Duke përdorur kivi si kozmetike


Kivi është i njohur për të gjithë produkt të dobishëm. Të rriturit e saj si dhe fëmijët. Historia përdorimi kivi filloi në qepallat e hershme njëzet, kur kjo fabrikë u soll nga Zelanda e Re. Kivi duke përdorur të freskëta, të bërë pelte, jam, shtohet në salads. Përdorimi kivi si kozmetike si popullor. Me kivi të bëjë një shumëllojshmëri të gjerë të kozmetike, maska, scrubs, etj
Konsideroni kozmetike më të popullarizuara:
Të përballet me kivi,
1. Pastrimit maskë
Merrni 1 kivi, zhvishem nga lëkura dhe pure atë tërësisht. Rezulton slurry, butësisht të aplikojnë në lëkurë. Të mbajë maskë 15-20 minuta, pije me ujë të ngrohtë. Pastaj aplikoni një moisturizer. Kjo maskë nuk është e rekomanduar për të përdorur pronarët e lëkurë të thatë.


2. Makov maskë
Merrni pulpë frutash 1 kivi dhe përzierje me 1 lugë lulekuqe. Aplikoni pastrues për lëkurë me lëvizje të butë masazh dhe të lënë për 15 minuta. Shpëlaj me ujë të ngrohtë ose supë kamomil. Duke përdorur këtë maskë do të ndihmojë të qetë lëkurën razrazhennuyu, ushqyer atë me vitamina. Ky mjet është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.
3. Omolozhayuschaya maskë
Merrni pulpë frutash 1 kivi, përziejnë atë me një lugë gjelle mjaltë. Tërësisht pure, ju mund edhe të sjellë poshtë një blender. Aplikoni maskë në fytyrën tuaj për 15-20 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë. Përdorni një maskë 2 herë në javë.

Maskë 4. Fruta
Merrni 1 kivi pulpë frutash, shtoni tul e mollë, dardha dhe persimmons, pres çdo gjë në një blender. Aplikoni mjet që rezulton në fytyrën tuaj për 15-20 minuta. Shpëlaj me ujë të ngrohtë. Ndihmë kozmetike të tilla të mbajtur lëkurën dinjitoz, ushqyer dhe njomet atë.
5. Maskë për lëkurës me vaj
Merrni sasi të barabarta të brumit kivi, tul limoni dhe rrikë integruar. Kujdes fshij të gjitha në një blender apo lëvizje, pastaj aplikoni një mjet për ballë për 5-10 minuta. Del me të larë maskë me ujë të ftohtë. Përdorni një maskë për dy herë në javë dhe lëkura juaj do të jetë e freskët dhe e tenderit.

6. Maskë Locion
Merrni 1stolovu lugë argjilë të gjelbër, 1 vezë e bardhë, 1 lugë vaj ulliri dhe një tul kivi pjekur. Mix me kivi proteinave dhe vaj ulliri, kujdes fshij, shtoni balta. Dhe një herë të përziera tërësisht. Aplikoni mjet rezulton në fytyrë për 10-15 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë. Ky produkt kozmetik mund të përdoret në prani të gjurmë e akneve, tsarapynkah vogël, inflamacion.
7. Maskë Kompleksi
Merrni një pulpë kivi, përzihen me 2 lugë kos, 1 lugë gjelle lëng portokalli, 1 lugë gjelle vaj bajame, 1 lugë karrota integruar. Të gjitha përzierje tërësisht dhe të aplikoni në fytyrën tuaj për 20 minuta, pije me ujë të ngrohtë. Kjo maskë mund të përdoret për çdo lloj të lëkurës, ajo do t'i japë tonin e lëkurës tuaj dhe të duken të shëndetshme.

8. maskë për lëkurë të thatë
Merrni tul kivi dhe bluaj në një blender, përzierje 2 tbsp djathë yndyrë të ulët. Të gjitha përzierje tërësisht, të aplikojnë agjent rezulton në lëkurë për 15-20 minuta.
9. Maskë ushqyese
Merrni një gjysmë banane dhe një gjysmë fruta kivi peeled, pure ato tërësisht dhe përzierje. Shtoni 2 lugë kos. Aplikoni mjet rezulton në fytyrën tuaj dhe të lënë për 15-20 minuta. Shpëlaj me ujë të ngrohtë.
10. hidratues maskë
Merrni gjysmë kivi pulpë dhe shtoni 1 lugë çdo vaj vegjetal. Përzierje rezultuar ishte vënë në fytyrë për 15 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë.


Scrubs me kivi,
1. Bollgur Scrub
Ky pastrim është i përshtatshëm për çdo lloj të lëkurës. Merrni 1 kivi pulpë frutash, pure atë, përzierje me 1 tbsp. l. arra dhe 1 lugë çaji thekon tërshërë, milled në një mulli kafeje. Aplikoni kozmetike rezulton steamed në lëkurë. Pas 10 minutash, butësisht masazh gishtave pastrim tuaj dhe pije me ujë të ngrohtë. Ky mjet do të ndihmojë për ta bërë lëkurën të butë dhe i butë, e përdorin atë jo më shumë se një herë në javë.
2. Scrub për fytyrën dhe trupin

Merrni 3 kivi zhvishem tyre, pastaj prerë në wedges, pure dhe përzierje deri qetë. Shto rezulton në masë 1 tbsp vaj ulliri 2 tbsp melkomolotыh bajame dhe përziejnë atë përsëri. Got një mjet për të fërkoni, aplikoni në fytyrë dhe në trup, të lënë për 15 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë. Përdorni një pastrim një herë në javë, dhe lëkura juaj do të jetë shumë i butë.
3. Scrub nga të shkëlqejë
Merrni 4 lugë pulpë kivi, tërësisht pure ata. 4 bluaj shkarlupky arrë në një mulli kafeje dhe të shtoni në kivi, pastaj shtoni 2 lugë kripë deti dhe 1 lugë gjalpë bukuroshe. Të gjitha përzierje tërësisht dhe të aplikoni në lëkurën fërkoni fytyrën. Lënë për 10 minuta. Shpëlaj me ujë të ngrohtë, pastaj aplikoni një krem ​​hidratues.

4. Vaj Scrub
Merrni një tul kivi dhe pure atë tërësisht. Pastaj shtoni disa pika të bajame kivi ose vaj ulliri. Përzierje rezultuar është masazhin aplikoni në fytyrë dhe të lënë të thatë. Ky pastrim të butë dhe me kujdes pastron dhe freskon lëkurën.