Depresioni pas ikje se si për të kapërcyer depresionin


Familjaritet, takim, dashuria shkon në një ndjenjë të fortë të përkushtimit dhe dashurisë, dhe pastaj një këputje zgjatur depresion të papritur dhe papritur pas prishjes me një të dashur, ju ndoshta me përvojë në jetën e tij çdo dashuri.
Si të harroj dashurin e saj dhe dashuri për të dal nga depresioni? Pyesin që vuajnë nga ky ndjenjat e dhimbshme të njerëzve. Është e rëndësishme të kujtojmë se një nga kryesore të njeriut nevojat-të dashurin, shpirti vazhdimisht qan e dashurisë dhe një kohë kur ajo është "aksident"Ku "Ju nuk më pëlqen", Mendja nuk duan të pranojnë këtë, por situata nuk ka mundësi për të ndryshuar dhe vetëm atëherë fillon ekzistencën pakëndshme dhe depresioni ndodh pas ndarjes. Zemra nuk dëshiron të pranojë realitetin, sepse truri është zhytur në një mjegull e dendur të këndshme të dashurisë. Po në lidhje me dashurinë e pakënaqur? Disa fjalë e ngushëllimit nuk do të jetë e mjaftueshme: ajo do të kalojë - dhe kjo do të kalojë, vetëm duhet të prisni. Por në këtë moment depresioni pas ikje duket e padurueshme.


Si për të kapërcyer depresionin pas shkatërrimit të? Ndërsa jo të lirë nga vuajtjet dashuri psikologjike varësi, nuk do të vijë shpëtoj të depresionit. Çfarë ndodh kur e ndarë me i dashuri i saj? Lidhja me energji me ndarjen nga vetëm rrit të saj të dashur (që nuk divorcuar gati për një marrëdhënie të tilla rezultateve) dhe varësisë psikologjike për këtë njeri vetëm rritet, bëhet dashuri e fortë e brishtë
Depresioni pas lamtumire - trajtim
Njerëzit të cilët nuk e përjetojnë emocionet për rozstavan nuk ekziston, të gjithë të prirur për konflikte të brendshme. Stresi - kjo është normë, hyrë dendur jetën tonë. Pyetja tashmë është në bërjen e ekzistencës së stresit - ndarja nga të dashurit.

Depresioni pas ndarje - ndjenjat e vështirë, humor të keq, ndjenjat dhe pamundësisë nesayazykatyy për të ndryshuar situatën. Ndoshta i vetmi - është për të marrë atë dhe nuk përpiqet për të ndryshuar. Mos harroni se arratisje nga përvojat e tyre dhe vuajtje nuk mund. Shumë fshehin vuajtjet e tyre në punë, një person tjetër, një fe, sëmundje, alkoolit, fantazitë, dhe duhet të lejohet të zemrës vidhvority, vuajnë dhe një herë në mëngjes dhe çdo gjë shkon. Por, deri në mëngjes, ju keni nevojë për të zotëruar teknikën e lirimit psikologjik varësinë e një të dashur.

Si të dal nga depresioni dashuria? Është e thjeshtë. Lëvizja është duke ecur. Lëvizja (në këmbë) e përshkruan zhvillimin e jetës sonë drejt së ardhmes. Në rast të konfiskimit të qëndrojmë ende, dhe depresioni pas ndarjes - një vrull i mendimit se mban në vend dhe të mos mendojnë dhe të gëzojnë jetën më shumë. Çfarë duhet të bëni?
Përdorim në trajtimin e depresionit pas ndarë joga. Më Sri B.K.S. Ayenhar bëri theksin se yoga mund të ndihmojë të gjithë për të gjetur harmoninë dhe paqen e brendshme, por duhet të kapërcyer përtacisë e tij.

Përdor si rregulla të tilla, ndoshta ata do të ju ndihmojë:
- zamykaytesya jo në vetvete, takohet me miqtë;
- vyhlyupnit zemërimin e tij, agresioni gjatë trajnimit sportive;
- shkojnë në kishë, të ecin në natyrë;
- flisni me të në pasqyrë;
- përkushtohen të punuar;
- Të kujdeset për riparimet në banesë;
- Përfshini në ushqime të pasura me serotonin dietë (arra, peshk, ushqim deti, vezë, mëlçisë, mjaltë, rrush, çokollatë, fruta, perime);
- vizitoni ekspozita, muze, teatro, festivale të filmit;


- Dashuria veten, ndryshimi i imazhit (hairstyle, veshjet);
- të marrë pjesë në festivale të ndryshme;
- të përpiqet të mos dalin në pension për herë të parë vetëm me mendimet e trishtuar;
- kur mendimet negative naveyvanyy përdorin ilaçe homeopatik "Freskoj"Dhe mjeku do të ju përshkruaj ilaqet kundër depresionit;
- zhvillimin e besimit auto-trajnimit;
- masazh efektive, biblio, terapi arti për t'i shpëtuar;
- hiqni nga sendet shikoni dhe dhuratat që janë të kujton ish i dashur;

- mendërisht thënë faleminderit për të gjitha që ishte mes jush dhe të lëvizë pa shikuar prapa dhe pse mendimet ciklike dhe ju do të vazhdojnë të kthehen, por mos harroni atë me mirënjohje, jo ozhestochaytes, mos e shkatërro veten brenda vendit;
- Mos harroni se dashuria do të thotë unitet për t'i dhënë dhe nuk kërkojnë në këmbim.
Depresioni ndodh pas ikje mënyra? Le të shikojmë në mekanizmin e dashurisë. Dashuria njerëz të krijuar një pamje të botës, të cilën e konsideron të vërtetën. Papritur kjo e vërtetë pushon për t'i dhënë atij dëshirueshme njeri, të zemëruar, ozloblyayetsya fillon dëshirat kapriçioz për t'u kthyer në një lodër të preferuar në zgjerimin e gjendjes tani. Në dashuri me një njeri egoist në bazë dhe, kur është e preferuar, ai shpreh keqardhje vetëm veten, trishtim i tyre. Një hidhërim - energjia e zemërimit. Zemërimi nuk do të ju ndihmojë të përballen me dashuri të brishtë dhe në qoftë se ju besoni se vetëm zemërimi, urrejtja mund të ngriteni për veten tuaj, atëherë ju jeni të gabuar. Tani qëllimi juaj - për të hequr qafe e marrëdhënieve të vjetra budallenjve. Lirimin situatën dhe lëshimin partner mjaft yyazytsirno dhe partneri dëshiron për të rivendosur marrëdhëniet me kalimin e kohës. Ju duhet të mentalisht, le të shkojë e të dashurin e saj, tha këtu se sot rrugët tona do të shkojnë paralelisht dhe ndërpritet janë aq të nevojshme.

Aplikimi në praktikë këto këshilla të thjeshta depresionin pas ikje ngadalë ulet dhe shkëlqim tuaj të jetës me ngjyra të reja
Më shumë artikuj mbi këtë temë:
1. Depresioni
2. Depresioni kronike
3. depresioni akut