Këshilla dietës si për të gjetur trupin e bukur


Nëse ju dëshironi të humbni peshë ose të mbajë peshën tuaj, atëherë këshilla e një mjek diete për të ju ndihmojë të gjeni një trup të bukur. Gjithashtu në fund të shkrimit do të jetë disa çështje me interes për shumë pyetje që do të përgjigjet. Pra, mjek diete këshillon:
- Asnjëherë mos të ulen në një dietë nuk ka kuptim. Kur dietë është e gjatë, ju do të fillojnë të hanë si më parë, pastaj gradualisht shtypur përsëri, vështirë kilogram rishkruhet. Çfarë është me të vërtetë e nevojshme është për të ndryshuar zakonet e tyre diete. Gradualisht kaloni në ushqim të shëndetshëm, dhe në mënyrë të hani të gjithë jetën e tij.


- Humbasin peshë më shpejt të ndihmojë stërvitje. Është më mirë se sa të uritur.

- Merrni zakon për të mbajtur një ditar të ushqimit. Vetëm atëherë mund të ju me të vërtetë shikoni se sa dhe çfarë ushqimi që ju hani. Provoni dhe ju do të jetë i befasuar.
- Jo uritur. Gjithashtu ushqimi malorazovoe, do të ngadalësojnë metabolizmin. Së pari, ju ndoshta do të bjerë një shumë, dhe pastaj trupin perebuduyetsya Mode Kursimeve, dhe të fillojnë për të mbajtur të gjithë dhjamin fundit gram.

- Shmangni sheqer dhe të gjitha produktet ku është e përmbajtura. Ajo është i vetmi organizëm karbohidratet bosh. Gjithashtu, nëse ju hani një trup bar karamele kërkojnë të dytë, të tretë dhe kështu deri znudyt. Sheqeri duhet të zëvendësohet fruta të thata. Për të kapërcyer varësisë për ëmbëlsirat do të ndihmojë për ushqim të rregullt.

- Miell i bardhë është i njëjti armik shifrave, si sheqer. Në qoftë se trupi nuk ka kohë për të shpenzuar të gjitha kalorive nga këto ushqime, ata do të shkojnë në dyqane yndyrë. Ashtu si trupin tuaj, dhe të kufizojë përdorimin e këtyre produkteve.

- Hani drithërat. Ato janë një burim i grupit "B" që ndikojnë në metabolizmin.
- Çdo ditë ju duhet të hani të paktën 05 kg perime. A salads janë gjithashtu të përgatitur enët e ndryshme. Perimet përmbajnë shumë fibra. Ajo vepron si një sorbent për naftë dhe substanca toksike. Fiber promovon zorrë mirë dhe e mbron atë nga kanceri.


- Hani produktet e qumështit. Ata nuk duhet të jenë plotësisht të payndyrë, po, dhe mos të jetë shumë e guximshme.
- Mish yndyrore zëvendësuar më pak yndyrë. Për të përfshirë mish pa dhjamë - Turqia, pulë të bardhë, viçi. Një më të mirë të zëvendësuar mishin me peshk, kështu që ju të reduktuar konsumin e yndyrë fshehur.

Gjatë ditës, të shpërndarë ushqimore të gjitha pjesë uniforme. Në këtë mënyrë ju do të shmangur urinë e fortë dhe mbi-ngrënie. Gjej formë të mirë do të ndihmojë pushtetin balancuar të sistemit. Le të shikojmë në disa çështje të rëndësishme.


A mund të pini kafe të menjëhershme me stomak bosh?
Në asnjë mënyrë? Në kafe përmban substancat e mëposhtme që irritojë rreshtim stomak dhe mund të provokojnë përkeqësimin e gastrit apo ulçerë. Pas mengjesit, ju lutem pini. Në shumë antioksidantë kafe natyrore dhe ushqyesve që nxisin qarkullimin e mirë të gjakut. Prandaj, terren dhe svezhevarenыy kafe, ju lutem.

Ku më mirë për të filluar ditën tuaj?
Mëngjesi duhet të jetë, përndryshe ju kërcënojnë të marrë në vend një trup të bukur, ulcerat stomak. Mëngjesi mund të jetë drithëra me fruta të thata dhe arra. Nëse ju pëlqen të bëni një shesh mëngjes proteina vakt. Për proteinave vezë mëngjes përshtaten, shpezë të ligët me perime, perime stushyte ose steamed. Nuk do të jetë djathë, djathë, djathë. Mëngjesi duhet të jetë i dendur dhe kalori. Ju mund të bëni vetes mëngjesin dy, njëri prej tyre mund të përgatisë sallatë frutash.


A përfitimet e dietat?
Çdo dietë është e vështirë për të gjithë organizmit. Pas kufizimeve vështirë diete, ju ktheheni në dietën e mëparshëm dhe të lehtë të raft deri të gjithë peshën e humbur mbrapa, dhe ndoshta edhe më shumë. Ajo është po aq me fat. Pra, shumë më e dobishme do të mësojnë për të ngrënë të drejtë, të ndiqni ky ushqim të gjithë jetën time. Vetëm në këtë rast, trupi juaj do të jetë e bukur gjithmonë.

Si për të krijuar ushqimin e duhur?
Këshilluar për të ngrënë tri herë në ditë, dhe gjatë ditës, 2 herë diçka rostiçeri. Snacking mund të jetë në 1030 dhe në 1500 se në mes të mëngjes dhe drekë dhe në mes drekë dhe darkë.

Për drekë, ju mund të gatuaj perime mund të jetë një sallatë ose steamed. Që i përshtaten perime pule, peshk dhe vezë. Është e këshillueshme që ju të gjithë nuk hëngri bukë. Ju mund kos rostiçeri ose ndonjë arra (një sasi të vogël). Nëse keni pasur proteina darkë, pastaj të bëjë një darkë të lehta, ajo është qull vijnë me sallatë ose merak perime. Ju mund të korrigjoj drekë dhe darkë. Gjëja kryesore gjatë ditës nuk do të marrë më shumë se 2000 kalori. Përndryshe ju të humbni peshë, dhe do të jetë në të njëjtën peshë.

Dobishme lëngje të freskëta?

Ajo është shumë më e shëndetshme për të ngrënë një mollë ose karotë se të pini lëng prej tyre. Me fruta dhe perime, si ne të merrni yndyrë dhe fibra. Nëse të gjithë ne flasim për lëng, perime fruta të dobishme. Në shumë fruta glukozës dhe acideve organike. Nëse ju nuk mund të jetojnë pa lëng, lëng frutash i holluar me ujë me njëri-tjetrin. Dhe mos harroni normë ditore e rritur - 200 ml
Ajo duhet të marrin parasysh këshillën e nutritionists, ata janë profesionistë në fushën e tyre.