Do të thotë që zbardh lëkurën


Një çehre e bukur është shumë e rëndësishme, sepse ajo flet për grooming vajzat apo gratë. Shumë e vështirë për të arritur të mirë dhe madje edhe çehre me varëshme që e bëjnë fytyrën të verdhë. Përveç tan fortë bën çokollatë-kuqe fytyrën, probleme me enët e gjakut që çojnë në atë që duket në fytyrën e rrjetë enëve të gjakut, e cila është fort e qartë.
Nëse ka probleme në organet e brendshme, por edhe të ndikojë në pamjen e personit, ajo do të ketë një ngjyrë ka filluar të thinjet. Pra, shumë janë vazhdimisht në kërkim për mjetet që të zbardhet e lëkurës, sepse çdo vajzë dëshiron të jetë e bukur. Dhe këto fonde janë të vërtetë, ne do të flasim rreth tyre më në detaje në këtë artikull.


Ata që kanë një mundësi financiare për të marrë pjesë cosmetologists, por shumë të tilla të jetë e mundur jo atje. Prandaj zbardh lëkurën duhet të mësojnë në shtëpi.

Kur ju keni për të zbardh lëkurën tuaj? Lëkurës zbardh kërkohet në rastin kur ka shumë pika të moshës apo Freckles. Njollat ​​e tilla prishin fuqishëm pamjen e fytyrës. Lëkurës zbardh kërkohet në rastin e djegien nga dielli rëndë, kur lëkura bëhet e errët, dhe bukuria e saj nuk është duke shkuar. Çehre të verdhë ose gri dhe bukuri shton.

Arsyet për zbardhjen e lëkurës vërtetë mund të vendosen. Në mënyrë të qartë zbardhues e nevojshme dhe kjo mund të bëhet në shtëpi. Për këtë procedurë duhet të jenë të bimëve si të freskëta dhe ushqimeve të thata të ndryshme, vajra esenciale. Ka shumë receta të ndryshme, por duan të qëndrojnë që është e drejtë për lëkurën tuaj fytyrë dhe është efektive.

Ju mund të bëni kompresa. Ju duhet të marrë atë në garzë të lagur ndonjë acid ushqim. Kjo mund të jetë lëng limoni, prostokvasha, kos, luleshtrydhe, etj Ju mund të bëni compress bimor, njomet garzë në tretësirë ​​bar. Kohëzgjatja e trajtimit duhet të jetë të paktën 15-18 minuta. Këto pako mund të bëhet 1-2 herë në javë të gjitha varet në lëkurën e fytyrës dhe nevojën për zbardhues.

Krema të ndryshme në bazë të bimëve të ndryshme janë gjithashtu efektive. Për këto kremra bimëve të përshtatshme: bearberry, majdanoz, luleradhiqe, jamball, yarrow. Bëni një locion duhet vetëm 2 tbsp. l. herbs derdh 200 ml ujë të vluar, të lënë për 20 minuta. Strain dhe derdh në një kavanoz fshij dy herë në mëngjes ditë dhe në mbrëmje. Më shumë se 3 ditë, është e këshillueshme të mos për të ruajtur, më mirë të bëjë një infuzion të freskët. Rezultati do të jetë së shpejti. Këto barëra mund të bëjë kremra.

Lëkurës zbardh në një kohë të shkurtër për të ndihmuar maskë. Ata janë të lehtë për të bërë në shtëpi. Zbardhues mund të përdorni vajra esenciale, ato mund të shtohet në fasha, maska ​​dhe kremra për 3-4 pika. Përshtatshme vajra esenciale të tilla - eukalipt, rozmarinë, piper i zi, nenexhik, rigon, thupër.

Metodat mund të jetë e ndryshme gjëja kryesore që ata kanë qenë të rregullta. Pas lëkurës duhet të rifreskoni vazhdimisht, ton, forcuar dhe zbardhues. Prandaj, ne duhet të trajtohen në mënyrë gjithëpërfshirëse, duke përdorur të gjitha mjetet e mundshme.
Lëkurës zbardh ndihmon ngjesh Berry. Ju duhet të merrni lëng e rrush pa fara ose u rrit e kuqe apo e zezë, zhytem në garzë lëng dhe të aplikoni në fytyrë për 15-18 minuta. Shpëlaj me ujë të ngrohtë, të aplikojnë një krem.

Ju mund të bëni një maskë me currants kuqe dhe mjaltë. Merrni sasi të drejtën e këtyre përbërësve dhe të aplikoni në lëkurën.

Zbardh lëkurën nga e pabarabartë djegien nga dielli ndihmon maskë me majdanoz. Beat majdanoz blender, mjaltë dhe lëng limoni. Aplikoni këtë maskë në fytyrën tuaj për 15-18 minuta. Nëse lëkura është e thatë, atëherë të jetë i sigurt për të lyej hidratues për fytyrën ose krem ​​ushqyes. Çdo lëkurë acid thatë.

Great krem ​​Ndriçoji lëkurës, hirrë dhe kos. Këto përbërës mund të shtohet dhe tul e limon. Maskë vënë në fytyrë për 15-18 minuta. Maskë efektive Whitening mund të jenë të përgatitur me kastravec, majdanoz, salcë kosi, lëng limoni. Të gjitha të bluaj dhe fshij në fytyrë. Ju mund të ndriçohet një person duke përdorur sode buke. Për ta bërë këtë, të holluar me ujë sode dhe të fshijë zonat e problemit ilaç të fytyrës.

Lëkurës zbardh duke përdorur uthull natyrore të verës, qumësht i thartuar dhe miell. Ju duhet 2 lugë. l. kos përzier me 1 tbsp uthull dhe 1 lugë çdo miell. Kjo do të thotë për të vënë në lëkurën për 15-18 minuta. Koha-testuar ilaç që whitens lëkurës është patate. Ajo duhet të hekura në rende gjobë dhe të vënë në fytyrë për 22-26 minuta. Dëmtimi nga një maskë të tillë nuk do të.

Përveç kësaj, ju mund të përdorni trajtime në shtëpi do të thotë gjithashtu dyqan. Ka kompani që kanë Whitening seri. Ju mund të merrni të gjitha së bashku, scrubs, maska ​​dhe krem. Ne duhet të kujtojmë se pastrim më shumë se dy herë në javë nuk mund të përdoret. Maskë bazuar në balta si dhe whitens lëkurës maska ​​të tilla mund të bëhet 1-2 herë në javë.

Recommended në verë për të përdorur mjete të posaçme për t'u përballur me të cilat mund të mbrojë lëkurën nga djegien nga dielli. Duke qenë në plazh dhe sunbathing, të jetë i sigurt për të mbuluar fytyrën tuaj, në fund të fundit, dhe kështu që është gjithmonë në diell të hapur dhe nuk ka nevojë shtesë tan. Pak njerëz janë duke folur tanned fytyrën. Nëse ju nuk do të shkojë, atëherë përdorni këto këshilla për të ndihmuar të zbardh lëkurën.