Duke përdorur një mandarins kozmetike produkt


Gjithkush e di se mandarins është një atribut thelbësor i tabelës Vitit të Ri. Ata janë të dobishme dhe e shijshme. Megjithatë, jo të gjithë e di se përdorimi i produkteve kozmetike si mandarin mund të sjellë një efekt të mrekullueshëm. Me mandarins mund të bëhet në maska ​​në shtëpi të bukura, kremra dhe fondeve të tjera kozmetike, të cilat janë të përshtatshme për lloje të ndryshme të lëkurës.
Konsideroni recetave më të njohura.
Maskat me mandarin:
1. Për normale për lëkurë të thatë
Merrni një ose dy mandarina zhvishem, e thatë dhe bluaj në një blender ose kafe mulli. Pastaj të marrë 1 tbsp përzierje të shtoni 1 lugë krem yndyrë whipped dhe 1 vezë e verdhë veze. Të gjithë përbërësit përzierje tërësisht. Automjeti rezulton vënë në fytyrë të pastër. Mbani një maskë me vlerë 15-20 minuta, pastaj pije me shtupë pambuku të pastër zhytur në ujë të ngrohtë. Lëkura bëhet e butë, i zhdërvjellët dhe hydrated.


2. Maskë për lëkurës me vaj
Për përgatitjen e produktit kozmetik marrë një tul mandarin dhe butësisht fshij atë. Shtoni 2 lugë tul kos, 2 tbsp. l. kos dhe 3-4 pika lëng limoni. Rezultuar përzierje përzierje tërësisht, atëherë aplikoni në fytyrë të pastruar për 15-20 minuta. Shpëlaj me ujë të ngrohtë.
3. Maskë me lëkurë
Merrni mandarina pak dhe i pastër nga të lëkurës. Merrni lëkurën dhe brenda furçë me badiava ose vaj sojë. Pastaj në sipërfaqen e fytyrës, një shtytje të vogël. Shmangni përgjithmonë. Shtrihem me maskë 15 - 20 minuta. Pastaj pije me ujë të ngrohtë dhe të fshijë lëng mandarinë. Një përdorim i tillë kozmetike është shumë i dobishëm në dimër, kur lëkura juaj të zhvishem off nga ngrica.


4. Maskë freskuese
Merrni një zhvishem mandarinë pak dhe shtoni 1 vezë e verdhë veze. Ngrohjes në një ngrohje të vogël për 15 minuta, shtoni 1 lugë vaj ulliri dhe 1 lugë lëng molle. Rezulton Maska aplikoni në fytyrë për 15-20 minuta derisa të thahet, pastaj pije.
5. Maskë për lëkurë të thatë
Merrni mandarinë zhvishem, portokalli dhe limoni, dhe i thatë e tyre. Pastaj bluaj në blender. Merrni 1 tbsp ky miell dhe fshij me 1 vezë e verdhë veze dhe 1 lugë vaj ulliri ose misri. Mjet rezulton, aplikoni në fytyrë për 10-15 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë.

6. Maskë për puçrra fytyre
Merrni 2-4 tableta të aspirina dhe bluaj ato në një pluhur, pastaj përzierje me pak ujë. Në përzierje shtesë 1 lugë Mjaltë ose moisturizer, si edhe brumit pure e dy segmente mandarin. Aplikoni pastrues në fytyrë për 10-15 minuta dhe pije me ujë të ngrohtë. Kjo maskë e përdorur për të lëkurës me vaj, fytyre, shenjat e akneve.
7. Maska e njolla të errëta
Merrni 4 lugë lëng mandarinë përzier me 1 tbsp kos dhe 2 lugë miell. Të gjitha me kujdes Llokoçis për të shmangur gunga. Aplikoni pastrues për të pastruar lëkurën për 10-15 minuta. Pastaj pije me ujë të ngrohtë. Kjo është përdorur në plakjen e lëkurës, kozmetike si dhe praninë e pigmentim lëkurës.


8. Pastrimit maskë
Merrni një mandarinës, zhvishem në lëkurë. Feta kujdes pure dhe shtoni 1 tbsp oriz apo miell bollgur. Të gjitha përzierje tërësisht dhe të aplikojnë ngjit në fytyrën tuaj për 15 minuta, pastaj pije me ujë të ftohtë. Ky mjet do të ndihmojë për të pastruar lëkurën e çdo lloji.
9. Toning Maskë
Shtrydh lëng i një mandarinë, ata njom një leckë pambuku dhe të aplikojnë atë në fytyrën tuaj për 15-20 minuta, duke shmangur zonën e buzëve dhe qepallat. Pastaj lani me ujë të ngrohtë.
10. Revitalizing Mask

Merrni tul e kungull të zier, gati xhami, shtoni 1 tbsp vaj dhe 1 embrion gruri tbsp lëng mandarinë. Aplikoni në fytyrë për 15 minuta dhe pije me ujë të ngrohtë.

Krema me mandarin:
1. Për të lëkurës me vaj
Merrni 1 mandarinë, fshij në rende ose pres imët me lëkurë. Hidh përzierje vodka ose një gotë me 40-shkallë të alkoolit. Vendi përzierje në një vend të errët për një javë, pastaj tendosje dhe holluar në raport 1: 1 me ujë të zier. Fshini të tillë mëngjes kozmetike të lëkurës dhe në mbrëmje.

2. Pastrimit Lotion
Merrni një gjallëri Tangerine imët pres dhe derdh një gotë me ujë të valë. Atëherë të mbuluar të mbuluar tuaj dhe do të lejojë që të qëndrojnë gjatë natës. Ky locion fshij fytyrën në mëngjes dhe në mbrëmje.
3. toner për të lëkurës me vaj
Merrni një zhvishem mandarinë, zhvillohet në një tas porcelani, derdh një gotë me ujë të ftohtë (të ziera mundësisht). Zhvishem, prerë në copa të vogla dhe të lënë të drejtë në një ditë. Pastaj tendosje infuzion dhe fshij lëkurën me yndyrë çdo ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje.


Scrubs me mandarin:
1 mandarinë pastër, imët pres dhe pure atë, shtoni 1 tbsp tërshërë ose elb thekon grimcuar pak në një mulli kafeje dhe 1 lugë krem të rënda. Rezulton pure dhe përzierje tërësisht masazhin aplikoni në fytyrë. Pastaj të lënë automjetin për 15 minuta dhe pije me ujë të ngrohtë. Ky pastrim mund të përdoret për njerëzit me lëkurë të thatë.
Përdorni kozmetike me mandarina dhe fat të mirë!