Si për të dietë për të humbur peshë dhe mos e prish


Ka shumë mënyra për të ndihmuar të humbur peshë dhe dietë është një nga më të zakonshme. Megjithatë, ajo është një proces shumë i gjatë e komplikuar, ne duhet të jetë në gjendje për të qëndruar në dietë dhe një zonjë të mirë. Kjo nga ana e ngre pyetjen: si të dietë për humbje peshe dhe nuk e thyejnë.
Parimi bazë i çdo dietë është për të kufizuar sasinë e ushqimit. Dhe veçanërisht e vështirë për të dietë për të humbur peshë, kur të gjithë anëtarët e familjes të ngrënë shumë dhe duan, kështu që ju shpesh keni një dëshirë për të thyer. Dhe uria e përjetshme për ju është mundimi i vërtetë.Si për të dietë
Në qoftë se ju vendosni të shkoni në një dietë, gjëja e parë që ju keni për të thënë në lidhje me të gjithë miqtë dhe të afërmit e tij. Ju duhet të besoni në veten e tyre dhe në suksesin e tyre.
Mësohet burri dhe fëmijët për të gatuaj veten e saj, ajo do të ju lejojnë të mos për të thyer gjatë gatimit të një shijshme, por shumë të dëmshme ushqime. Bëni një plan të përgatitjes. Le familjen tuaj të paktën dy herë në javë do të përgatisë veten. Këtë herë ju do të përballet me më të mirë. Por mbajnë ata plotësisht përgjegjësitë e tyre nuk duhet, të kontrollojë procesin e gatim, mësojnë atë.


Jo uhozhdayte përfitimet e familjeve të tyre. Për shembull, enët e tyre të preferuar që ju mund të gatuaj në fundjavë dhe gjatë ditëve të javës gatuaj atë që ju po flasim pak kohë dhe përpjekje.
Nuk ka nevojë për të detyruar të afërmit e tyre për të dietë për humbje peshe. A nuk e lexoni ato leksione mbi ushqim të shëndetshëm dhe të shëndetshëm. Sigurisht ju mund të ndajnë me ta mendimet e tij, por jo disheartened vhonyayte burrit të flasim e saj të vazhdueshëm në lidhje me ushqimin. Pas të gjitha, ajo mund të çojë në se njerëzit do të fillojnë të ëndërrojnë kolegut pyshnoteloy që sjell rrotullon punës.


Nëse miqtë tuaj dhe të dashurit do të bindë ju lë dietë ose ata të bëjnë të bien, ju pidsuvayuchy ushqim i shijshëm, vetëm më tregoni çfarë keni dietë urdhërat mjeku. Gënjeshtër, çfarë ushqimi keni porekomendovano për të reduktuar peshën. Apo thonë se kjo dietë është e nevojshme për të rivendosur tretjen normale dhe metabolizmit.

Mos krejtësisht të ndarë dietën tuaj me dietën tuaj të familjes. Për shkak se ka shumë produkte që janë të përshtatshme për ju dhe familjen tuaj. Për shembull, nëse ju merrni një kos, fruta, kos, për të afërmit të marrë të njëjtën gjë. Ju mund të gatuaj ushqim të ulët-kalori dhe anëtarët e tjerë të familjes, dhe papritmas ata bien në shijen e tyre.

Lejoni vetes ndonjëherë ndaluar ushqimin e dendur, vetëm hani këto ushqime rekomandohet në sasi të vogla. Kjo është, të zvogëluar madhësinë pjesë është rreth tre herë.

Shmangni zakonin e vazhdimisht përpiqen enët gjatë përgatitjes së saj. Nëse jeni të përgatitur atë për një kohë të gjatë dhe e di se të gjithë përbërësit janë të pranishme në sasi normale, ne mund të përpiqemi. Mos keqardhje mbetur pas gatimit, më mirë të mendojnë për pasojat.
Shmangni kripën dhe ushqime të kripura. Përdorimi i saj mund të ngadalësojnë procesin e humbjes së peshës. Siç dihet, kripë mban lëngjeve të tepërta në trup dhe shkaktojnë ënjtje.


Në mënyrë që të mos për të thyer gjatë një dietë dhe nuk hanë më i qetë gjatë vakt ju duhet të merren vetëm me ushqim. Ne nuk duhet në të njëjtën kohë për të lexuar apo shikuar TV. Truri juaj është shkëputur nga ngrënie zënë dhe një çështje krejtësisht të ndryshme, sepse ne nuk e vërejnë se si ha tepër.
Hani nga pjata të vogla. Pra, ju do të merrni përdorur për të ngarkesës deri pak ushqim.
Merrni larg syve të të gjithë produkteve të dëmshme, të tilla si karamele ose biskota. Më të mirë të vënë në tavolinë një tas fruta të bukur.


Këshilla se si të dietë
1. Në qoftë se dietë është e vazhdueshme, ajo është e mirë për të filluar një blog dhe të shkruajnë atje arritjet e tyre. Kjo do të ndihmojë që ju nuk thyejnë dhe të shohin progresin.

2. Nuk ka nevojë për të ndjekur menjëherë rezultatin dhe qëllimi për të humbur peshë në tri ditë. Në mënyrë që të mos dëmtojë trupin tuaj në një javë është e rekomandueshme që të bjerë jo më shumë se një kilogram.

3. Merrni një zakon për të pirë litra të paktën gjysmë ujë në ditë. Përjashtojë sode dhe e ëmbël, ai vetëm rrit oreksin.


4. Jo Morita vetë uria. Nëse ju doni të hani, atëherë hani disa perime ose fruta. Kjo do t'ju ndihmojë të rrinë në një dietë.

5. A nuk ulen në një dietë gjatë çrregullim nervor ose përvojë. Lose peshë të duhet vetëm shëndet të mirë. Ajo ka qenë provuar se nëse një person gjatë një vakt ulur para një pasqyrë, ai ha shumë pak. Prandaj, në tryezë darkë rri një pasqyrë, ajo do të reflektojë pjatë tuaj.

6. kujdes shikojnë për të gjithë ata që hanë. Sigurisht ju mund të humbni peshë në qoftë se ju nuk do të hani pas gjashtë, por ajo që për ata që shkon vetëm me gjashtë punë? Darka është e nevojshme në çdo rast, por jo ëmbëlsira, patate skuqur pule.


Ushqimi është një stres i vërtetë për trupin, dhe mund të mbush me gëzim një parfum të ri, metodë aromatike vaske, por në vend të tortës ju mund të trajtoni veten me luleshtrydhe të freskëta.

Këto këshilla do të ju ndihmojë jo jashtë dietë dhe për të arritur rezultate të mira.