Fryrje Si të shpëtoj nga ndjenjat e pakëndshme


Fryrje nga sëmundjet më të padëmshme dhe jo të rrezikshme për jetën e njeriut, të sistemit të tretjes. Megjithatë, kjo sëmundje shkakton siklet të rënda, si ushqim ngrënë në traktin digjestiv tretet dobët dhe fillon të eksitohet.


Fryrje të ushqyerit


Sëmundja shoqërohet me akumulimit në shumat bark të tepruar të gazeve. Nëse fryrje diagnostikuar si të shpëtoj nga simptomat e pakëndshme do të ndihmojë në një dietë të veçantë.

Tip! Nutritionists sugjerojnë dietë proteina, e cila përfshin gjizë, peshk dhe mish. Megjithatë, në qoftë se gazrat kanë një erë faull, konsumi i ushqimeve proteinike duhet të reduktohet.
Perime të freskëta e rekomanduar për të ngrënë veç e veç, dhe të mos i bëjnë ato salads. Kjo veçanërisht vlen për domate, tranguj dhe qepë. Perime të tjera duhet të piqem në furrë ose të ziera. Në mënyrë të ngjashme, ju mund të gatuaj disa fruta.

Mollë e pjekur, për shembull, të kontribuojnë në fryrje dhe pektin që gjendet në to mund të pastër zorrët e toksinave dhe toksina. Fasule para gatimit më të mirë të zhytem në ujë më pak se 12 orë.

Si pije mund të përdorni komposto dhe pije frutash. Ujë mineral dhe verë e gazuar mund të jetë i dehur vetëm pas ngrënies, pasi liruar ata nga gazrat.Ushtrime të veçanta


Shkaku bloating mund të bëhet i ulur. Prandaj, ecje, not dhe gjimnastikë do të ndihmojë të hequr qafe fryrje në zorrë.
Ne mund të sugjerojnë disa ushtrime që zvogëlojnë proceset e formimit të gazit në zorrë:stërvitje për barkun që ju dëshironi dhe të tërheqë atë larg. Ajo duhet të bëj gjunjët. Ushtrimi është e dëshirueshme për të kryer dy herë gjatë ditës, 15-20 herë;

masazh barkut, e cila është bërë lehtë në një mur të akrepave të sahatit, ndihmon në lehtësimin e prodhimit të gazit dhe për të zvogëluar dhimbje;
trajnimin e përditshme e muskujt e perineum dhe anusit si rezultat i compression dhe relaksim. Ushtrimi është kryer deri në 50 herë në ditë.

Përgatitjet


Trajtimi i drogës i fryrje mund të kryhet duke përdorur sorbents, të cilat përfshijnë qymyr druri. Me përgatitjet Simethicone si dysflatyl, espumizan tjetër, të kontribuojë në shkatërrimin e nxjerr shkumë nga goja, në formën në të cilën gazeve janë gut.

Rezultati është thithjen e tyre në gjak ose nxjerrje nga trupi. Antispasmodics përdoret gjithashtu, përmban drotaverine, dhe përgatitjet si pankeoflat ose meteospazmyl kombinuar.


Gazrat Kujdes! Pse ankohen në stomakun tuaj?