Neveri në Shtatzënia Si të merren me fenomenin


Pasi veza e fekonduar ngulitur fort në mitër në trupin e femrës të fillojnë të ndodhin ndryshime hormonale, e përgatitur atë të mbante një fëmijë. Dhe që javën e dytë të nënës shtatzënë tashmë mund të ndjehen shenjat e para të statusit të tij të ri.
Neveri në mëngjes është një manifestim klasik i toksikoz hershme, e cila do të mbahet sa më shpejt që trupi merr përdorur për situatën e re, dhe kjo ka filluar katër muaj shtatzënë. Por, pavarësisht nga fakti se të përzier mjaft normale dhe logjike gjatë shtatzënisë se si të merren me një ndjesi mjaft të pakëndshme?

Ajo duhet menjëherë të rregullojë veten shpejt dhe 100% e këtij fenomeni nuk është për të hequr qafe, por ju mund të dhe duhet të lehtësojë këtë gjendje.


Zgjimi në mëngjes


Tranzicion të qetë nga një shtet e gjumit në shtetin zgjuar është një kriter i rëndësishëm për integrale mirëqenien gjatë gjithë ditës. Pasi sytë duhet të pini një gotë me ujë me një lugë çaji mjaltë dhe musht molle uthull në gllënjka të vogla, sikur që shtrihen fun.

Një gënjeshtër pak poshtë dhe hani mëngjes pa ngjitje nga shtrati. Një tjetër shtrihem dhe të mos bërë ndonjë lëvizje të papritur të rritet. Sigurisht, kjo merr kohë, dhe ky term nënat e ardhshme më shpesh punojnë. Por është e nevojshme që të ketë alarmin pak më parë dhe të përballojë të mos hidhen nga shtrati.Dietë


Duke pasur ushqim proteina mëngjes dhe fruta apo lëng të freskët pak mund të zvogëlojë gjendjen e keqe të përzier.Receta tradicionale


Urtësia popullore povikmy mbledhur shpesh ofron ndihmë të vërtetë në qoftë se torturuar përzier gjatë shtatzënisë si të merren me fenomenin nga produktet konvencionale.Mjaltë - një lugë me stomak bosh;
Kungull - në çdo formë, por në mëngjes supë më të mirë kungull me lëng limoni ose kungull të freskët;
Citrus - ajo që unë dua është që ju fetë një limon? Portokalle? Ndoshta mandarin apo grejpfrut? Ose vetëm disa ujë me limon?

Fruta të thata - një zierje e kajsi të thata apo prunes, por pa sheqer;
Lëng boronicë ngadalë, në gllënjka të vogla;
Hips infuzion;
Çaj bimor, nenexhik, balsam limon, xhenxhefil, kamomil, butë;
Lëng karrota;
Varieteteve të rrushit kosi;
Selino supë ose raven.

Ilaç


Sipas mjekëve, sëmundje në mëngjes është gjithashtu një shenjë e sigurt e mungesës së vitaminës B, kështu që duke marrë ato në formë të pastër ose në multivitamina kombinim mund të lehtësojë ndjeshëm situatën. Por ende vlerë shikuar konsultoheni me mjekun tuaj para se të marrë. E njëjta gjë vlen edhe për pilula tjetër toksicitetit po aq popullore. "

Por në fakt çdo shtatzëni - një rast i veçantë unike dhe shpesh gruaja kujdes pryslushyvayuschayasya për trupin tuaj do të jetë në gjendje të gjejnë rrugën e tyre të pazakonta për të lehtësuar sëmundje në mëngjes.