Duke përdorur një butë kozmetike produkt


Produkt Mjedër shijshme dhe të shëndetshme, i njohur për të gjithë nga fëmijëria. Edhe në kohët e lashta ishte konsideruar si një mjet shërimi butë. Fruta të thata janë përdorur për ethe dhe lule lutem shërbeu si një antidot për snakebites, akrepa, bletët, Grerëzat. Duke përdorur raspberries si dhe kozmetike sjell rezultate të mira. Nga ajo që ju mund të gatuaj një shumë të kozmetikës.
Maskat e bëra i butë:
1. Universale maskë. Merrni raspberries pak dhe pure me 1 lugë salcë kosi ose djathë. Mjet rezultuar aplikoni në fytyrë për 20 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë. Përdorimi i ndihmojë të tilla kozmetike lëkurën tuaj duken të shëndetshme.


2. Për të përmirësuar ngjyrën e lëkurës. Merrni 1 vezë e verdhë veze, shtoni 1 lugë lëng butë, 1 lugë salcë kosi, 1/2 lugë vaj ulliri, pastaj përzierje çdo gjë tërësisht dhe fshij. Për përzierje të mos jetë e rrallë për të shtuar një pak miell. Le të thotë qëndrim, por këtë herë Bosh fytyrën e zierje e raspberries gjethe. Apliko mori rrugën 20 minuta steaming lëkurës. Shpëlaj me çaj jeshil.
3. Maskë për lëkurës me vaj. Merrni lëng mjedër dhe të shtoni çaj kamomil, celandine në raport 1: 1. Për të përgatitur 1 lugë gjelle kamomil, celandine derdh një gotë me ujë të vluar dhe të lënë për 2 orë. Shtoni miell tërshërë për trashje dhe të aplikojnë mjet që rezulton në fytyrën tuaj për 20 minuta. Shpëlaj me ujë të ngrohtë.


4. Maskë e rrudhave. Merrni bardhë e një vezë dhe lëvizje për shkumë, shtoni 2 lugë njëpasnjëshëm raspberries dhe përzierje tërësisht. Aplikoni kozmetike rezulton në fytyrë për 20 minuta dhe pije me ujë të ngrohtë. Përdorimi i ndihmës tillë kozmetike të shpëtoj prej rrudhave për një kohë të gjatë.
5. Një maskë freskuese. Merrni raspberries pak dhe pure tyre, në mënyrë që mori rreth 2 lugë pulpë, shtoni një lugë gjelle nenexhik infuzion dhe një miell pak tërshërë për trashje. Aplikoni në fytyrë për 20 minuta dhe pije me ujë të ngrohtë. Përdorimi i ndihmës tillë kozmetike rifreskoni lëkurën në sezonin e nxehtë.

6. Maskë e inflamacionit. Aplikoni krem ​​në fytyrë, vihet në krye të saj grimcuar në qull me miell misri lë raspberries. Lini një maskë për 15 minuta dhe pije me ujë të ngrohtë. Duke përdorur këtë maskë do të ndihmojë të parandaluar aknet dhe heq inflamacion.

7. Maskë pastrimi. Merrni lugë pure butë dhe pure, përzierje me 1 lugë gjelle miell oriz. Aplikoni në fytyrë për 20 minuta dhe pije me ujë të ngrohtë. Duke përdorur këtë maskë do të pastruar lëkurën nga ndotja.
8. maskë për të rivendosur lëkurës. Merrni 2 tbsp raspberries dhe pure ato tërësisht, pastaj shtoni 1 lugë gjelle krunde gruri, 2-3 pika vaj dhe 1/2 lugë çaji xhensen Vaj kokosit. Rezulton përzierje automjeteve, le të qëndrojë për 5-7 minuta dhe të aplikoni në fytyrë për 15-20 minuta. Shpëlaj me ujë të ngrohtë. Ndihma të tilla kozmetike të hequr gjurmët e pimples dhe rivendosjen e lëkurës të dëmtuara.

9. lëkurës maskë kadife. Merrni 2 lugë djathë dhe pure me 3 lugë lëng butë dhe 1 lugë mjaltë. Mjetet mori lënë të mbush për 5-7 minuta. Aplikoni në fytyrë për 15 minuta dhe pije me ujë të ngrohtë.

10. Maska e rrudhave të fytyrës. Merrni 100 gram raspberries, kujdes fshij ato një tendosje lidhje pak lëng me napë. Në pulpë rezulton shtoni 2 tbsp. lugë qumësht të ftohtë dhe përzierje tërësisht. Merrni pads pambuku dhe thith ato morën një maskë, ata vënë në fytyrën tuaj për 20-25 minuta, pastaj pije fytyrën me ujë të ftohtë.

11. Maskë për këmbët në anët e syve. Merrni 2 vezë trembem, të ndara yolks dhe përzierje me 1 lugë Lëng butë. Aplikoni krem ​​për lëkurën rreth syve, dhe pastaj aplikoni një leckë garzë, para-ngjyhet në përzierje butë. Mbani kjo do të thotë 20-25 minuta, pastaj pije me ujë të ftohtë. Përdorimi i ndihmës tillë kozmetike të shpëtoj prej rrudhave.
12. Maskë për flokët me vaj. Merrni lëng mjedër (2 lugë) dhe derdh atë në një tas qeramike, shtoni salcë kosi (1 lugë gjelle), kripë (1/2 lugë), verdhë veze vezë të papërpunuara, vaj vegjetal dhe mjaltë (1 h. l.) dhe përzierje tërësisht. Të produktit si rezultat shtoni disa gatuar para bollgur dhe përzierje përsëri. Aplikoni për flokët dhe të lënë për 40-50 minuta, ndërsa përfundoi edhe larë kokë duke përdorur shampo.


Scrubs bërë e butë:
1. Universale pastrim. Merrni 1 lugë bollgur dhe përzierje me manave pure 3 raspberries. Mjet rezultuar butësisht masazh fytyrën për 2-3 minuta. Përdoreni këtë kostum pastrim pronarët e të gjitha llojet e lëkurës.
2. Body Scrub. Merrni 3-4 lugë sheqer, 2-3 lugë salcë kosi, 2 lugë raspberries gjithë kujdes përzierje. Aplikoni për trupin, masazh të butë dhe të lënë për 5-10 minuta. Shpëlaj me ujë të ngrohtë.

Akull butë
Merrni lëng mjedër dhe përziejnë atë me ujë mineral në një raport prej 1: 3. Hidh zgjidhje rezulton në moulds dhe vendin në frigorifer. Fshij fytyrën cubes akull çdo ditë.