Arsyet pse sytë i holluar me ujë - Tea FlushArsyet për të cilat sytë e përlotur mund të jenë shumë të ndryshme. Kjo mund të jetë rezultat i infeksionit, alergji, sytë microtrauma apo kontakt me sy pluhur gjobë ose trup i huaj.
Nëse sytë e përlotur, kjo mund të jetë rezultat i punës së fuqishme saktësi me objekte të vogla. Perenapruzhuyutsya sytë në këtë mënyrë dhe të kërkoni për mëshirë. Marramendës i vazhdueshëm i syve kur veshur lentet e kontaktit, dhe kjo nuk është në siklet fizike. Në arsye thjesht psikologjike, nga fakti se syri nuk mund të përshtaten me kornea e trupit të huaj. Ky efekt është vënë re edhe kur lente kontakti përputhet në mënyrë të përkryer.


Në shumë intensive dhe zgjatur leximin e njëjta sytë e përlotur. Por këtu ndikon në psikikë. Siç e dini, lexuar libra emocionuese edhe në dritë të ulët dhe të shtypura gjobë nuk shkakton lodhje. Lexoni mund fjalë për fjalë për orë të tëra. Dhe fenomen vizuale lodhje, kur sytë e përlotur, duke lexuar literaturë është i mërzitshëm, i cili lexohet nga shkop dhe për këtë arsye nuk një kënaqësi.
Shkaqet ngjashme përlotur vërejtur kur punojnë në kompjuter. Luaj emocionuese "revole" për orë të tëra. Por në qoftë se të detyruar për të detyruar diçka për të numëruar duke përdorur Excel dhe tema të llogaritur edhe nuk ishte i interesuar - presin për fillimin tension të mendjes dhe fenomeneve kur sytë e përlotur.

Sigurisht, arsyeja, kur sytë e përlotur mund të jetë thjesht mosha. Për shembull, ne e dimë se gjatë viteve muskujt e dobësuar harar lacrimal dhe qepallat. Muskujt e dobësuar nuk mund të qëndrojë para ngarkesës zakonshme dhe perenapruzhuyutsya. Si rezultat, sytë e përlotur.

Nëse sytë gjithnjë e përlotur, nuk nxitojnë për të trajtuar këtë fenomen


Mos shkoni në farmaci dhe të kërkoni ndonjë gjë nga marramendës. Së pari ju duhet për të kuptuar shkaqet e fenomenit. E cila do të ndihmojë për të kuptuar vetëm specialist. Kjo është shenjë për një takim me një okulist, le tërësisht shqyrton sytë tuaj dhe thirrjen e shkaqet e mundshme holluar me ujë. Vetëm pas kësaj i parashkrimit të përcaktuar nga një mjek, ju duhet të shkoni në farmaci.

Në disa raste, shkaku i mundshëm i holluar me ujë të shpeshta të jetë mungesa e elementeve gjurmë në trup. Në veçanti, kalium. Të plotësoj mangësi kalium është e dobishme për të pirë limonadë bërë nga uji dhe limon. Ju mund të përgatisë një pije, bazuar në uthull molle dhe mjaltë. Pije është përgatitur në normën e një lugë gjelle uthull dhe një lugë gjelle mjaltë në një gotë me ujë.
Të pasura me kalium mel sepse shpesh e dobishme për të ngrënë mel qull. Të plotësoj mangësitë kaliumi është aq e dobishme për të ngrënë rrush, kajsi të freskëta, mollë dhe kajsi.

Kur përlotur me sy të dobishme futur në pika sy kmynni


Ata pikoj për një javë për pesë herë në ditë për një rënie në secilin sy. Për të përgatitur qimnon bie lugë gjelle qimnon derdh ujë të valë (250 ml) dhe vihet në një zjarr të ngadaltë. Kur zgjidhja vlon, të mbajtur zjarrin katër minuta. Pastaj shuar flakët, dhe supë shtoni një lugë çaji petals thata e lule misri dhe një lugë çaji gjethe delli. Pas supë nastoyitsya gjatë natës, ajo është e filtruar dhe përdoret siç përshkruhet më sipër.

Me qëllim të parandalimit të goditur në infeksionet e syrit, sytë e përlotur kur fle larë me një zgjidhje të çajit. Shumë i përshtatshëm për këtë qëllim fle qese çaj. Disa pika çaj i ftohtë mund të fle vetëm për të shtrydh çanta sy dhe të lënë për disa kohë shtrirë në qepallat ulët dhe të lartë. Pas disa trajtime infeksion garantuar është eliminuar.
Kur sytë e përlotur gjatë ditës kështu që është e dobishme për të larë sytë në mënyrë të përsëritur me ujë të pastër të ftohtë. Për këtë i dobishëm sytë madhësisë rafte. Rafte para çdo përdorimi larë me kujdes, sidomos tokën, oshparyvaetsya ujë të valë. Pasi ajo ka ftohur, larë me ujë të kulluar. Mundësisht, pranverë.

Për procedurën e, ujë të vakët është derdhur në rafte në vendet e menisk. Pastaj rafte është vendosur në një tas cekët dhe uji zhyt sytë. Nevojë për sy pomorhaty në ujë për të gjitha grimcave të huaja u larë nga syri.
Kjo procedurë terapeutike dhe profilaktike duket shpesh shumë të efektshme kur sytë e përlotur. Procedura është e dobishme për të kryer disa herë në ditë, por gjithmonë të sigurt se nuk ka të pakëndshme, ndjesi të pakëndshme. Në rast të shqetësimit të procedurës duhet të ndalet.

Ju mund të lani sytë tuaj mbi ujë vetëm të pastër, por me një zgjidhje të dobët të fle çaj


Të gjitha hapat përgatitore janë kryer në të njëjtën mënyrë siç përshkruhet më sipër. Por rafte në vend të ujit të derdhur fle zgjidhje të dobët të çajit. Ju së pari mund të hedh pak ujë të ngrohtë për të cilën një qese pak shtrydh gjumi me çaj të zi. Të mjaftueshme për të ngjyrës kafe të ngjyrë të fituara.