Si të bëhet njeri i sigurt dhe i lumtur


Absolutisht të gjithë njerëzit pa përjashtim ka ndonjë mangësi. Disa e shohin veten vetëm dobësi, të tjerët anasjelltas shohin vetëm dinjitetin e tyre. Problemi është se si ata dhe të tjerët. Ne duhet të shikojmë veten sy të balancuar. Por, çfarë nëse ju nuk jeni të sigurt, pastaj e konsiderojnë këshilla për t'u bërë njeri i sigurt dhe i lumtur.
Tip 1. Mendoni ju keni talent, dhe të shkruani në një fletë. Le mendjen tuaj këto talente dhe i parëndësishëm. Psikologët thonë se në mënyrë që të bëhet një person më të sigurt që ju doni të përqendrojmë vëmendjen tonë në përfitime. Talentet - këto nuk janë domosdoshmërisht ndonjë aftësi. Ndoshta ju keni, pra, të fokusuar dhe të qetë në një situatë të vështirë. Ndoshta ju e dini se si për të shlyer dallimet, ose e di se si për shaka dhe ekzaltim të tjerët, kjo është edhe talentet, të cilat jo të gjitha kanë.Këshillë 2. Merrni gjërat që ju duan dhe për të sjellë këtë çështje për të përsosjes. A ju pëlqen sportive, hobi këpusin dhe vdoskonalyuysya në këtë drejtim. A ju pëlqen furrë dhe kuzhinier, ju lutem. Provoni recetave të reja dhe trajton shijshme miqtë dhe të njohurit e tyre, për atë që në mënyrë të pashmangshme do të ketë lavdërimin. Si për të thur? Qep? Mëso prosuvaysya dhe mbi. Ju do të kryejnë punën e tyre çdo herë shkojnë më mirë dhe më të mirë. Rezultatet tuaja do t'ju bëjë të ndiheni më të sigurt dhe njeri i lumtur.
3. Këshillë: Ndiqni personin që ju pëlqen. Ndoshta ju do të donte të jetë vetëm si ai. Mëso karakterin e tij, cilësitë e tij pozitive. Dhe punon shumë që të jetë aq i mirë sa në karakterin e tij.


Këshillë 4. Mos zatsyklyuysya opinionin e njerëzve të tjerë rreth jush. Zakonisht nuk besim njerëzit të shqetësuar për opinionin e të tjerëve. Le të jetë në qendër të mendimit të miqve tuaj dhe të dashurit, ata që ju me të vërtetë duan. Ju nuk mund gjithmonë valle për flaut e dikujt tjetër. Ky profesion nuk është mirënjohës, të gjithë në mënyrë të barabartë të jenë ata që nuk e vlerësojmë. Pra, pse të përpiqet të ndikojë në opinionin e tyre? Të veten.
Këshillë 5. Mëso për të pranuar komplimente. Jo otnekyvaysya. Nëse ju keni një kompliment, thjesht buzëqeshni dhe të falenderoj. Dhe në përgjithësi buzëqeshje më shpesh, ajo është shumë e vende të keni, dhe ndihmon për të ndjehen më të sigurt.


6. Nëse Këshilli rozyazytsi me dikë që ju duhet të ndiqni kontaktin me sy. Në sytë e njerëzve të pasigurta running këtu dhe atje, ose ata shikojnë në anën. Pra, mos, ju duhet të shikoni në bashkëbisedues rozyazytsi në sy. Ajo gjithashtu duhet të jetë i qartë dhe i qartë.
7. Këshilli për t'u bërë personi më i lumtur duhet të shikojnë dietën tuaj dhe ushtrim. Jo zasydzhuysya vonë, sepse një gjumë i rëndë do t'ju japë një humor të mirë të nesërmen, sepse ju vyspyshsya mirë. Pirja e duhanit dhe alkoolit në mënyrë të qartë të ndikojë negativisht në shëndetin tuaj fizik dhe emocional. Po atëhere si do t'ua heqë gëzimin? Për t'u bërë njeri i vetë-besim, të shikojnë pamjen tuaj. Manikyr, pedikyr, kozmetikë. Edhe rojet. Nëse kjo është mjet rregull dhe besimi do të jetë më i sigurt.


Këshillë 8. Gjithmonë mbani mend se ju jeni një individ, si ju kudo në tokë jo më shumë. Dhe akoma sutulsya, sjellje të mirë do të ju bëjë një person më të sigurt.
Këto këshilla të thjeshta do t'ju ndihmojë të bëhet njeri më të lumtur dhe të sigurt.