Dietë çokollatë për humbje peshe efektive


Për ne koncepte të tilla si dietë dhe çokollatë janë krejtësisht të papajtueshme. Edhe mendimi i humbje peshe ne shok me një refuzim të plotë të të gjitha ëmbëlsirat, duke përfshirë çokollatë. Megjithatë, jo shumë kohë më parë ka pasur dietë çokollatë për humbje peshe efektive, e cila u zhvillua në mënyrë specifike për dhëmb ëmbël.
Dietë Parimi çokollatë
Pavarësisht besimit të përgjithshëm në rreziqet e çokollatë në shifrat, përmbajtja e tij kalori nuk është aq e madhe sa mund të duket. Njëqind gram një tjegull përmban rreth 500 kalori. Ajo mund të konkludohet se të hahet një çokollatë një ditë të tillë, ju në mënyrë të pashmangshme do të ulet në peshë. Kjo metodë është humbje peshe efektive të jetë e mundur për shkak të faktit se norma e zakonshme e kalorive një personi gjatë ditës - kjo është 1800. Kjo dietë çokollatë është e bazuar vetëm në një konsum të kufizuar kalori. I njëjti parim është tipike për shumë dieta të tjera. Kohëzgjatja e këtij dietë është e javë dhe në varësi të peshës tuaj fillestar, ju mund të humbni deri në 7 kgDietë Pro çokollatë
Përveç kësaj, kjo dietë është një mënyrë e madhe për humbje peshe efektive në një periudhë relativisht të shkurtër kohe, kjo dietë është një tjetër avantazh. Që çokollatë stimulon prodhimin e serotoninës - një lumturi të hormoneve dhe gëzim, një dietë e tillë nuk do të bëjnë të ndjehemi të zhytur plotësisht dhe në depresion, siç ndodh shpesh në dietat e tjera që përjashtojnë përdorimin e ushqime me sheqer.

Për më tepër, të gjitha përfitimet e njohura të çokollatë për punë mendore, që do të thotë se dietë çokollatë nuk ndikon në shëndetin tuaj dhe të performancës. Dhe së fundi kafe që është e nevojshme për të pirë gjatë gjithë dietë gjithashtu ka efekte të dobishme në trup, përshpejtimin e metabolizmit, në rritje potencialin energjetik, duke lejuar nuk ndiheni të uritur për një kohë të gjatë.


Dietë Cons çokollatë
Natyrisht, si çdo dietë të tjera, dietë çokollatë ka disa disavantazhe. Para së gjithash është e nevojshme që të konsultoheni me mjekun tuaj për të ndryshuar dietën e zakonshme. Gjithashtu, kjo dietë është e kundërindikuar në individë që vuajnë nga diabeti. Dhe në qoftë se ndonjë nga familja juaj ka sëmundje, dhe ju keni një predispozitë gjenetike për diabet, të jetë i sigurt për të mbajtur sheqerit në gjak para se të shkoni në një dietë. Në këtë metodë, humbje peshe efektive është e nevojshme të marrin në konsideratë jo vetëm contraindications, por partitë e tjera nuk janë ushqimi më i mirë ky parim. Sepse çokollatë përmirëson shëndetin tuaj. Pesha humbje është vetëm për shkak të mungesës së kalorive, dhe jo më shumë. Prandaj, duhet theksuar se kthimi papritur në normale, ka humbur peshë përsëri, dhe ndoshta edhe një sasi më të madhe.


Menu dietë çokollatë
Një çokollatë stohramova ndarë në tri pjesë të barabarta dhe të ngrënë gjatë ditës në mëngjes, në drekë dhe darkë, larë poshtë me kafe terren. Ajo duhet të jetë çokollatë me përmbajtje kakao prej së paku 72% dhe, natyrisht, pa ndonjë aditivëve si arra apo rrush. Gjithashtu mos hani çokollatë të bardhë, e cila nuk është përzierje çokollatë dhe qumësht, vaj dhe sheqer. Pas 3 orë pas një vakt ju mund të pini vetëm ujë pa sheqer, mjaltë, limon dhe shtesa të tjera. Lidhur me dietën, nuk ka kufizime këtu, ju mund të hani në çdo kohë.


Kushtet dietë
Me kujdes të vijë në një zgjedhje e çokollatë, me kujdes të studiuar përbërjen e produktit, prania e flavorings, colorings, emulsifiers dhe shtesa të tjera. Mos harroni, aq më pak do të këto çështje, më pak dëme që ju do të bëjë dietë çokollatë.

Kjo dietë, si të tjerët, duke u bazuar në përdorimin e një produkti, është e pabalancuar, e cila mund të ndikojë negativisht në shëndetin tuaj. Prandaj, marrja e vitaminave dhe mineraleve do të jetë mjaft e përshtatshme.
Ajo duhet të kihet parasysh se konsumi i tepruar kafe mund të çojë në gastrit dhe sëmundje vaskulare, kështu që në qoftë se ju do të ndiheni keq, pastaj të zvogëlojë dozën e përditshme të pije.


Nga dietë duhet të jetë nerezkim graduale si dietë çokollatë prek mëlçinë.
Të kripës nuk është zgjidhur në trupin obezvozhennom dhe për të humbur peshë nuk kthehen pas kthimit në jetën normale të reduktuar ushqime të kripura.

Kjo dietë nuk rekomandohet më shumë se një javë, dhe kjo mund të përsëritet vetëm pas gjashtë muajsh.
Pa dyshim, një mënyrë e tillë e që kanë të bëjnë me të qenit mbipeshë jo vetëm efikase, por edhe e shijshme. Por kjo dietë përfituar, ju duhet të ndiqni të gjitha rregullat e listuara.