Shkaqet dhe se si për të eliminuar ënjtje të fytyrës


Me ënjtje të fytyrës ballafaqohen shumica e grave, por për shkak se ata e dinë dorës së parë se sa jep eksperiencat dhe shqetësimet. Ky defekt nuk është zamaskuye asnjë themel, pluhur. Por vështrim për femrën është me rëndësi të madhe, veçanërisht në atë që ka të bëjë me fytyrën bukuri. Sa serioz është ky problem, shkaqet dhe se si për të eliminuar ënjtje të fytyrës.
Në barnatore shitur një numër të mjaftueshëm të barnave të ndryshme të dizajnuara për të eliminuar ënjtje të fytyrës. Por së pari, ju duhet të gjeni arsyen pse kjo ndodh, dhe pastaj do të vazhdojë për trajtim.Shkaqet e edemë fytyrës
Varësisht se si shpesh ju duhet të përballen me të njëjtin problem, mund të tregojë një nga arsyet.
Nëse ju shikoni çdo mëngjes në pasqyrë, "rozplyvlosya" e tij një person i karakterizuar nga butë, ënjtje i holluar me ujë - kjo mund të tregojë praninë e problemeve në veshka.
Nëse ky tipar është qëndrueshmëria e ndryshme, arsyet e mundshme e mëposhtme për ndodhjen e saj:
- një ditë para se ju jeni një perevtomylysya pak;
- gjatë ditës apo natës vonë pini shumë lëngje;

- prekur nga pasojat e gjumit të dobët;
- alkoolit abuzuar.

Edemë sistematik mund të tregojë sëmundje në sistemin endokrin. Në këtë rast, ekzaminim dhe trajtim me mjekun tuaj.
Nëse pasdite vonë shtohet tuaj fytyrë, dhe ënjtje të dendura të mjaftueshme për të prekur - ka shumë të ngjarë që ju keni probleme me zemrën. Në këtë rast, është e mundur ënjtje jo vetëm individët, por edhe duart dhe këmbët.
Mbështetje ënjtje të fytyrës në një skuqje të trupit, kruarje, frymëmarrje vështirësi dhe hundës bllokimet mund të tregojnë alergji. Është e nevojshme për të eliminuar burimin e alergjen për të shmangur pasoja më të tmerrshme.


Një arsye mund të jetë ënjtje të fytyrës parregullsive në sistemin e enëve të gjakut. Ju mund të keni vënë re se fyt shpesh sëmuren, bajamet përflakur dhe sinuseve, dhe çehre merr një ngjyrë kaltërosh.
Nëse fytyra shtohet për shkak të një operacioni të kohëve të fundit, arsyet mund të jenë të ndryshme, por ato mund të vendosin vetëm pjesë mjek. A nuk do të vonojnë vizitën tuaj në specialist.
Është e mundur që ky reagim është shkaktuar nga një rritje e krem ​​nate fytyrë. Ajo duhet të zbatohen jo më vonë se 02,15 orë për të fjetur dhe të jetë i sigurt për të hequr tepërt leckë pambuku, 20 minuta pas aplikimit.


Eliminimi ënjtje të fytyrës në shtëpi
Në rastin e ënjtje të rregullt të fytyrës, pa u konsultuar me një mjek dhe për të eleminuar shkaqet nuk mund të bëjnë - nuk ka gjasa se do të jenë vetë. Megjithatë, që të dini disa mjete që mund të ndihmojnë të merren me këtë problem kurrë, dhemb.
Para së gjithash, do të përpiqen për të hequr ënjtje me një masazh të thjeshtë. Lehtë masazh lëkurës në drejtim nga qendra në anët, në të njëjtën kohë kryen patting dhe stroking.

Nëse ënjtje ndodh shpesh personi, ju do të duhet për të blerë mjete të posaçme të cilat përfshijnë komponentë që synojnë adresimin e këtij problemi. Për shembull, është pjesë e vitaminave japin elasticitet lëkurës, horsetail ka një efekt tonik, dhe guarana dhe dredhkë - të sigurojë kullimit. Në këtë rast, shumë i përshtatshëm për t'u përdorur maska ​​të gatshme, të shtypura në pambuku. Ngopura përbërjen terapeutik ata kanë një efekt pozitiv në lëkurë. Koha e maska ​​të tilla nisur nga 15 në 30 minuta.


Në mjekësinë popullore, ka shumë receta që ndihmojnë lehtësimin e ënjtje dhe të kthehet shëndoshë personin në kërkim. Këtu janë disa prej tyre:
- Otekshee fshij fytyrën me akull, përgatitur nga kamomil supë, celandine, rose petals.
- Fshij në një rende vogël rrënjë majdanoz. Aplikoni në fytyrë dhe të lënë për 20-30 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë.
- Hiq ënjtje e maskë fytyrën do të ndihmojë patate. Hekura patate të papërpunuara integruar dhe të bashkangjisë në fushat me probleme. Ora Zhvillimi 15-20 minuta.

- Duke përdorur çaj jeshil jo vetëm që ka një ndikim pozitiv në shëndetin dhe të mirë në kërkim të lëkurës, por mund të përdoren në luftën kundër edemë. Për ta bërë këtë, të zhytem në leckë të fortë zierje çaj pambuku dhe e vënë atë në fytyrën tuaj për 15 minuta.
Well provuar dhe maskë kungull. Rub djathë kungull integruar (vetëm 2 lugë). Shtoni pak ujë dhe kuzhinier për ngrohje të ulët deri në një slurry homogjene. Vendos 1 lugë mjaltë dhe përzierje mirë. Le përzierje të qetësohem dhe të ngrohtë për të vënë në personin otekshee. Del me të larë pas 20 minutash.

- 1 tbsp lë të freskëta thupër pour 1 filxhan ujë të ftohtë dhe të lënë për 8-9 orë. Tendosje infuzion dhe rroba pambuku të lagur. Aplikoni atë në fytyrën tuaj për disa minuta.
- Të ndihmojë në lehtësimin e ënjtje dhe kamomil. Në një leckë të vogël (shami mund të përdoret) Sasi e vogël 2 lugë të thata lule kamomil. Edge lidhin dhe qese të ulët në ujë të vluar për 5-7 minuta. Hiq, butësisht shtrydh dhe le të ftohtë pak, pastaj të bashkëngjitni dhe lëvizin nëpër fytyrë, herë pas here duke rënë në ujë në të cilën ai u mbajt. Procesi mund të thjeshtohet në qoftë se ju bleni kamomil në paketa.


Fix profesional problemi
Ka ënjtje profesionale Zgjidhja dhe shtoni bukuri në fytyrën tuaj.
Hardware ose kullimit limfatik manual
Kjo procedurë përmirëson rrjedhën limfatike dhe të kthehet me formën e vet origjinale.
Baltë
Përdorimi i qëllimeve natyrore medicinale baltë mjekësore dhe ujërave minerale, kështu lehtësimin e puffiness, për të përmirësuar elasticitetin e lëkurës dhe t'i jepte elasticitet.
Criosauna
Ndërkohë që kjo metodë mund të rritur ngjyra dhe gjendjen e përgjithshme të lëkurës, lehtësimin e ënjtje.


Ënjtje sistematike e fytyrës mund të sinjalizojë shkelje të proceseve vitale në trup, dhe për këtë arsye duhet të më nga afër shëndetin dhe për të mos lënë pas dore këshillën e një specialist.