Në të cilën sëmundja e aktivizuar të karbonit është përdorur


Qymyr druri aktivizuar është i njohur kohë më parë, dhe fillimisht ajo është përdorur për ujë, dhe janë përdorur në mjekësi, dhe ajo ishte e prodhimit industrial, për prodhimin e maskave të gazit. Në vende të tjera, për shkak se nuk është filtruar vetëm ujë, por shurup sheqeri dhe Rusinë nëpërmjet karbonit filtruar ujin aktivizohet nga burimet Borjomi.
Aktualisht, aktivizimit të karbonit të prodhuar nga djegia e drurit, pa ajër, dhe për këtë qëllim duke përdorur plep, verr, Aspen, bredh, lisi, bli, pisha, thupër dhe ahu.


Me cilësi të lartë aktivizimit të karbonit nxjerrë nga arra shell koks, dhe ajo është përdorur në mjekësi.
Sëmundje në të cilën aktivizimit të karbonit është përdorur për të transferuar shumë e vështirë dhe gjëja më e rëndësishme është se adsorbenti përdorur aftësitë e tij.
Aktivizimit të karbonit është përdorur gjerësisht në helmimin e kripërave të rënda metalike, alkaloide, kërpudha, alkoolit, ajo është përdorur gjerësisht në sëmundjet e traktit gastrointestinal, sëmundjet infektive, si dhe hyperactivity të lëng stomakut dhe hyperacidity stomakut.


Pa karbonit aktivizuar nuk mund të bëjë me ndonjë helmim nga ushqimi, ajo ndihmon me fryrje, mostretje, helmimit me ushqim.
Aktivizuar drogës karbonit të padëmshme, por, megjithatë, ata abuzojnë nuk është e nevojshme, pasi ajo mund të prishin thithjen në gastrointestinale yndyrna traktit, hormonet, vitaminat, proteinat dhe ushqyesve të tjera, pa të cilat e pamundur metabolizmin e trupit. Si mund të zhvillojnë mangësi vitaminë, dhe microflora dobishme të zorrëve mund të konkludohet nga trupi, por pa tretje normale në zorrë dhe nuk mund të shërohen microflora tilla kanë të gjatë.

Efektet anësore të aktivizimit të karbonit mund të konsiderohet kapsllëk ose diarre, por mund të ndodhë edhe nën ndikimin e patogjenëve Erozioni gut në mukozën e zorrëve, për shkak të faktit se bakteret e dobishme do të hiqet nga zorrë.
Megjithatë, aktivizimit të karbonit mund të përdoret në përgatitje për X-ray, gjithashtu në dermatit atopic, cirroza e mëlçisë, hepatiti kronik viral dhe dështimi i veshkave.
Në rastin kur një person merr në qymyr, stol kthehet i zi, dhe me toksina qymyr rrjedhin nga trupi dhe të gjitha ushqyesve.


Prandaj, kur të marrë ilaçe, aktivizimit të karbonit nuk duhet të përdoren për shkak të faktit se ajo sjell trupin e këtyre barnave dhe efektiviteti i tyre do të reduktohet në zero.
Nuk do të marrë qymyr në rastin kur një person ka një Ulçera në stomak ose Ulçera duodenale dhe gjakderdhje në stomak.
Të gjithë e dinë pilula e aktivizimit të karbonit, të quajtur carbol, ato janë mjaft të rehatshme për të përdorur dhe përmban 025 ose 0,5 g karbonit aktivizuar dhe lidhësit në formën e niseshte, shurup sheqeri dhe xhelatinë.

Pllakat carbol aftësi shumë absorbues dhe pije e tyre me mostretje dhe vanitet.

Qymyr druri aktivizuar është përdorur pas aksidentit Çernobilit për të sjellë trupin e radionuclides dhe substancave të tjera toksike.
Në qytetet e mëdha mjedis gjithnjë e më të ndotur dhe ujë, e cila vjen nga uji në ndërtimin e qyteteve si të papastër, kështu që filluan të aplikoni filtra të kënaqur me karbon aktivizuar, e cila bën të mundur për të pastruar ujin, dhe kjo nuk do të shkaktojë dëme të tilla si bruto.

Aktualisht, ekzistojnë dy metoda të pastrimit të trupit është adsorption kimike dhe enterosorption, kjo e fundit është duke marrë qymyr aktivizuar brenda derisa toksina janë excreted dhe kështu të pastruar gjakun që e bën të mundur për të përmirësuar metabolizmin yndyrë duke ulur lipide në trup.
Ne kemi përmendur tashmë se qymyr druri mund të dëmtojë në masë të madhe të trupit, veçanërisht për përdorim të zgjatur, por kur helmim të rëndë në njerëz, të tilla si kërpudhat apo kripërat e metaleve të rënda, nuk është zgjedhje, koha më e mirë për të prishin metabolizmin yndyrë dhe funksionet e tjera Trupi se humbur personin.


Ju mund të aplikoni эnterosorbtsyyu me helmimit me alkool ose trajtimin e sindromit maturi, dhe ju mund të pini jo më shumë se 9-10 tableta të qymyr, ndërsa ata zhvendosë nga produktet e dekompozimit të trupit të alkoolit, të cilat do të përmirësojnë funksionimin e veshkave dhe të mëlçisë.
Kjo periudhë nuk duhet të hani ushqime të yndyrshëm ose produkte që përmbajnë bakteret jetojnë.
Chemisorption, një lloj të veçantë të pastrimit të gjakut dhe kështu të kryejë gjakut përmes një kolonave të veçanta distilim që janë të mbushura me qymyr, kjo në përputhje me rrethanat absorbon të gjitha toksina dhe gjendja e pacientit përmirësuar dukshëm, si gjaku është pastruar.

Kjo metodë mund të aplikohet në përmirësimin klinike praktikë e çrregullimeve të veshkave, mëlçisë, dhe hemorolohycheskyh, në shkelje të sistemit imunitar në эndotoksykoze kronike.

Mjekimi kryhet vetëm në një spital në një aparat të veçantë, dhe gjilpërë kështu veçantë është injektuar në enët e gjakut dhe gjaku është derdhur përmes aparatit mbushur me qymyr, por duke përdorur pompa të veçanta dhe një proces terapeutik zgjat të paktën dy orë, por ajo është e barabartë me trajtimin vjetor mjekësor.

Ky vështrim dhe chemisorption treguar me pancreatitis, cirroza e mëlçisë, hepatit kronik, varësia e drogës apo helmimi droga gjithashtu mund të përdoret për të imunitetit dhe sëmundjet autoimune reumatike. Gjithashtu, sëmundja e sistemit kardiovaskular, sëmundjet e gjakut, me komplikime purulent pas operacioneve, djegiet, helmimin dhe sëmundje të tjera të rënda.