beeswax, vitamina, proteina, ekstraktet e bimëve medicinale (kamomil, Calendula) dhe komponentëve të tjera të dobishme dhe për të mundësuar ushqyer dhe moisturize zona delikate e përbërjes të ndryshme lejon të përdorni një dimër blends yndyrë dhe verë të zgjedhur të lehta (vetëm të jetë i sigurt për faktor sunscreen SPF). Përveç kësaj, kavanoza të vogla ose bombola nuk do të marrë shumë hapësirë, ata gjithmonë i përshtatshëm për të mbajtur në dorë.


Për efekt të balms përdorim për fytyrën dhe trupin kur humbjen e peshës është më e shpejtë, një herë në javë ose dy, ju mund të përdorni një pastrim, ajo heq lëkurën vdekur nga sipërfaqja e grimcave buzët dhe qasje ushqyesve më të lehtë në veshje e guaskës. Vetëm mbani në mend: pastrim standard nuk është i përshtatshëm për lëkurë delikate. Nëse ju nuk keni kohë për të blerë një mjet të veçantë, ajo me sukses zëvendëson mjaltë zakonshëm. Aplikoni në buzë pak zakrystalizovanoho mjaltë (Fakultativ Ju mund të shtoni bollgur milled) dhe butësisht masazh. Një rezultat i ngjashëm jep buzët masazh, furçë dhëmbësh ekzekutueshme. Çdo ditë për 2-3 minuta butësisht masazh zonën me një furçë të butë zhytur në ujë (vaj, mjaltë, krem ​​- ju mund të vini mundësi në shije). Nga rruga, kjo procedurë për fytyrën dhe trupin kur humbet peshë jo vetëm që eliminon qelizat shtesë, por edhe rrit qarkullimin e gjakut.