Faktorët kryesorë që ndikojnë në gratë e reja


Çdo grua dëshiron që të duken dhe të ndjehen të rinj në çdo moshë dhe ajo duhet të marrë parasysh faktorët kryesorë që ndikojnë gratë e reja.
Për shumë gra është e lehtë për të menaxhuar për shkak të trashëgimisë së tyre gjenetike dhe rrugën e drejtë e jetës, por ka disa që janë 20 vjet të duken të lodhur dhe të ketë fytyrën gri dhe të shëmtuar.
Çfarë disa Suksesi dhe dështimet e të tjerëve? Përgjigjet në këto probleme, ne e konsiderojmë dhe për të gjetur përgjigje për këto pyetje dhe për të ndihmuar për të përballuar me këto probleme për ata që nuk kanë burime natyrore për përtëritje.


Faktorët kryesorë janë kryesisht në stërvitje të përditshme, kjo nuk do të merret me të gjitha propadayuchy ditore në palestra, ndërsa nuk ritmin veten për të arritur rezultate të menjëhershme, kjo shumë nuk është e nevojshme.
Faktorët kryesorë që ndikojnë gratë rinore është nevoja për të mbajtur rregullisht trupin tuaj në formë të mirë. Është e mjaftueshme për t'u marrë me të akuzuar të përditshme apo ushtrim tjetër, por të paktën një orë në ditë për të mbajtur trupin tuaj në formë të mirë, dhe pas këtyre ushtrimeve, ju do të ndiheni të freskët dhe të gëzuar gjatë gjithë ditës. Pse ne e quajmë akuzuar, ushtrimet që ne bëjmë në mëngjes?


Fakti që metabolizmi trupi ynë shkon në një lëvizje të vazhdueshme të gjak në të gjithë organeve dhe indeve, megjithatë, gjaku mund të lëvizin shpejt vetëm do të sinjalizojnë zemrën. Pastaj fillojnë të kontraktojë muskujt rreth enëve të gjakut, dhe ata të kontribuojnë në promovimin e qelizave të gjakut me të njëjtat enëve të ngushta.
Pastaj, kur të marrë frymë, ne thithin oksigjenin nga zonat e ngarkuara negativisht për ndërtim, i cili është duke marrë në mushkëri infekton qelizat e kuqe të gjakut, qelizat e kuqe të gjakut, ngarkesë negative, e cila u lejon atyre të ik nga njëri-tjetri, duke lëvizur gjakut nëpër enët.

Pastër e ajrit është, aq më shumë ajo do të ngarkuar negativisht yonov, aq më i fortë do të jetë i ngarkuar qelizat e kuqe të gjakut dhe, rrjedhimisht, lëvizja e gjakut nëpër enët të rritet.

Dhe faktori i tretë që prek gratë rinjve bën akuzuar, këtë dridhje, e cila kontribuon në lëvizjen e gjakut venoz nga periferi, dhe më të forta do të jenë lëviz tuaj me vrapim dhe hedhur në vend, aq më e madhe rritja e gjakut nga këmbët në mushkëri dhe rrjedhjen e gjakut të rritur.
Kështu, ushtrimi fizik, depo e hapur dhe metabolizmin rritur, dhe si rezultat, rrit sekretim e toksinave dhe toksina të tjera që efekt i dobishëm në pamjen tuaj.


Ushtrimi mund të jenë shumë të ndryshme, ajo mund të jetë gjimnastikë zakonshëm apo vallëzim, drejtimin, yoga dhe ushtrime të tjera, në qoftë se vetëm muskujt tuaj të reduktuar, intensifikuar frymëmarrjen, dhe kështu u rrit rrjedhjen e gjakut nga enët e gjakut.
Përveç kësaj për të ushtruar, ju mund të, dhe madje duhet t'i nënshtrohen masazh që do t'u çlodhur muskujt dhe do të ndihmojë krovedvyzhenyyu në gjendje të mbulojë TURGOR humbur të muskujve.
Faktorët kryesorë që ndikojnë gratë rinore luajnë një dietë e duhur, dhe ne jemi ajo që ne hamë, ne do të konstatojmë se pa ushqim të duhur, pasuruar me vitamina, minerale, proteina, aminoacidet dhe substancave të tjera, trupi nuk do të funksionojë mirë dhe të jenë të kënaqur të nevojshme për prodhimet e saj të frytshme të punës.


Prandaj, ju duhet të bëni një dietë e duhur, por ajo do të ndihmojë për ta bërë dietist, për shkak të faktit se shumë të pasur me yndyrnat dhe karbohidratet ushqime do të ju ndihmojë të fitojë peshë dhe për të marrë një numër të sëmundjeve.
Veçanërisht e rëndësishme për të ruajtur ekuilibrin e lëngjeve dhe electrolyte në trup, dhe kjo është për shkak të faktit se ne të përbëhet nga 89% ujë, kështu që uji dhe kripa, luajnë një rol të rëndësishëm në presionin osmotike të plazmës.
Presioni normal osmozik çon në normalizimin e metabolizmit të lëkurës, kështu që në rininë tënde. Pini vetëm ujë të pastër, dhe të kufizojë futje kripë, pasi ajo është e mjaftueshme në perimet dhe frutat që ju duhet të hani për të qëndruar të rinj dhe të bukur.

Në gratë e reja gjenet prekur, dhe në qoftë se nëna juaj në '55 e tij ishte e hollë, me figura e duhur dhe të mirë, me lëkurë të qartë, sidomos në fytyrë, dhe ajo dukej e re dhe pret të njëjtin fat.

Megjithatë, kjo varet nga ju nëse ju nuk përfitojnë nga mundësia që trashëgim ju ka dhënë, ju mund të luajnë deri zakone të këqija dhe mënyrën e jetesës.
Rëndësia kryesore për pamjen tuaj, duke luajtur nervozizëm mbi xhingërima, mungesa e gjumit dhe sistemi i lodhur kështu nervor dhe trupi ka nevojë për pushim.

Faktor veçanërisht i rëndësishëm që ndikon gratë të rinjve, kjo është një ëndërr, por ajo duhet të jetë personi i duhur për të bjerë në gjumë dhe jo më vonë se 11 orë, më 10. Kjo është për shkak të faktit se në këtë kohë fillon për të prodhuar gjumë melatonin hormon, por është më mirë prodhuar në errësirë ​​totale, një njeri për 8 orë për të zbrazur plotësisht, duket humor të gëzuar dhe të mirë.

Nëse ju keni një humor të mirë, ju shpesh buzëqeshje, ajo ndikon në gratë e reja kanë mbajtur sistemin tonë nervor ku qeshura dhe humor të mirë, jeta vazhdon dhe njeriu rejuvenated, i cili është i rëndësishëm për pamjen e një gruaje. Për të theksuar ankesën tuaj, ju duhet të përdorni kozmetike me cilësi të lartë, dhe në këtë mënyrë të mësojnë se si të duhet të nxjerrë në pah tiparet tuaja, duke hequr mungesat, por ju nuk mund ta teproj.

Në përgatitjet kozmetike përmbajnë elemente kimike të cilat nuk janë tërësisht të dobishme për lëkurën, në mënyrë që gjatë natës ata duhet të lahen off.
Produktet kozmetike mund edhe të ju kursejnë rëna në qoftë se ajo është e cilësisë agresive dhe jo, kështu që zgjidhni kozmetike me kujdes dhe për të blerë kompanitë vetëm me reputacion.