Përdorni një kozmetike bukuroshe


Peach - produkt shumë të shijshme dhe të shëndetshme. Në lashtë Lindore besonte se uji më i mirë për çaj Brewing - dhe kjo xhami e petals lule pjeshke, kur ata janë në fund të pranverës shkrihet bora. Në mjekësinë e lashtë bukuroshe aplikuar si ftohje dhe moisturizer, fruta të destinuara për "zbutje" të stomakut, për të trajtuar krimbat zorrëve, rritjen e oreksit dhe për të përmirësuar shëndetin e përgjithshëm. Përdorni bukuroshe si dhe rendimentet kozmetike rezultate pozitive.
Me bukuroshe të mundshëm për të përgatitur kozmetike ndryshme të tilla si maska ​​fytyrë dhe scrubs flokëve.


Fytyra e Pjeshkë:
1. maskë për të përmirësuar çehre
Merrni 2-3 lugë Lëng pjeshke, shtoni 2-3 tbsp. l. bollgur dhe 2-3 pika vaj farë rrushi. Të gjitha përzierje tërësisht dhe të aplikoni në fytyrën tuaj për 15 minuta, pastaj pije me ujë të ftohtë. Përdorimi i këtij produkti kozmetik do të ju ndihmojë për të përmirësuar lëkurën tuaj dhe rifreskoni atë.
2. Maskë ushqyese
Merrni 2 tbsp Tul Peach, shtoni 1 tbsp djathë, e verdhë veze 1 veze dhe 1 ch. l. bollgur. Të gjitha përzierje tërësisht dhe të aplikoni në lëkurën për 10-15 minuta, top mbuluar pecetë tuaj. Pastaj pije me ujë të ngrohtë. Duke përdorur këtë mjet do të pasurojë lëkurës substanca tuaj të dobishme.

3. Toning Maskë
Merrni dy tul e kajsi të përzier me 1 tbsp lëng limoni. Të gjitha përzierje, aplikoni në fytyrë, duke mbuluar leckë të lartë, 20 minuta, pije me ujë të ngrohtë. Pronarët Kjo qasje kozmetike të lëkurës normale dhe kombinim.

4. Pastrimit maskë
Merrni një gjysmë bukuroshe dhe tërësisht pure, shtoni 1 lugë konjak. Aplikoni mjet që rezulton në fytyrën tuaj për 10 minuta, pije me ujë të ngrohtë. Kjo do të thotë që ju mund të përdorni çdo lloj të lëkurës.
5. Maskë kundër rrudhave

Merrni bardhë e një vezë, lëvizje për shkumë, shtoni 2 lugë Tul Peach, trazim. Aplikoni në fytyrë për 15-20 minuta dhe pije me ujë të ftohtë. Përdorimi i këtij produkti kozmetik ndihmon zbutjen e lëkurës me vaj, rrudhat qetë.
6. Maskë për lëkurë të thatë
Merrni një mish bukuroshe dhe pure në një gjendje të mirë pure dhe përzierje 1 tbsp tul bukuroshe fituar me 1 lugë perimesh ose vaj ulliri. Mjeti që rezulton të vënë në lëkurë për 15 minuta. Pastaj pije me qumësht maskë të përzier në një raport 1: 1 me ujë mineral.


7. hidratues maskë
Merrni 6 lugë lëng të freskët nga pjeshkë dhe shtoni qumështin sa më shumë. Merrni një garzë ose prej liri pecetë dhe të zhytem në zgjidhjen rezulton. Aplikoni atë në fytyrë, prisni derisa leckë është e thatë, njomet atë përsëri. Përsëriteni këtë për 25 minuta. Perdorimi i këtij produkti kozmetike dobishëm për normal te lëkurë të thatë.
8. maskë për lëkurë me vaj
Merrni një bukuroshe pjekur dhe fshij atë në qull me miell misri, shtoni 1 lugë Amidoni dhe përzierje tërësisht. Aplikoni mori mjete për fytyrën dhe qafën për 20 minuta dhe pije me ujë të ngrohtë. Ndihma të tilla kozmetike të hequr qafe të shkëlqejë.

9. Maskë për flokët whipped
Merrni 2 të mesme pure Madhësia bukuroshe në tërësi, pure pjeshke, shtoni 2 tbsp qumësht dhe 5 pika vaj të naftës rigon apo zjarr kampi. Të gjitha përzierje tërësisht dhe të aplikoni në flokët përfundon për 30 minuta, pastaj pije duke përdorur shampoos.

Maskë ushqyese 10. Flokët
Merrni 2 pjeshkë pulpë, pure tërësisht dhe shtoni 1 tbsp mjaltë, shtoni 2-3 pika vaj livando. Aplikoni ilaç që rezultojnë për flokët e thatë për 30 minuta dhe pije me ujë të ngrohtë.

11. Maskë lëkurë
Merrni tul e një bukuroshe pjekur dhe pure tërësisht, shtoni 1 lugë gjelle e përzierje vaj ulliri dhe 1 lugë mjaltë. Të gjitha komponentët përzierje dhe të aplikoni në fytyrën tuaj për 20 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë. Ndihma të tilla kozmetike zbutur lëkurën, hiqni lëkurë dhe thatësi.
12. Maskë për plakjen e lëkurës
Merrni mish peeled bukuroshe dhe Mashi në tërësi, atëherë të krijoj një lugë gjelle lule kamomil (1 tbsp kamomil derdh ujë të valë dhe le të qëndrojë për 40 minuta) dhe derdh një peshë kamomil çaj Peach. Aplikoni mjet rezulton në lëkurë për 20 minuta, pastaj pije dhe aplikoni një moisturizer.


Scrubs me pjeshke:
1. Sheqeri Scrub
Merrni 1 bukuroshe pjekur, zhvishem nga lëkura, pure tul në pulpë, shtoni tretë filxhan kafe sheqer, kupa një e treta sheqer të bardhë pluhur dhe filxhan një e treta e vaj ulliri. Të gjitha përzierje tërësisht. Ky përdorim për pastrim dush, butësisht fërkoni lëkurën, pije me ujë të ngrohtë. Kjo do të thotë butësisht pastron lëkurën.
2. butë pastrim
Merrni tul e një bukuroshe pjekur dhe tërësisht pure, shtoni një filxhan qumësht dhe 1 lugë kafe terren. Të gjitha përzierje tërësisht. Përdorimi pastrim të tilla një herë në javë në dush, butësisht fërkoni lëkurën. Shpëlaj me ujë të ngrohtë. Përdorimi i ndihmës tillë kozmetike të forcojë e lëkurës, duke e bërë atë të butë dhe të qetë.