Uthulla e Molles si një mjet për humbje peshe


Ju mendoni se kohët e fundit Stout? Mbush me gëzim! Ju keni ide - Unë dua të humbni peshë. Dëshira për të qenë të pakta dhe të shëndetshme do t'ju ndihmojë të arritur këtë qëllim. Shtesë Pesha - një çështje e djegur sot. Ata krijojnë siklet fizike dhe morale. Pra, shtrohet pyetja - si për të humbur peshë, ku mund të gjeni një recetë të përshtatshme për humbje peshe? Dhe dikush vjen me këto receta. Këtu është një prej tyre - për të humbur peshë, ju duhet të pini uthull molle.
Uthulla e Molles për humbje peshe, si një mjet për neyyazytsirno efektive. Të dhënat e njohura në gratë lashtë Egjipt larë uthull molle dhe piu atë. Kleopatra veten në pasditen e vonë piu kupën e pije - holluar molle uthull. Një shifër në të ishte e madhe!Përbërja dhe të dobishme Pronat e uthull molle
Apple musht uthull, përveç si një mjet për humbje peshe ka shumë prona të dobishme dhe substancat. Ajo pastron trupin, pasuron malic, laktik, limoni, acid oxalic. Uthulla e Molles eshte e pasur me vitamina A, B1, B2 V6Z, elementët gjurmë - kalcium, kalium, hekur, fosfor, magnez, silic, bakri, squfurit, fosfor, enzimat, pektin. Këto vlera kanë qenë uthull nga molla nga e cila ajo gatuar, dhe pronat e tyre të dobishme të njohura për të gjithë. Që molle uthull - një produkt i fermentimit të mollë grimcuar, të gjitha ushqyesve të mbetet në të.


Recetë për uthull molle
Uthulla e Molles mund të përgatisë veten, pastaj e përdorin atë për humbje peshe. Merrni një mollë pak, në varësi të se sa ju duan të uthull, imët pres, të vënë në një kavanoz dhe të mbushur me ujë të ëmbël me sheqer ose mjaltë. Lëngu duhet të jetë mbi nivelin e peshës malic nga 2 centimetra. Vendos përzierje të eksitohet për dy javë, pastaj tendosje. Filtruar leje të lëngshme për të eksitohet edhe për 3-4 javë në një bankë ose në ndonjë kapacitet me një qafë të gjerë. Të gjitha uthull është gati! Ky produkt prodhimin e vet do të jetë më e mirë për humbje peshe, sepse ju e dini saktësisht se çfarë është bërë.


Dietë acetik
Si të përdorni uthull molle për të humbur peshë? Nëse ju doni thjesht për të reduktuar oreksin tuaj dhe të përshpejtojë metabolizmin në trup, atëherë të mjaftueshme për të pirë një herë një filxhan ditë të kësaj pije - një lugë çaji uthull molle holluar me ujë. Përveç kësaj, ju do të përmirësojë shëndetin dhe për të rritur tonin.
Por në qoftë se ju doni të heqin qafe kg shtesë, atëherë ju merrni uthull molle nga mëngjesi deri në mbrëmje, se tri herë në ditë për 30 minuta përpara se të hahet. Duhet te holluar ne nje raport prej 1 pjese uthull deri 25 pjesë të ujit, rreth 2 lugë Uthulla e Molles në 1 gotë me ujë. Rezultatet mund të vini re një javë - ju do të ulet oreksi, pesha do të bjerë së pari, dhe lëkura do të duket e freskët. Për efekt maksimal, uthull musht molle përdorimi nevojë për të paktën dy muaj.


Contraindication
Që musht molle uthull për humbje peshe duhet të marrë një kohë të gjatë, ju duhet të mendoni për pasojat që mund të ndodhin në trup. Dietë acetik ka contraindications. Përkundër faktit se uthull molle përmban ushqyesve shumë, ajo është ende acid. Dhe si çdo acid, ajo keq ndikon në Mukoza stomakut, mund të dëmtojë smaltin e dhëmbëve. Për dhëmbë të vuajtur në masë të madhe nga acid acetik, ajo është e rekomanduar për të pirë pije përmes një tubi të hollë, dhe pas ngrënies shpëlarje gojën tuaj.

Pika më e prekshme në zbatimin e uthull molle është stomaku. Nëse ju u rrit aciditetin e stomakut lëng, atëherë, sigurisht, natyrisht, përdorimi Uthulla e Molles nuk mund. Ata që vuajnë nga sëmundje të traktit gastrointestinal, kanë probleme të mëlçisë, të humbasin peshë duke përdorur uthull molle gjithashtu nuk duhet të jetë.
Nëse ju do të fillojë të marrë uthull molle, është mirë që të konsultoheni me një mjek - nuk ju lënduar një dietë të tillë.

Përdorimi i uthull molle në shtëpinë e Cosmetology
Nëse ju ende i kundërindikuar humbni peshë duke përdorur uthull molle, ajo mund të përdoret jashtë. Në këtë mënyrë, ju merrni rezultate të mira kozmetike. Uthull mund të fshij fytyrën tuaj dhe trupin, lyej zonat e problemit, të bëjë dush (ujë dush, shtoni dy gota e uthull). Ky mjet forcon lëkurën dhe, largon aknet dhe Stretch Marks, zvogëlon rrudhat. Në këtë rast, Uthulla e Molles do të ndihmojë për të ju bëjë më të bukur. Dhe në qoftë se ju keni mundësinë për të kombinuar përdorni uthull brendshme dhe të jashtme, pastaj dy javë më vonë ju mund të krenohem me pamjen e tyre.


Çfarë tjetër mund të argumentojnë të mirat dhe rreziqet e uthull molle? Siç e dini, çdo gjë është e mirë në moderim. Nëse vini re se problemet filluan me stomak, atëherë menjëherë të reduktuar marrjen aktivitet molle uthull. Këto probleme mund të ndodhë për shkak të mungesës së oreksit, kështu që ju hani më pak. Nga kjo ka dhimbje në stomak, acid në vend të uthull. Kur acetik dietë dietë duhet të jenë të shëndetshme dhe të plotë. Por ata që duan të humbin peshë me uthull molle për më shumë se dhjetë kilogramë, duhet të jenë shumë të vëmendshëm për trupin tuaj dhe nuk e dëmtojnë sistemin e tretjes.


Si pasojë, efekti pozitiv në përdorimin e uthull molle për humbje peshe me siguri është. Në këtë metodë e humbjes së peshës, si në ndonjë tjetër, në varësi të individ. Shumë musht molle uthull ndihmojë të humbni peshë, dhe ata ishin të lumtur, dhe disa, në të kundërtën, ata nashkodyv kujton me tmerr asaj periudhe. Përfitimet dhe dëmet është çdo dietë, dhe në qoftë se ju ka ndodhur dhimbje barku nga uria, nuk është e nevojshme që menjëherë të braktisin këtë produkt të vlefshëm. Çdo gjë të bëjë me inteligjencën dhe ndjenjën e proporcion. Bëhen të pakta dhe të bukur, por ende të jenë të kujdesshëm!