Cilat ushqime përmbajnë vitamina të dobishme


Cilat janë vitamina? Kjo komponimet kimike që veprojnë si katalizatorë dhe rregullatorët në njerëzit. Trupi i njeriut nuk është në gjendje të prodhojë vitaminat, kështu që ai ka për të marrë ato në të mjaftueshme me ushqim. Prandaj pyetja: cilat ushqime përmbajnë vitamina të dobishme? Në këtë artikull ne përpiqemi të kuptojmë se cilat produkte janë më të vlefshme dhe të dobishme.
Të gjitha vitaminat janë të ndarë konvencionalisht në dy grupe: yndyrë shpjegueshëm dhe tretshme në ujë.
Për të përfshirë yndyrë-shpjegueshëm vitamina - A, D, E dhe K.


Me ujë i shpjegueshëm - vitaminë C dhe grupore vitamina B dhe Art.
Secila nga këto vitamina në trup përcaktuar funksionin e tij dhe çdo vitaminë ka një përgjegjësi të veçantë për një organ të veçantë.

Cilat ushqime përmbajnë vitamina të dobishme
Vitamina A
Vitamina A është më e zakonshme në natyrë në formën e carotene është e nevojshme për vitaminë rritjen e njeriut, ndihmon në parandalimin e sëmundjeve infektive, ruan gjendjen normale të lëkurës. Në formë të pastër, vitamina A gjendet vaj peshku, mëlçisë, gjalpë, vezë yolks, peshk yndyror, djathë.

Carotene - provitamin A, gjendet në ushqimet e verdhë dhe portokalli. Ajo mund të gjendet në kungull, karrota, domate, kajsi, majdanoz dhe spinaq.
Në perime maska ​​jeshile klorofil portokalli dhe trupi merr nga carotene vitaminës A. Megjithatë, mungesa e yndyrës në ushqim pengon asimilimin e carotene. Prandaj, dietë ditore duhet të përfshijnë krem ​​ose vaj perimesh.
Me një mungesë të vitaminës Një sëmundje mangësi zhvillohet. Lëkura e një njeriu bëhet e thatë, butë-looking, ka një ngjyrë gri. Flokët zbehet dhe të fillojnë të bien, nuk "natën-verbëri".


Vitamina D
Vitamina D është i tretshëm vetëm në yndyrna, ajo është një burim i pasur i vaj peshku. Më shumë mund të gjenden në ushqime të tilla si gjalpë, krem, djathrave yndyrore, qumësht, harengë, sardelet, salmon dhe vezë.
Nëse trupi i fëmijës vitaminës D mjaftueshme, ajo çon në rakit. Në organizëm rritur vitaminës D pengon zbutjen dhe i brishtë eshtra, si dhe vonesa në fosfor trupit dhe kalcium.
Përveç kësaj, vitamina D është prodhuar në trup nën ndikimin e diellit.


Vitamina E
Kjo vitaminë është e përfshirë në proceset e ndryshme metabolike në trup, promovon zhvillimin normal të muskujve, mbron gratë shtatzëna për lindjen e parakohshme.
Vitamina E është shumë e zakonshme në ushqim. Sidomos grurin e tij shumë embrion, fara dhe perime. Përmban vitaminë E në viçi, mëlçisë, vaj, kikirikë, sprats, vezë, qumësht dhe gjalpë.

Vitamina K
Vitamina të dobishme për trupin, është i përfshirë në normalizimin e koagulimit të gjakut. Gjej këtë vitaminë mund të gjenden në pjesët e gjelbër të bimëve, vaj sojë, arra dhe mëlçisë. Në ushqim, vitamina K prodhimin e baktereve janë në zorrë të njeriut.


Vitamina C ose acidi Askorbik
Në qoftë se trupi nuk është e mjaftueshme vitaminë C, ka shkelur procese të rëndësishme të jetës. Duket lodhje, gjakderdhje mishrat, rënia e dhëmbëve, dhimbje të përbashkët, u ul rezistencën ndaj infeksioneve.
Në një acid i madh numri i Askorbik përmbajnë produkte bimore. Pasur në askorbinku - rrush pa fara e zezë, trëndafili i egër, manaferrat të ndryshme, speca, lakër, patate, spinaq, marule, domate dhe pothuajse të gjitha perimet dhe frutat.

Ushqime që përmbajnë vitaminë C, ajo është e rekomanduar për të përdorur të freskëta, formë të papërpunuara. Gjatë Askorbik përpunimit termik acid humb vetitë e saj. E njëjta gjë vlen edhe për produktet e gjata njomje.
Trupi ynë nuk mund të prodhojë ose nuk grumbulluar vitaminë C, kështu që duhet të administrohet çdo ditë.

Vitamina B1
Vitamina B1, ose thiamine është e nevojshme për trupin e jo më pak se acidit Askorbik. Mungesa e saj çon në humbjen e oreksit, ënjtje të ekstremiteteve të ulëta, degjenerimi i muskujve të zemrës.

Vitamina B1 gjendet në maja, bukë, kikirikë, bizele të njoma, mëlçi, vezë, mish, peshk, patate, pothuajse të gjitha perimet dhe frutat. Si acid Askorbik, thiamine ndjeshëm ndaj temperaturë të lartë dhe të trajtimit të ngrohjes.

Vitamina B2
Prodhimet e qumështit, mëlçisë dhe perimet - qëndrimi kryesor i vitaminës B2. Mungesa e saj në trup bëhen çarje të dukshme në qoshet e gojës, seborrhea dhe ulur imunitetin.

Vitamina B6
Kjo vitaminë është përgjegjës për qelizat tona nervore. Pagjumësi, nervozizëm, agresioni, dhimbje koke - ndoshta trupi juaj mungon vitaminë B6. Burimi i kësaj vitamine janë të mëlçisë, yolks vezë, banane, patate.


Vitamina B12
Çfarë do të rezultojnë nga mungesa e kësaj vitamine? Para së gjithash, për të reduktuar nivelin e hemoglobinës dhe anemi. Ndryshe nga vitamina të tjera ai mund të grumbullohen në trup dhe është rezistent ndaj trajtimit të ngrohjes. Kjo ndodh në maja, HOPS, mëlçisë, veshkave dhe yndyror peshk, spinaq, marule dhe alga deti.

Vitamina PP
Mungesa e kësaj vitamine çon në përçarje të traktit digjestiv, pamjen e kapsllëk, diarre, dhimbje koke dhe skuqje të lëkurës.
Ai është burimi më i pasur i maja. Përfshira në pothuajse të gjitha produktet, dhe vitamina të grupit B.