Aderimi në dietë në inflamacion i veshkave si kyç për shërim të suksesshëm


Inflamacion i indeve të veshkave quhet pyelonephritis. Inflamacion i veshkave mund të ndodhë në çdo moshë, veshkat supercooling. Shkaqet e inflamacionit mund të transferohen përpara se të sëmundjeve të tilla si ethe flakë të kuqe, gripit, dhimbje fyti, të ftohtë. Problemet me dhëmbët, grykët kronike, inflamacion të mishrat - mund të "ndihmojnë" zhvillimi i inflamacionit.
Shpesh inflamacion janë:Burra të moshuar që kanë BPH zbuluar;
Fëmijët e moshës 7 vjet, për arsye inflamacion dukshme karakteristika anatomike të trupit;


Gratë dhe vajzat moshës 18 deri 30 vjet të vjetra, inflamacion të lidhur me fillimin e aktivitetit seksual, shtatzania, aktivitetet fisnore.Gjithashtu shkakton inflamacion të përfshijë periudhave të shkurtra të dhimbje barku i veshkave dhe urolithiasis. Gjatë gjithë këtyre proceseve është në kundërshtim të qartë të rrjedhjes së urinës nga veshka, kjo është ajo që i lejon mikroorganizmave shumëfishohen me shpejtësi atje.
Inflamacion, si shumë sëmundje të tjera mund të zhvillohet me inflamacion kronik, imunitet të ulët dhe diabetit. Gjatë këtij procesi inflamator mund të bëhet si me edemë dhe pa. Nëse ju nuk keni ënjtje, dietë nuk është shumë e ndryshme nga dietë të zakonshme. Në praninë e dietë edema është shumë e ndryshme nga e zakonshme.Ushqimi për inflamacion veshkave


Subjekti kryesor i dietës është kohëzgjatja e saj, ajo duhet të zgjasë të paktën një vit. Ushqime të ndaluara në dietë në inflamacion i veshkave janë:Thekra bukë - ajo përmban një sasi të madhe kripe, e cila mban ujin në trupit;
Peshku i kripur (harengë, disa);
Sweet (pasta, ëmbëlsira, kakao, çokollatë dhe çokollatë);
Ushqime turshi, kërpudha turshi dhe trangujve;
Mish dhe peshk supave, salcat skuqur;
Mallrat e konservuar, tymosur;
Kripur mish;
Melmesat (uthull, rrikë, mustardë, majdanoz, piper, qepë të skuqura dhe djathë);

Djathë nuk është e rekomanduar për shkak të përmbajtjes së lartë e kripës në të.Rekomandohet për përdorim vetëm ato produkte që nuk përmbajnë shumë kripë. Le numër i ditës jo më shumë se një gram.

Ju mund të përdorni produktet e mëposhtme:Llojet e ndryshme të drithërave;
Vezë në çdo formë;
Vaj, djathë, qumësht, margarinë, kos, salcë kosi;
Alte, dehja, komposto, jellies, bare soje, buns ëmbël, karamel, pancakes, mjaltë, marzipan;
Supë është më e mirë për të gatuar pa mish, shija duhet t'i japë atij duke shtuar vaj;

Peshk dhe mish i gatuar që do të merren.
Sheqeri duhet të konsumohen në moderim.E dobishme kur duke hequr inflamacion i veshkave janë:Futje e duhur lëngun - ditë duhet të merret deri në 3 litra ujë për të rriturit, 1 litër - litra preschooler ujë dhe 15 fëmijët e moshës shkollore. Recommended: llokum, mollë dhe lëng rrushi; boronicë dhe boronicë lëng; shikoni kafe unnaturally; Mineral ende ujë; lëngje frutash dhe perimesh; qumësht. Çaj, currants zi, u rrit hips, normale apo aronia Rowan japin trupit me vitaminë E dhe C. Merrni gjysmë filxhan para ngrënies 3 herë në ditë. Ndaluar të pranojë pije e butë, mandarinë dhe portokalli lëngje, kafe organike.

Kungull, pjepër dhe shalqi janë diuretics mira.
Frutat dhe manaferrat është më e mirë për të dhënë papërpunuar ose përgatitur ato lëngje.
Rutabaga, tranguj, domate, patate, kochannogo dhe lulelakër, karrota, panxhar.
Mandarina dhe portokall si kundërindikuar, mund të shkaktojë një reaksion alergjik.


Ndjekje


Kur inflamacion është e nevojshme që të përmbahet. Shmangni kontakt me pacientët infektive, hipotermi, stërvitje dhe të ftohtë.
Ju duhet të përputhet me pjesën tjetër krevat, rutinë e duhur gjatë ditës nevojën për të kushtojnë disa orë një ëndërr ditë. Vacationing të paktën 8 orëve.
Nëse fëmija është i sëmurë, ju nuk duhet të abuzojë me banjot. Vajzat kanë nevojë çdo ditë për të larë me ujë të ngrohtë dhe sapun. Fëmija Shtëpia duhet të jetë i veshur nuk është shumë e lehtë, por jo ngrohje.
Periudha e re ditë duhet të kryhet jashtë duhet të vishen për të motit. Shmangni hipotermi, dhe të ulen në objektet metalike të ftohtë është e ndaluar.

Kjo është e rëndësishme! Kohëzgjatja varet nga aderimin e sëmundjes. Për rimëkëmbjen ende, duhet t'i përmbahen disa muaj për të parandaluar inflamacion të re.


Udhëzime për aderiminSi agjentët e anti-inflamator mund të përdorni TEAS bimor. Më e thjeshtë dhe më e zakonshme janë kamomil. Ju duhet të krijoj një çift i lugë lule në 1 gotë me ujë të valë dhe e mbështolli një peshqir çdo orë për të marrë formën e ngrohjes. Është e mundur që të çaj veshkave dhe të marrë atë së bashku me kamomil, ky koleksion përmban barëra që posedojnë veti antiseptike dhe diuretik.
Kur procesi inflamator i veshkave duhet të respektojnë pjesën tjetër shtrat. Rajoni mesit nëse ajo duket e dhimbje, ju ngrohtë përmes radiatorëve nxehtë il vënë kripë në qese. Ju gjithashtu mund të rrotullohen shall leshi rajonin e mesit. Për përdorim trajtim diuretics që rrisin kapacitetet e filtrimit të veshkave dhe të ndihmojë të rivendosur funksionet e tyre nxjerrës, dhe antibacterials. Gjatë gjithë periudhës së trajtimit nuk duhet të harrojmë për dieting në inflamacion i veshkave.

Në bimor efektive në trajtimin e inflamacion i veshkave janë: lëng kungull (të marrë një herë në ditë për 1/2 filxhan); pije frutash me boronica të kuqe dhe Kastrati; SAP Birch (me stomak bosh duhet të pini një gotë 3 herë në ditë); komposto prej frutave të thata; Lëng patates (gjysmë filxhan për të marrë në mëngjes).
Ushqimi është shumë i rëndësishëm në inflamacion i veshkave. Duhet të përfshihen në dietë: rrush, Kastrati, shalqi, mollë, gooseberries, Kastrati, detit buckthorn. Shmangni konsumin e skuqur, yndyrore, marinuar dhe ushqim të konservuar, të gjitha llojet e alkoolit.

Kjo është e rëndësishme! Për të parandaluar ri-ndezjen duhet të mbani mend arsyen për sëmundje, të cilat mund të përfshijnë karies, grykët kronike apo infeksione të sistemit urogjenital.