Shafran i Indisë si një mjet për humbje peshe


Shafran i Indisë për humbje peshe është një mjet shumë efektiv dhe të dobishëm. Në arsenalin e çdo vetë-respektuar femrat ka disa mrekulli recetë mjet-testuar për mbështetje dhe korrigjim. Bukuritë e Indisë për këtë qëllim për mbi tre mijë vjet shafran i Indisë është përdorur si një mjet për humbje peshe, dhe me sukses të madh.

Shafran i Indisë është një i afërm i ngushtë i mjaft xhenxhefil - ajo është po aq efektive në luftën kundër trashje. Disa quajtur edhe shafran i Indisë ", xhenxhefil të verdhë." Një kohë e saj shumë të gjatë të vërtetë të gjeni nuancë femërore dhe përdorur me sukses në kozmetikë masive, veçanërisht të mirë - në trajtimin e lëkurës. Shumë mirë shafran i Indisë dhe humbje peshe.Efekti në trup
Rrënjët e bimëve të tilla si shafran i Indisë, përmban një curcumin unike polyphenol, e cila ndihmon në parandalimin e rritjes së indeve yndyrë. Kjo është arsyeja pse shafran i Indisë aq e përdorur gjerësisht në trajtimin e trashje. "Yellow Ginger" është një nga bimët që normalizuar metabolizmin. Rregullisht duke përdorur shafran i Indisë për ushqim, ju mund të shpenzojnë më shumë në mënyrë efektive kalori, dhe sekretohet e lëngjeve të tepërta, të reduktuar përqendrimin e kolesterolit, përmirësimin e qarkullimit dhe, si rezultat, të zvogëlojë peshën e trupit.

Përveç kësaj, studimet kanë treguar se curcumin absorbohet në mënyrë të përkryer nga trupi. Sipas ekspertëve, paraqitja e kg shtesë është për shkak të zgjerimit dhe rritjes së indit dhjamor. Nga ana tjetër, ind yndyrë zgjerohet vetëm kur formimi i enëve të gjakut të ri - një proces i quajtur antyohenezom. Përfshira në curcumin shafran i Indisë ndalon formimin e enëve të gjakut të reja në ind dhjamor, duke ndaluar akumulimin e yndyrës në trup.

Në faktet shkencore

Ekspertët kanë kryer në mënyrë të përsëritur shumë studime që konfirmojnë efektivitetin e përdorimit të shafran i Indisë, si një mjet për të ulur peshën. Shkencëtarët amerikanë eksperiment është kryer në minj, brejtësve ku shafran i Indisë ushqimit shtuar. Për dymbëdhjetë javëve minjtë janë ushqyer ushqim që përmban një sasi të madhe të yndyrës, e ndjekur nga shtimin e curcumin në ushqim. Kjo u vu re se minjtë fituar asnjë peshë.
Ishte një sukses, dhe të eksperimentojnë me njerëz, e cila gjithashtu ishte i përfshirë shafran i Indisë. Nën mbikëqyrjen e nutritionists kualifikuar ishin dy grupe njerëzish të cilët konsumuar ushqime në të njëjtën sasi. Por, ndërsa një grup ngrënë shafran i Indisë qindra miligram për kilogram të peshës. Si rezultat i vëzhgimit, u zbulua se grupi që përdoret shafran i Indisë, hoqa qafe të peshë të tepërt shumë më të shpejtë.


Përdorimi i duhur i shafran i Indisë për të reduktuar peshën e tepërt trupore
Për shkak të faktit se ka një shafran i Indisë fortë nuancë, nuk është e tepërt për të treguar disa kujdes në përdorimin e saj. Të njohurit e tij me këtë kulture unike rrënjë kryesisht fillojë shumë të butë. Mjafton të shtoni një lugë çaji të katërtën e këtij erëz në katër pjesët e enët gatuar. Në mënyrë që të humbasin peshë është rekomanduar me forcë për të shtuar erëza për ushqimet tuaja dietë të përditshme. Ka, megjithatë, receta të veçanta duke përdorur shafran i Indisë.

Shefi konsiderohet recetë e mëposhtme: vlim 2 gota e ujit, pastaj shtoni kthen 18 lugë kanellë, 3 lugë çaj të zi e thatë, 3 copa të vogla xhenxhefil të freskët, 1 lugë gjelle shafran i Indisë dhe 1 lugë mjaltë të lëngshme. Pasi pije ka ftohur, shtoni 05 litra kos. Mos harroni se në çdo rast nuk mund të shtoni kos, nëse përzierje ende e nxehtë. Shafran i Indisë është e gatshme për humbje peshe! Rezulton pije duhet të merren për mëngjes apo darkë. Ai ka një shije shumë të veçantë, megjithatë, para përdorimit, ju mund të shtoni për përzierje dy ose tre copa akulli.


Modifikuar pak recetë bazë: të përgatisë 2 servings e pije ul peshën e trupit, ju do të duhet 5 tbsp çaj të zi të thatë, 18 lugë kardamom, 3 copa të vogla xhenxhefil të freskët, gjysmë filxhan bajame qumësht (në mungesë të, ju mund të bëni pa të), 0,5 litra. kos, 3 shkopinj kanellë, një shekull të plotë. l. shafran i Indisë 1 lugë mjaltë, 2 gota e ujit. Ajo duhet të sjellë ujë në një çiban dhe për të hequr atë nga të nxehtit. Pastaj shtoi çaj, kanellë, kardamom, xhenxhefil, shafran i Indisë dhe mjaltë. Pas ftohjes, shtoni kos dhe qumësht bajame.

Lehtësuar variacion mrekulli pije: shafran i Indisë tokë (pluhur) - 1/2 lugë - A duhet të derdh 1/3 filxhan ujë të valë, pastaj shtoni 2/3 filxhan qumësht. Opsionale, vendos mjaltë ose sheqer (mundësisht ngjyrë kafe). Pije është marrë para gjumit.