Gjashtë ushtrime për këmbët hollim


Vajzat dashur, në qoftë se ju të gjeni se këmbët tuaja nuk janë shumë tërheqëse, është e mundur për të korrigjuar gabimet e vogla. Gjashtë ushtrime për hollim këmbët në shtëpi janë për ju gjithmonë e dobishme.
Gjashtë ushtrime për këmbët hollim
Ecje të shpejtë
Kush do të kishte menduar se lista e gjashtë ushtrime për humbje peshe është e këmbët të shpejtë në këmbë. Megjithatë, në qoftë se keni vendosur qëllimin për të bërë këmbët më tërheqëse, ju nuk duhet të heqë dorë nga ky ushtrim.
Ju do të duhet - hap të shpejtë të ecin një orë e gjysmë katër herë në javë. Çfarë do të jetë efekt? Muskujt tuaj janë ushqyer me oksigjen, trajnon zemrën dhe mushkëritë, djegur ato yndyrna shtesë që janë aq naiv depozituar rreth hips. Kur ecje të shpejtë dhe energjik, rezultati nuk do të pres.



Ushtrime kardio
Ushtrim kardio do të jetë efektive për humbje peshe. Ajo është e mjaftueshme në qoftë se ju përdorni litar. Kati i do të bëjë 100 litar hedhur.
Vendos një paralele këmbë për njëri-tjetrin dhe të tërheqë në stomak. Vыpryamym dhe të bëjë 60 squats shpejtë. Le të kthehemi në litar dhe të bëjë një tjetër 100 hedhje. Për efekt më të mirë të bëjë me çdo këmbë 25 ulem-ups. Dhe për të konsoliduar të ekzekutuar në katin e 50 më bëni mediat.
Këto ushtrime duhet të bëhet duke marrë parasysh karakteristikat e palestër tuaj fizik. Numri i intervale mund të rritet gradualisht.


Squats me shtangë dore
Ushtrimet me shtangë dore hollim këmbët përshtatet të gjithë. IP Këmbët gjerësi shpatullave larg dhe shpërndajë çorape në dorë. Shtangë dore në duart tuaja, armëve të ulëta përgjatë trupit, përsëri bëj. Marrja frymë, të ulen, bëj gjunjët, Qëndroni në këtë pozicion për 5 sekonda, derisa kofshët nuk janë paralele në dysheme. Për disa sekonda zatrymayemosya në këtë pozicion dhe të kthehet në IP Pastaj bëni ushtrimet në fund të tym dhe të përsëritur ushtrimin 30 herë për 3 grupe. Nëse nuk shtangë dore, në prani të përgatitjes së mirë fizike, ju mund të përdorni një e shtënë. Ajo vuri në supet e tij, të mbajë duart, bërryla të drejtë deri.


Forca e trajnimit
Për të hequr disa pantallona efekt, të trajnojë muskujt e kofshës jashtme, duke përdorur shirit amortizimit. Me këmbët e saj të bashkëngjitni. Ky ushtrim trajnon kofshë dhe mbrapa muskujt e mollaqe.

Për trajnimin e kofshë muskujt shtrihen në anën e djathtë, fokusi do të bëjë në një krah prirje në bërryl. Bend këmbën e majtë në gju dhe ngadalë do të lëvizin atë përpara. Ngre dhe ul një këmbë që poshtë të jetë e mundur. Relax dhe të përsëritur ushtrimin.
Perevernemsya mbi kurrizin tuaj dhe të sjellë këmbët së bashku. Lodhje muskujt, pastaj ngadalë të rritur këmbët mbi dysheme. Të mbajë këmbët në këtë pozicion për aq kohë sa të jetë e mundur. Nëse ju nuk mund të tolerojë stresin, të ulur këmbët tuaja në dysheme. Përsëriteni ushtrimin 10 herë.


Ushtrim aerobic
E rëndësishme për ata që duan të shohin rezultate të shpejta. Është më mirë për të zgjedhur not, vrapim, sportive apo valle. Nëse ju nuk mund të, ju mund të kandidojë rreth në një vend për 15 minuta. Është shumë e rëndësishme kur kandidon në vend duke përdorur teknika të ndryshme. Për shembull, para 2 minuta se ju mund të kandidojë këmbëve përpara, këmbët më tej anash ose valëzim nga një këmbë në këmbë të tjera. Ky cikël të përsëritur disa herë.

Napivprysidannya
Ky është një ushtrim i thjeshtë dhe e lehtë. Këmbët gjerësi shpatullave larg. Mbani shpinën drejt Tij, ngadalë dip, bëj gjunjët. Ky ushtrim kujton, në qoftë se ju të ulen në një karrige. Kur ju filloni të pranoj galiç përpara. Ndërsa kjo është normale, nuk përpiqet të bëj shumë. Pesë ose shkëput kat. Zatrymayemosya në këtë pozicion për 5 sekonda dhe të shkojnë deri.

Ushtrime të tilla për këmbët hollim janë më të efektshme. Dhe e gjithë bota për mijëra gra në shtëpi ka arritur një rezultatet e dëshiruara. Çfarë e pengon ju hyni në këtë numër?