Këshilla se si për të kryer dietë të lehta


Camp humbni peshë të ndarë në dy gjysma. Disa janë përpjekur gjitha bukuri e humbjes së peshës, ndërsa të tjerët të dridhen në pritje të lehtësuar trupin dhe zilinë e të tjerëve. Mënyrat për të arritur harmoninë pasur, kështu që secili shkon në rrugën e tij. Por pothuajse të gjithë u ul ndonjëherë në një dietë dhe e di se ky test nuk është e lehtë. Dhe atje nuk do të ketë këshilla të panevojshme prej atyre që arriti të ketë sukses. Në qoftë se ju keni për të rregulluar peshë, të marrë parasysh këshilla se si për të kryer dietë të lehta.
Vëzhgimet e tij janë të ndarë në njerëz të ndryshëm, por të bashkuar nga një qëllim - për të humbur peshë. Features, dëshira, durimi në të gjithë të ndryshëm, kështu që janë të përshtatshme për këshilla në mënyrë që të një mendje për humor pozitiv dhe të performancës. Mos e merrni ato si një udhëzues për veprim, por është i kënaqur për të dëgjuar. Ndoshta ata do të ju ndihmojë të kapërcyer pengesa psikologjike gjatë dietë ju nuk do të ndjehen si në qoftë se jeta kalon.Këshilla se si për të kryer dietë të lehta
1. Gjëja më e rëndësishme - është për të caktuar objektivat realiste. A nuk ëndërrojnë për arritje të jashtëzakonshme, dhe sa më shpejt që të jetë e mundur. Nuk është një premtim që nuk mund të kryejë, dhe do mundo veten për të.
2. Mbipesha - kjo sigurisht nuk është e mirë, por ajo është - nuk është një problem dhe jo një tragjedi. Ju duhet të jetë i sigurt që domosdoshmërisht të humbni peshë dhe për këtë arsye të shtuar se të gjithë pushtetin. Çdo dështim nuk duhet të çojë në zhgënjim, por vetëm të shërbejë si një pretekst për "përmbledhjeje" dhe analiza e gabimeve.

3. Për herë të mos shikojmë në frigorifer në kërkim të shijshme, var atë në një shënim të ndritshme që ju të humbni peshë dhe asgjë interesante për ju atje. Ju nuk mund të turpërohet në shprehje në qoftë se ajo do të ndikojë në ju. Bashkangjit foton tuaj në derë, jo të mirë. Hips soditje e plotë dhe "mbështetëse" yndyrë rreth belit duhet të luajnë një rol. Nëse ju jeni frikë nga keqkuptimi nga ana e anëtarëve të familjes, ju nuk duhet të braktisin idenë. Vetëm të ndryshojë vendin e vendosjes së stimujve ndihmëse dhe gjithmonë mbani me vete.


4. Ushqimi më të lehtë të mbajnë në frigorifer, kur janë vetëm ato ushqime që janë të lejuara për përdorim. Make it goxha e lehtë, duke pasur parasysh se përveç jush, asnjë anëtar i familjes nuk ka në plan për të humbur peshë. Por në qoftë se ju doni, dhe kjo mund të tejkalohen. Një shkak i zakonshëm i fituar peshë - është overeating. Mundohuni të mos për të blerë dyqan ushqimor që nuk ishte e nevojshme që ata të hanë deri vetëm për shkak se ata humbën.
5. dyqan ushqimore të shkojnë vetëm në një stomak të plotë dhe gjithmonë me një listë të produkteve që janë të nevojshme. Nëse ju jeni të frikësuar nuk rezistojnë tundimit, është e nevojshme që të largohet nga kartat e kreditit në shtëpi dhe për të marrë sa më shumë para që të ketë produkte të mjaftueshme në listë.

6. Nëse keni dëshirë të madhe për të bëj diçka, të përpiqen për të marrë një dush të ngrohtë, dhe pastaj shtrihem, të pushojnë. Mjaft shpesh ne kemi marrë për urie (imagjinar) zakon të thjeshtë të lëviz nofullat.

7. Këshilli i njohur për shumë nga fëmijëria e tij - hani ngadalë, përtypet ushqimin tërësisht dhe pranimit të gëzuar çdo pickim. Trapeznichat nevojë në tryezë dhe se nuk do të shkëpusin nga procesi, të tilla si një kompjuter, televizion dhe letërsisë.
8. Për t'i telefonuar një humbje të oreksit asistent Aromatherapy.

9. Jo për të ngrënë më shumë se trupi ka nevojë, të blej një pjatë të vogël. Por këtu është e nevojshme të dinë se kur do të ndalet dhe të mos të përpiqet për të mbushur ashpër ose kompakt që u bë më. Tentimi për të tradhtoj veten të keni arritur rezultatin e dëshiruar.

10. Për shumë refuzimin e gjalpë si vdekje. Nëse ju vidyazykatysya shumë e vështirë në këtë ushqim, pastaj të përpiqet të bëjë atë më të dobishme. Përziejnë atë, për shembull, i copëtuar herbs ose karrota integruar dhe që ju të merrni të paktën një sanduiç të përzemërt, por edhe e shijshme.

11. Nëse është e mundur, nuk e mbush vajra bimore sallatë perimesh dhe përdorimin sallatë salcë. Vaj vegjetal është e mjaftueshme produkt të lartë kalori, dhe për shembull, kos salcë me shtimin e majdanoz copëtuar dhe kopër krenohet jo vetëm të ulët të kalorive, por shije të mrekullueshme.
12. Për çdo dietë do të jetë procedura më e dobishme si derdhje një dush të ftohtë. Reduktimin e peshës do të jetë për shkak të faktit se trupi do të shpenzoj energji për ngrohjen e saj.

13. Çdo dietë të durojnë shumë më e lehtë në qoftë se një ditë kyslenkuyu të pirë ujë të ftohtë. Me ngrohjen e ujit të konsumuar kalori dhe metabolizmin kosi shije dhe ul oreksin.

14. Sheqeri zëvendësojë mjaltë ose një pjesë të vogël të reçel.
15. Refuzim për të bukës dashuroj nxehtë për shumë bëhet një pengesë të pakapërcyeshme. Ta zëvendësojë atë me croutons shtëpi.
16. Pothuajse çdo dietë ofron vakt e fundit brenda 18-19 orësh. Zakoni i përtypet deri vonë mund të ndikojnë në cilësinë e gjumit dhe të ndërhyjë me rumbling saj në rënien e tij në stomak në mbretërinë e Morpheus. Ju nuk do të bëhet mbipeshë nëse pi gjumit çaj bimor me mjaltë. Alternativat mund të bëjë një filxhan kos, kos ose qumësht me 1 lugë mjaltë.


17. Melmesat dhe seasonings metabolizmit të mprehtë, por edhe të rritur oreksin.
18. Në mënyrë që të Blunt dëshirën ngulët për të bëj apo të reduktuar oreksin, provoni çamçakëz ose të lahen dhëmbët tuaj.
19. Procesi i thithjen e ushqimit nuk është vetëm një nevojë fiziologjike, por shpesh nga përtacisë. Gjeni një hobi që do të shkëpusin ty nga të menduarit në lidhje me ushqimin.
20. Ushqimi dietë, por ushtrimi duhet të jetë të paktën minimale. Është e vështirë për të filluar, por pastaj trupi merr përdorur, dhe ajo pyet lëvizjet e trupit. Miratimi zakon i mirë për të kandiduar gjatë natës. Ngadalë, në mënyrë që çdo rrudhë trupin lëkundje - është në disa mënyra masazh të përsosur.


Besoni në veten tuaj dhe të gjithë ju të merrni!