Parazitëve që ndikojnë në tru


Sëmundje shkakton shumë kërpudhave, baktereve, viruseve dhe parazitëve të tjerë, si dhe bakteret limfatike excreted dhe viruset, dhe kur trupi goditi klamidia, zhvilluar sëmundja Hodgkin dhe një sëmundje karakterizohet nga indet limfoide malinje dhe hypretenzyey formuar limfohranulemy.
Si krimbat e tyre aktivitet mund të ndikojë në të gjitha organet dhe sistemet njeriu, ushqeje sensibilizimin, dmth rrit ndjeshmërinë e trupit. Pastaj të zhvillojnë një reaksion alergjik, dhe nuk ka përçarje e indeve dhe organeve, funksioni i tyre është ndërprerë, proceset inflamatore të zhvilluar anemi. Sistemi imunitar nuk është në gjendje për të ndaluar praktikisht veprimtarinë jetësore të parazitëve, sepse ata janë duke marrë në jetën normale për mjedisin e tyre, në mënyrë aktive të shtohen dhe të ndikojnë në organe të ndryshme.Këtu janë parazitë që ndikojnë në tru, dhe kjo ekinokokeve tsistitserka, ata të shkaktojnë sëmundjet e sistemit nervor, ku ata bien në traktin gastrointestinal të trupit të njeriut me vezë derri shirit, infeksionit të ekspozuar ndaj të njëjtën gjë, të dy gratë dhe burrat. Forma rritur e shirit mund të jetojnë në zorrë të njeriut, por në mënyrë që ai të zhvilluara si cysticercosis, vezë krimb zorrësh duhet goditur në stomak dhe tashmë atje nën ndikimin e lëng stomakut, vezë shumë të trashë shell fillon për të shpërndarë. Ky embrion është lëshuar dhe kryhet nga sistemi i qarkullimit të gjakut në trupin e njeriut, shumica e tsistitserka merr në tru, dhe shumë rrallë në sytë dhe muskujt. Lajm i keq është se jetëgjatësia e këtyre parazitëve është 10 deri në 30 vjet. Sam cysticercosis është një flluskë e mbushur me lëng transparent, dhe kjo është madhësia e një mjegull të vogël me madhësinë e një arre, dhe sipërfaqja e brendshme e fshikëzës është finlandezët kreu me suckers dhe grepa. Shpesh truri është duke shkuar një mijë e këtyre parazitëve, por kjo ndodh që ata të takohen në njëjës. Zakonisht tsistitserka vendosur nën trurit në Mater ANP në rajonet sipërfaqësore të lëvore, por kryesisht në zgavrën ventrikular dhe ku ata mund të notojë lirisht. Në rastet kur parazitëve vdesin në tru, ata obyzvestvlyaetsya, por mbetet në tru dhe për të ruajtur inflamacion kronik. Që nga madhësia e flluskoj nuk është shumë i madh dhe dendësia e tyre është e ulët, ajo shkakton cysticercosis vetëm simptomat e acarim dhe të gjitha tiparet dhe funksionet e neuroneve gjatë butë ose mungon.


Shumica simptomat e acarim mund të shfaqë kapjen epileptik dhe retë mes tyre, thuhet shumëllojshmërinë e lezioneve në lëvore cerebrale. Kur e ekspozuar cysticercosis është një ndryshim i mendjes, dhe ata shprehën simptomat nervatycheskymy, hallucinations, depresioni dhe rotacion ngacmim. Parazitëve që ndikojnë në tru, të thyer të gjithë trupin, në të cilin rast thithjen e keqe e vitaminave dhe ushqyesve të tjera fillon të ulet rezistenca ndaj sëmundjeve të ndryshme. Parazitëve të gllabërojë të gjitha produkte të dobishme në trup dhe lëshojnë toksina dhe alergeneve që shkaktojnë plakjen, dobësimin e saj dhe lodhje. Përveç parazitëve të shtypur sistemin imunitar dhe të shkaktojë infeksione të ndryshme në trup dhe të shkaktojë kancer. Parazitëve të kontribuojë në zhvillimin e substancave që fillojnë për të shkatërruar qelizat e trurit dhe ata filluan të bëjnë gjithçka që është e keqe për të trurit, por të dobishme për parazitë. Në rastet kur parazitëve të fillojnë për të shkatërruar qelizat e trurit, e parazitëve të cilat u vendosën hemisferën, kjo varet nga sjelljet e njeriut dhe, në këtë rast parazitëve të fillojnë për të minuar psikologjinë e njeriut, duke shkaktuar nervozizëm dhe ka devijime të ndryshme nga norma. Kur parazitëve të shkaktojë lezione të lob la ballore e trurit, ajo shkakton një shqetësim të gjuhës, nisma gjuha ulur gjithashtu, dhe kur hemisferën e drejtë është e prekur, atëherë ajo rozhalmovuyetsya por zvogëluar funksionin e intelektuale.


Lezionet e lob ballore të trurit karakterizohet nga fillimi i depresionit dhe kështu pacienti nuk është i vetëdijshëm për sjelljen e tij, dhe këto përvoja atë në dispozicion, për shkak të faktit se ai nuk ishte në dijeni të foto e vërtetë të asaj që po ndodh. Ajo mund të zhvillojnë edemë cerebrale dhe hipertensionit lykvornaya dhe kështu fillojnë të vjella, abuzimin e optik nervore dhe dhimbje koke. Cysticercosis që zhvillon në bazën e trurit, mund të japë një shtysë për zhvillimin e meningjitit basal dhe kjo ndodh me paralizë të nervave kraniale gjashtë dhe të shtatë, por ka periudha e përkeqësimit dhe nganjëherë sqarim. Ky proces mund të jetë për disa muaj në disa vjet, por kurë spontan është e pamundur.


Të hequr qafe të këtyre parazitëve mund të jetë i albendazoloma ndihmës, por ndërsa duke marrë këtë drogë mund të jetë periudhave të shkurtra më të shpeshta të epilepsi, dhimbje koke dhe të përkeqësohet simptoma të tjera karakteristike të produkteve të kalbjes dehje, këto parazitëve janë vrarë. Për të reduktuar fenomenin e përdorimin e drogës jo-hormonale anti-inflamator ose deksametason, por vlen drogë anticonvulsant. Në rastin kur barkushe katërt të prekur, është e nevojshme për të kryer një operacion në lëvore cerebrale dhe për të hequr këto parazitet, e cila çon në shërim. Kështu, parazitëve që ndikojnë në tru mund të shkaktojnë sëmundje mendore, por për shkak të faktit se ata janë duke u zhvilluar për një kohë të gjatë, ka një degradim gradual të individit, por shpesh simptomat atribuohet moshës së vjetër dhe të sëmundjeve të tjera të lidhura. Ju lutemi të jenë të vetëdijshëm se parazitëve që banojnë në tru transmetohen nga kafshët, kështu që ju duhet të respektojë higjienës personale dhe teste më të shpeshta të gjakut për parazitë.