Ju duhet të dietë kur bën palestër


Për të forcuar trupin tuaj, gjithmonë të jetë i shëndetshëm, i aftë, të pakta, mund të jetë mënyrë e përsosur për të palestër. Lëvizja e rregullt nuk lënduar askënd ende, dhe për t'u patur zili shifër ka arritur është e kushteve të pranueshme. Shumë njerëz (sidomos zonjat), klubet palestër kanë tendencë për të humbur peshë. Në të vërtetë, palestër - një mundësi e madhe për të mbajtur jo vetëm veten në trim, por edhe të arritur harmoninë e dëshiruar. Megjithatë, në qoftë se keni shikuar vajzat përfshirë rregullisht në palestër, ne mund të vini re një tipar karakteristik i shumë shumë të pakëndshme. Për disa arsye, njerëzit që rregullisht të ndjekin të njëjtën palestër, të bëjë një instruktor, ngarkesës veten në lidhje loadings barabarta, ende kanë rezultate të ndryshme. Kjo pastaj të menaxhuar për të humbur peshë në një çështje javësh, ndërsa të tjerët nuk patën sukses në këtë.


Dhe asnjë ushqyese ose të drejtë në qoftë se ju doni të dietë kur të bërë palestër? Para se të filloni trajnimin, çdo vizitori një klub i mirë palestër mbajti një konferencë trainerin e tyre, dhe, ndoshta, një dietës. Specialistët duhet të japë disa rekomandime se si për të ngrënë në klasa sjellë efektin e dëshiruar. Megjithatë, shumë besojnë, por nuk duhet të dietë, dhe në qoftë se kështu që në mënyrë aktive duke bërë palestër, japin peshën e trupit dhe për këtë arsye djeg kalori? Ndonjëherë ne blithely besojmë se dietën tonë për asgjë dhe me siguri të gabuar. Në mesin e të ardhurve është një gabim i përbashkët, ata mendojnë se do të jetë e mjaftueshme për t'u angazhuar intensivisht për të djegur gjithë akumulimin e yndyrës.


Ky keqkuptim kërcënon rreziqe të caktuara. Së pari, trupi i njerëzve të cilët janë të angazhuar në mënyrë aktive në ushtrime fizike, ndihet nevoja për energji është shumë më e lartë se sa në ata që çojnë një jetë të zakonshme. Kjo është arsyeja pse pas ushtrimit zgjon oreksin dhe ju mund të bëni një hap të gabuar - të fillojnë të hahet shumë dhe çdo gjë. Kontrolli dietën e tyre gjatë kësaj periudhe është veçanërisht e nevojshme, përndryshe ju nuk mund të humbni peshë, por të fituar peshë edhe duke bërë palestër. Së dyti, rëndësi të madhe është aspekti psikologjik shumica e njerëzve besojnë se sot mirë përhapjen dhe djegur një shumë të kalorive, të lejojë një dobësim në formën e diçka të shijshme. Në pyetjen nëse doni të dietë nëse duke bërë palestër, përgjigja mund të jetë i paqartë, në varësi të asaj që është konsideruar si një dietë. Kur është fjala për ushqimin, një sistem i tillë mund dhe duhet të ndjekë, duke bërë ushtrime sportive për humbje peshe.


1. Fast-ushqimore. Kjo fjalë është quajtur hamburger importuar, qentë e nxehtë dhe ushqime të tjera që ju mund të hani në të shpejtë. Por në lidhje me ne, ky koncept mund të zgjerohet pak, duke përfshirë në të gjitha ushqimet që ju mund të hani në arrati, ëmbëlsira dhe sanduiçe, çokollatë dhe karamele, patate të skuqura dhe gjalpë djathë - të gjithë ngrënë si në mes të kohës. Sigurisht, njeriu modern nuk ka kohë të mjaftueshme, ai gjithmonë diku në një nxitim, kështu që disa minuta në një vakt normal keq për të humbur atë. Kjo qasje është krejtësisht e gabuar dhe kjo vlen plotësisht për ata të angazhuar në palestër. Duke supozuar se çdo gjë e lejuar për të ngrënë në arrati, dhe pastaj "shkundur" atë në palestër, ju me hidhërim të zhgenjeheni, prekje folds në stomak.


2. gjysmëfinalet. Ju nuk mund të marrin ato për ushqim të dobishme për shkak se konsumi duhet të reduktohet apo tërësisht vidyazykatysya e përgatitjeve. Nëse palestër është e rëndësishme që trupi ka marrë disa ushqyesve dhe vitaminat që do të mbështesin dhe të promovojnë humbje peshe të sigurt. Një shumëllojshmëri e qentë e nxehtë, salcice, dumplings dhe qofte praktikisht nuk përmbajnë fibra minerale të cilat janë zëvendësuar me të ulët-yndyrë, kripë dhe erëza të lartë dhe shtesa të tjera. Kjo jo vetëm që e bën gjysmë të padobishme për të njom elementet e nevojshme të trupit, por në përgjithësi të dëmshme për njerëzit. Në mënyrë që të marrin proteinat e nevojshme të plotë në sport absorbuar si duhet nga trupi dhe të mbuluar të paktën gjysmën e kërkesave të përditshme, ajo është e mirë për të ngrënë një copë të mishit të vërtetë.


3. salcat, seasonings. Një nga armiqtë kryesorë të figurave të mira - salcat. Në vendin tonë më të preferuar në mesin e njerëzve të konsideruar salcë majonezë, dhe ai është shkaku i trashje për shkak se përmban një numër të madh të vajrave bimore. Në ketchup përmban shumë niseshte, sheqer, preservatives - është e vështirë për të përmendur të gjitha i dobishëm për përbërësit e humbje peshe. Në vazhdim të palestër për të mbajtur një të pakta ushqimi shije shifër duhet të erëza jo të bollshme dhe salcat, ajo duhet të përgatisë ushqime të thjeshta, të cilat do të jenë të zgjedhur me kujdes.


4. Mëngjesi, dreka dhe darka. Prandaj, ju keni nevojë për dietën, hani e drejtë në qoftë se duke bërë palestër, kemi gjetur, por ajo që për dietën, kur dhe sa ju mund të hani? Ata që kërkojnë për të humbur peshë me dietë dhe palestër mund të zgjedhin për veten e tyre një nga dy opsionet e propozuara, secili në të mirën e vet dhe të dobishme. Qasja e parë - kjo është pak, por shpesh, që është, ushqimi ndarë. Kjo mund gjatë ditës për të ngarkuar trupin me energjinë e nevojshme dhe për të shmangur hypoglycemia, të cilat mund të ndodhin gjatë dieting dhe ushtrim. Aktiviteti fizik mund të në mënyrë aktive djegur glukozës në gjak, dhe mund të formojnë mungesë të saj, duke çuar në marramendje, dobësi, letargji. Megjithatë, duhet tërhequr vërejtjen veten nga gabimet: ushqimi ndahet - snacks nuk është asgjë. Qasja e dytë - një mëngjes të plotë, drekë dhe darkë. Në mëngjes - një mëngjes të përzemërt, darkë, e pasur me karbohidrate, proteina dhe darkë të lehta.