Ngjarje natyra tonik që të ndihmojë të parandaluar ftohjet


Secili prej nesh duhet të dini natyrën tonik sigurisë që të ndihmojnë parandalimin e ftohjet. Ju thoni: "Përse? Edhe si një të ftohtë apo një virus mund të shmangur afërt! ". Dhe këtu dhe atje! Edhe pse fillimin e vjeshtës dhe dimrit viruseve të ndryshme "shkojnë në luftë", dhe secili prej tyre përpiqet të "rrinë" për ne dhe do të na shpërblejë me "fëmijën" e tyre, por ju mund të përdorni masa tonik për të shmangur ftohjet karakter nëse nuk 100%, të paktën 90% të sakta.
Së pari të fillojë duke përdorur masat tonik karakter i cili përdoret gjyshërit tanë, stërgjyshër.


1. relaksoheni dhe të pushoni në shtrat me relaksim detyrueshëm të trupit.
2. Get mjaft për të marrë frymë. Breathe shpejtësi parim motor, duke hundë për frymë shpejt, dhe goja - një nxjerr gjatë. Ajo duhet të kryejë një "drejtimin me shpejtësi deri" 30 herë për t'u çlodhur dhe të përsëritur raz5. Ajo do të jetë mirë për të bërë këtë "motor" në mëngjes dhe në mbrëmje.
3. Më pak hani dhe pini lëng nga shegë, limon, portokall dhe boronicë, bëjnë kokteje frutash dhe perimesh dhe TEAS bimor.
4. askorbinki marrin çdo ditë në mëngjes gjatë gjithë javës.


5. Hani lakër zakvashenuyu, kivi, frutave agrume dhe sallatë bërë nga ndonjë lakër të freskët, luledielli kalitur (jo të rafinuara) vajra.
6. Ju mund të përdorni metodën Korean. Bëni një zierje e turnips dhe lakër (1: 1), tendosje dhe të marrin atë me mjaltë dhe lëng limoni 6 herë në ditë për një gjysmë filxhan.
7. Merrni lëng të përgatitur fllad nga currants zi ose të kuqe. Pets TEAS thatë frutash ose infusions bëni.
8. Shumë të dobishme pije frutash, shurupe ose ekstrakte nga bog boronicë. Ato mund të përdoren edhe kur ka luajtur ftohjet dhe dobësitë.

9. pije Very useful shypshynovyy. Ajo duhet të bëjë me manave grimcuar. Plotësoni 5 lugë ijet litër ujë, vlim për 10 minuta, insistojnë 9-10 orë, filtër dhe për të marrë një javë. Pritjet e para - 8 herë në ditë, atëherë të zvogëluar për 1 pranimit. Jetë i sigurt gojë polaskaem ujë të zakonshme të ngrohtë pas pirjes infuzion. Fakti që infuzion mund të shkatërrojnë dhëmbët.

10. Merrni një lugë Rose, mjaltë, raspberries dhe currants, derdh të gjithë me ujë të valë në shumën prej 100 g të këmbëngulë 12-15 minuta tri herë në ditë të marrë të përgatitur fllad infuzion para ngrënies.

11. Lime dhe lule të zeza elderberry (lugë) derdh ujë të valë, në lidhje me xham, vlim jo më shumë 8-10hv, tendosje dhe pije të nxehtë.
12. Farat e tokë kopër në pluhur dhe përzierje me sheqer. Përdor jo më shumë se 3 herë në gjysmë një lugë çaji.
13. Marrja infuzion i pelin. Për ta bërë këtë, të marrë 125 gram vodka dhe i mbuluar pelin e saj të hidhur. Insistojnë përzierje pikërisht 3 javë dhe të marrin jo më shumë se 3 ditë në lugë ëmbëlsirë.
14. Kur fillon të ftohtë, fshij integruar qepë peeled dhe vë atë në fashë ose garzë. Hunda lubricates vajra bimore dhe vënë në krahët e kompresë hundë për 10 minuta Kjo procedurë është përsëritur tri herë.


15. Pini të çajit të natës me boronica të kuqe, boronicë ose mollë supë të mirë të pasur. Të gjitha TEAS apo infuzione mjaltë shtuar.
Çaj 16. Pi me përzierje të zi çaj (250 g), kamomil, rigon, rrënjë sanëz dhe nenexhik.
17. Kur të ftohtë, të sjellë një çiban përzierje me një filxhan çaj të fortë brewed, vodka filxhan një e treta dhe mjaltë filxhan një e treta. Pini gjatë natës në gota të vogla kafe.
18. Mix kokrra Garnet me manaferrat kulpër në raport normal të 1: 1 Vënë ato në një enë të mbyllur dhe dyqan në një vend të ftohtë dhe të errët. Merrni 100 g të ngrohtë zier me ujë, e vënë atë në një lugë e manave të përgatitura dhe të pini para se një vakt tri herë.

19. Përgatitja lëng të freskët karrota, e vënë atë 4 karafil hudhër, konvertohet në qull me miell misri, pije atë para se vakt për 35-40 minuta për pesë ditë, gjysmë filxhan.

20. 5 limon mesme laj, fshij integruar, copëtuar 5 kokat hudhër, të gjitha përzierje të duhur dhe pour 1,5 litra ujë të zier ftohur. Kapaciteti i përzierje e mbyllur fort dhe dyqan në frigorifer, të marrë si një lugë profilaktike në një stomak bosh në mëngjes dhe para gjumit.
21. Muzik në 1/4 kg hudhër dhe qepë, pour vodka apo dokrra (litra) në 20-25S insistojnë në një vend të errët për dy javë. Përmbajtja lëvizje e lehtë në mënyrë periodike, atëherë filtruar dhe marrë katër herë në ditë para ushqimit 20kapel.

22. Mix sasi të barabartë të mjaltë dhe hudhër. Pranuar përzierje gjumit në një lugë, shtrydhur distsylirovannoy saj perekyp'yachenoyi apo ujë.
23. Gjatë epidemive të hundës ftohtë të lajë holluar me ujë me jod ose mangan.
24. Nëse ju shihni gjendjen e dhimbje, ftohjet paralajmërim, ulet në "uria". Në vend të kësaj vakt të pini një përzierje me ujë të zier (1 1/2 litra), kripë (1 llozha.), Lëng limoni dhe askorbinki (1 g) dy herë në ditë.

Ngjarje natyrës tonik që ndihmojnë parandalimin e ftohjet, mund të transferohen në një listë të pafund. Gjëja kryesore është që të përdorin ato, në mënyrë të qartë duke dëgjuar për veten dhe trupin tuaj. Mos harroni se listat masat që ndihmojnë parandalimin e ftohtë të përbashkët, nuk mund të përshtatet të gjitha, për shkak se organizmat janë të ndryshme! Mos e teproni parandalimin, për të parandaluar lloje të ndryshme të komplikimeve! Mos harroni se ata duhet të zbatohet vazhdimisht, kjo është kur trupi do të jetë i përgatitur për viruse të ndryshme "intrigave".