Qime që rritet përbrenda në meshkujt se si të merren me problemin


Ky problem është edhe në gratë dhe burrat. Por arsye objektive është të takohet fortë seks me të shpesh. Sepse rruhem. Në të vërtetë, flokët i hyrë në mish nuk shfaqen vetëm në fytyrë. Prandaj, artikulli me titull, flokët i hyrë në mish në meshkujt se si të merren me këtë problem do të jetë e dobishme për të gjithë.
Duhet të theksohet se paraqitja e qime që rritet përbrenda ndikohet nga shumë faktorë. Kjo strukturë dhe ngurtësi e flokëve, kënd dhe thellësinë e follicles flokët, rroje pahijshme, lëkurën e njeriut, dhe më shumë. Ky problem është i njohur për njerëzit që kanë një kënd shumë të mprehtë në të cilën flokët follicles janë në lidhje me sipërfaqen e lëkurës, duke shkaktuar rritjen e flokëve të gabuar. Ky problem mund të jenë pronarët e flokë kaçurrel.Pra, pse flokët rritet? Në sipërfaqen e lëkurës janë të grimcave brirë epidermë (shtresa e lartë e lëkurës). Shpesh ata sluschyvayutsya, duke formuar një kore të vogël dhe të mbyllë gojën e llambë e flokëve. Zakonisht kjo është karakteristikë e lëkurë të thatë. Gjatë rritjes së flokëve cilat përballen këtë pengesë dhe kishte për të ndryshuar drejtimin e rritjes së saj. Në shumicën e rasteve, ajo rritet përsëri në llambë e vet. Kjo Depërtimi i gjëndër e flokëve apo lëkurë shkakton kruarje, skuqje dhe i përflakur

zonën përreth.
Qime që rritet përbrenda ka formën e një spiraleje, e cila ishte në procesin e rritjes nën lëkurë. Në dermatolog gjuhës dhe ai e quajti flokët bëni me. Sipas disa ekspertëve, flokët ngurtë me një fund të mprehtë është më e lehtë për të kaluar një shtresë kompakt të lëkurës dhe ajo do të rritet në drejtimin e duhur. Të tjerë thonë se maja të mprehta e flokëve më lehtë të dëmtojë lëkurën përreth gjëndër dhe rriten në drejtim të gabuar. Për të gjetur se kush ka të drejtë më shumë hulumtime është e nevojshme për cosmetologists dhe dermatologists.


Shumica qime që rritet përbrenda ndihmon rroje pasakta. Për të qenë më të saktë, kujdesi i gabuar lëkurës pas rroje dhe trajtimet. Si për të parandaluar këtë beauticians e di, por për shkak të mungesës së kohës dhe mentalitetit të njerëzve është e vështirë që të kërkojë këshilla nga profesionistë. Prandaj, në këtë artikull këshilla të thjeshta për burrat në kujdesin e lëkurës.
Duhet të theksohet se çdo rruajtje procedurë do të dëmtojë lëkurën dhe e thatë atë në shkallë të ndryshme. Prandaj është e nevojshme që të rrojë një maksimum prej 2-3 herë në javë, nëse nuk ka nevojë të drejtpërdrejtë për të bërë atë çdo ditë.


Rroje Nadchyste. Dëshira për të rruhet përkryer të çon në nevojën për makinë të fortë të ngutshme që rezultojnë në lagështi të lartë sipërfaqe do të veprojë në qelizat epidermik. Flokët më të thellë pidrizayetsya gjatë rroje, më yyazytsirnist rritjen e saj nën lëkurë. Nëse njerëzit kanë një problem qime që rritet përbrenda, ata të ndaluar të përdorin makina me blades të shumta. Shkarko fund është se makina e parë teh sjell një grimë llambë e flokëve mbi lëkurën, flokët shaves dytë dhe plagos veten llambë. Dëmi i tretë në sipërfaqe, duke hequr shtresa që është projektuar për të mbrojtur dhe qelizat, të cilat lënduar më tej pjesë të flokëve, e cila është e vendosur nën lëkurë epidermik naftës. Disa orë shtresë të lëkurës plagosur më vonë fillon të thahet dhe të mbyllë gojën e gjëndër e flokëve. Kjo ndryshon drejtimin e rritjes së flokëve.

Procedura e Rruajtje duhet të bëhet ngadalë, dhe lëkura e fytyrës duhet të para-steamed ujë të ngrohtë. Lëkura bëhet zhdërvjellët, moisturized, muskujve të butë dhe shtresë intradermal relaksohuni. Ju shmangur një numër të madh të lëndimeve. Mos harroni për pije makinë rregullisht në ujë të nxehtë.

Është rreptësisht e ndaluar të rrojë kundër rritjes së flokëve. Sidomos kur ka një problem i hyrë në mish qime. Ajo gjithashtu duhet të vidyazykatysya e elektrike që thjesht nuk e marrin parasysh drejtimin e rritjes së flokëve gjatë rroje. Kujdes duhet të merren blades mprehtësi breyuschyh që duhet të ndryshojë në qoftë se mendoni se ajo zatupylosya. Për shurdhër teh dëmin shumë lëkurën dhe sjell siklet.

Pas procedurës rroje duhet të kujdeset për lëkurën tuaj . Ju mund të përdorni këtë ushqyes, hidratues, rinovimit, kremra cilësisë, krem ​​ose balms. Përndryshe, përsëri do të duhet për të luftuar qime vrosshymy. A nuk mendoj edhe gozhdë rozkolupuvaty qime që rritet përbrenda. Për këtë ajo është e mirë për të bërë një masazh të veçantë të lehta të lëkurës duke përdorur një shtupë scrubs disa herë në javë. Kjo do të përshpejtojë rrugën e tyre jashtë dhe për të zvogëluar numrin. Nëse kjo ka ndodhur, disa flokë shumë të rrënjosura thellë, ju duhet të marr me shumë kujdes deri gjilpërë dhe tërheq atë me piskatore. Pas domosdoshmërisht trajtojnë plagën dhe të aplikojnë dezinfektues zazhyvlyayuschuyu krem.


Që flokët shpesh rriten në qafë, nuk përpiqet për të veshin një jakë të vështirë. Fërkimi në jakë qafë vetëm mund të përkeqësojnë situatën dhe për të shtuar zonat e infektuara përflakur. Këtu është një tjetër mënyrë për të shmangur burrin hyrë në mish qime. Ju mund të veshin mjekër goxha i zoti clipped. Ndonjëherë ndryshimi duhet të reflektojnë mbi pamjen e tyre dhe mjekër estetike mund të jetë vetëm hapi. Nëse ju nuk më pëlqen mjekrën apo jo e përshtatshme, atëherë përdorni këshillat e përshkruara më sipër. Pas disa kohe, lëkura bëhet mësuar me rroje. Është e rëndësishme që gjithmonë të ruajtur shëndetin e saj, të mbajtur të pastër dhe të hidratuar.