Si për të marrë një dush të ftohtë për humbje peshe


Aftësia që të ketë një figurë të pakta dhe të tërheqë deri është dëshira kryesore e shumicës së grave. Dhe e gjithë kjo është duke u përpjekur për të marrë e saj më të përshtatshëm për metodën e saj. Disa zonjat kapur dietat popullore, të tjerët janë përqendruar në stërvitje dhe aktive në palestër. Për fat të keq, trupi i çdo grua është një individ, dhe atë që i përshtatet një, absolutisht kundërindikuar më shumë. Ka mënyra të marrjen e shpëtoj kilogram panevojshme të pranueshme për të gjithë - një ecje të rregullt, vrapim, ditë agjëron, por ritmi shpesh të vështira të jetës nuk mund të "ndërtoj" për ta edhe një pjesë të vogël të kohës.


Lavazheve vagjinore - një mënyrë për të hequr qafe e peshë të tepërt, nuk kërkon shpenzime të mëdha të kohës dhe përpjekje. Unë duhet të them se përdorimi i një dush kontrast kombinuar me një nga metodat e mësipërme të humbje peshe do të çojë në rezultate më të shpejta dhe efektive, por në qoftë se ju të ndryshojë rutinë dështon, ju mund të filloni me vetëm një dush kontrast. Mëso se si për të bërë një dush të ftohtë për humbje peshe, dhe se si ajo ndihmon të shpëtoj peshë të tepërt, mund të mësojnë nga ky publikim.

Një efekt i dobishëm në trup një dush kontrast

I pari pritjet kontrast dush mund të shkaktojë siklet dhe nuk janë shumë të këndshme, por gradualisht trupi merr përdorur dhe procedura fillon fun. Siç përdoret në ndryshimin e papritur metodë dush në temperaturën e ujit në të ekspozimit të saktë mund të përmirësojë ndjeshëm trupin. Ajo të çon në metabolizmin më të shpejtë, duke rezultuar në elasticitet të zgjeruara dhe të marrë enët e gjakut, përmirëson funksionin e të gjitha organeve dhe sistemeve, rrit imunitetin. E njëjta metodë e ndikimit në enët e gjakut dhe muskujve ton e ka banjë dhe notit në vrimë. Por përdorimi i tyre është i njohur, na bën të vigjilent, të shëndetshëm dhe energjik.

Gjithashtu, douches rekomanduar për qëllime mjeksore. Ai është në gjendje për të kuruar ose zvogëluar simptomat e aritmia, dystonia enëve të gjakut, hipertension në fazën fillestare, trashje dhe Sëmundjet të tjera. Duke u përdorur për kontrast shpirtin, trupi merr përdorur për të qenë të shëndetshëm dhe me sukses i reziston sëmundje. Gjithashtu douches efekte të dobishme në lëkurë, duke i dhënë asaj elasticitet dhe qëndrueshmëri dhe eliminuar pamjen e celulitit.

Si për të marrë një dush të ftohtë
Më shumë është përdorimi i një dush kontrast pas ushtrimeve në mëngjes. Ushtrim ngroh paraprakisht muskujt më të prirur okazыvaemomu ndikimin e temperaturës së ujit dhe trup do të jetë i kënaqur për të freskohem pas gjimnastikës.

Kur metodat kryesore të kontrast dush nuk është e nevojshme për të arritur ndryshimet e larta të temperaturës. Ne duhet të fillojë me një temperaturë të ujit prej rreth 38 gradë, pastaj të ndryshojë në një temperaturë më të ulët - rreth 28 gradë. Kohëzgjatja e përdorimit të ujit të nxehtë duhet të jetë pesëmbëdhjetë minuta, cool - një minutë e gjysmë. Kur trupi nuk është mësuar të, vetëm një ndryshim të ujit nga të ngrohtë në të ftohtë kundërta frymë. Si temperaturat detyrë problematike për të bërë më shumë. Gjithashtu, si nevoja problematike për të rritur kontrastin dhe temperatura. Më i suksesshëm është konsideruar për të arritur efektin e amplitudë të temperaturës prej 40 gram. ujë të ngrohtë për 20 gram. ujë të ftohtë. Kur uji i ngrohtë tre minuta gjatë të ftohtë - një minutë dhe detyra ndryshim ujë 3-4 herë. Në të ardhmen, ju mund të rrisë numrin e ndryshimeve në temperaturën e ujit, të tilla si ujë të ngrohtë - njëzet sekonda, dhe të ftohtë - dhjetë sekonda. Procedura duhet gjithmonë përfundojnë me ujë të ftohtë.


Përdorimi i rregullt i një dush kontrast të shpejtë është një zakon që mbart një përmirësim të dukshëm në gjendjen shpirtërore dhe kuptimin e vitalitetit dhe të rinjve.
Gjithashtu përdorimi i një kontrast dush të jetë e mundur në mbrëmje, rreth një orë ose dy para gjumit. Nëse është kështu përfundojë lavazheve vagjinore nuk duhet të ftohtë dhe ujë të ngrohtë. Më të pranueshme kur duke përdorur një dush kontrast është dhjetë minuta për të shkuar, por ky rezultat duhet gradualisht dhe në mënyrë konsistente. Gjithashtu duhet theksuar se gjatë trupin e shpirtin e aplikimit ka ftohur poshtë. Metoda e kundërta nuk është shumë e dëshirueshme.

Pas procedurës është e rekomanduar për të fshij peshqir vështirë. Kjo do të përmirësojë rrjedhjen e gjakut në enë dhe capillaries. Ju duhet të dalë jo më herët se tridhjetë minuta pas dush.

Nuk janë mjete që rrisin kontrasti dush efekt në trup. Për shembull, përdorni një sfungjer të ngurtë ose massager dorë për fushat me probleme masazh, të cilat janë zakonisht kofshët, mollaqe dhe stomak. Ky masazh do të rrisë performancën protyvotsellyulytnoe shpirtin. Pas procedurës, ju mund të përdorni anti-celulitit krem, fërkim atë në kofshë, bark dhe mollaqe lëvizjet e masazh. Ju mund të masazh zonat e problemit të ujit të rrjedhshëm, duke mbajtur dushe dhjetë inç nga sipërfaqja e trupit. Këmbë masazh para - të lartë poshtë, dhe të pasme - poshtë lart. Bark dhe mollaqe masazhin në mocionet rrethore.


Efektiviteti i humbje peshe
Duke pasur parasysh komentet e grave që përdoren rregullisht douches për humbje peshe, ajo është e sigurt të them se efektiviteti i kësaj metode shkon nga 2 deri 10 kilogram ka rënë. E gjitha varet nga stilin e jetës. Efekti më i mirë është arritur nga hedhja peshë të tepërt me ushqimin e duhur, ushtrime të thjeshta fizike, ekspozimi i mjaftueshëm në ajër të pastër.

Contraindication
Për fat të keq, ka sëmundje në të cilat përdorimi i një kontrast dush padëshirueshme. Kjo metodë për humbje peshe dhe përmirësimin e shëndetit nuk mund të përfitojnë njerëzit që vuajnë nga thrombophlebitis, lloje të ndryshme të tumoreve, kancerit, hipertensionit dhe sëmundjeve të gjakut. Ne nuk e rekomandojmë përdorimin e një dush kontrast dhe masazh gjatë menstruacioneve, dhe përkeqësimin e sëmundjeve kronike. Në çrregullime kardiovaskulare mundësia e shpirtit përcakton mjeku.