Beats - se si të shpëtoj


Rrahje zemre të veçantë, ose një prej pjesëve të saj, i quajtur rreh. Këto reduktime nuk shkaktojnë ndjenja të pakëndshme dhe shpesh i sigurt, por kjo ndodh që ata të shërbejnë një simptomë e shkeljeve të rënda të zemrës. Ne do të kuptoni se si të shpëtoj e rreh, dhe nëse ajo duhet të bëjë.

Shkaqet dhe mundësitë e trajtimit extrasystolesSi për të trajtuar rreh varet nga çfarë natyra e këtyre shkurtimeve dhe se si ato të shkaktuara. Këtu janë arsyet kryesore për zvogëlimin e natyrës funksionale:


 • Stresi, stresi emocional;

 • reagimet e tepërta vegjetative;

 • pirja e duhanit;

 • alkoolit dhe çaj të fortë, kafe.


 • Për të hequr qafe kontraktimet e para të zemrës, në këtë rast të mjaftueshme për të eliminuar shkakton - qetësuar, duke marrë një qetësues, të heqë dorë nga zakone të këqija.
  Në këtë rast, rasti i rreh organike, prania e tyre është e lidhur me sëmundje:

 • hedh lëng i miokardit;

 • ishemi;

 • nekrozë;

 • infarkt;

 • sulmi në zemër;

 • sëmundje reumatike të zemrës;

 • dështim të zemrës.


 • Nëse shkaku i sistollë të hershme në një nga këto sëmundje, kështu që ata mund të eliminohen, shërohet sëmundja. Me trajtimin e duhur ju do të ndiheni shumë më mirë. Më shumë mund të caktohet për të barnave të veçanta të dizajnuara për të zvogëluar arrhythmias. Ajo mund të jetë e qetësuesit dhe antiaritmiki.
  Rreh ventricular të sigurojë trajtim të veçantë. Shumica e shfaqjes së tyre është i lidhur me përdorimin e hlykomydov ngrohtë. Dridhje ventricular mund të eliminohet duke zëvendësuar këtë ilaç për drogë veprim të ngjashëm me një tjetër përbërje.

  Beats në IRR shoqëruar nga simptoma të tilla si:

 • të qenët i përgjumur;

 • djersitje;

 • të përzier;

 • ndjenjë merzlyakuvatosti.


 • Për të përballuar me këto probleme, ju reduktojnë ndjeshëm numrin dhe jashtëshkollore kontraktimet e muskujve të zemrës. Kjo mund të ndihmojë paratë e njerëzve.

  Beats mjete Trajtimi popullore


  Ka shumë mënyra për të trajtuar rreh njerëzve. Para së gjithash ajo është një bimë me një efekt të theksuar qetësues:

 • murriz;

 • Valerian;

 • nenexhik;

 • Melissa;

 • kamomil;

 • motherwort.


 • Në përdorimin e çajit shijshme bimor, ju nuk do të vini re se rreh ishin! Efekti i këtij produkti është shumë i butë dhe graduale. Tea recetë:

 • Mix në një kapacitet 1 tbsp. gjethe mente lugë çaji, 1 tbsp. Lugë Melissa, 1 tbsp. lugë lule kamomil dhe 1 tbsp. rigon lugë çaji. Të gjithë komponentët duhet të jetë i copëtuar në një shtet homogjen.

 • Merrni 1 h. Përzierje lugë derdh një gotë me ujë të vluar, të mbuluar.


 • Pini çaj në 3-4 orë gjatë ditës.
  A kam nevojë për të trajtuar rreh?

  Beats janë të ndarë në disa faza diplomimit:

 • Në 1-2 gradë trajtimi kardiak aritmia është e nevojshme në të gjitha.

 • Në 3 hapa përdorimin e mundshëm të mjeteve juridike popullore.

 • Nëse ju klasifikim me 4, nuk mund të bëjë pa mjekim.

 • 5 shkallë, ka të ngjarë të kërkojë instalimin kirurgjikale e një stimulues kardiak të veçantë.


 • Për fat të mirë, nevoja fundit lind shumë rrallë, si në 90% të pacientëve rekord mjekësore dridhje 1 shkallë. Në këtë rast, rreh janë plotësisht të padukshme të pacientit, ndjenja të pakëndshme minimale. Në fazën e 3 ju mund të herë pas here të vëreni një rreh të forta të zemrës, por edhe simptoma të tjera do të jenë.

  Kjo është arsyeja pse çështja trajtohet apo jo rreh, shumica e kardiolog ju përgjigjem se nuk duhet të ekzagjerojnë problemin dhe nuk ka arsye për terapi. Ju do të kërkohet për të pushuar gjatë dhe të përpiqet të shmangë stresin.