Çfarë lloj i problemeve shëndetësore mund të them oreksin


Në mënyrë që të bëjë një diagnozë në shëndet të dobët apo trajtimin e duhur, shumica prej nesh shkojnë te mjeku menjëherë. Por jo vetëm me ndihmën e tyre ju mund të me mend se çfarë ka nevojë trupi, atë që ai mungon, dhe pasi nuk ka asnjë arsye për të eliminuar shëndet të dobët dhe të përkeqësuar formën e jashtme. Nëse ju e dini në lidhje me të cilat probleme shëndetësore mund të them oreksin tuaj, atëherë mjeku nuk do të duhet për të drejtuar sa më shpesh.
Forcimi apo dobësimin e oreksit - një problem të vërtetë për shumë njerëz. Ide e gabuar se vetëm gratë shtatzëna quirks e natyrshme në dietë. Jo vetëm ata mund të hani tortë e ëmbël apo një bar çokollatë, dhe pastaj duan të harengë. Në qoftë se trupi juaj merr këto sinjale, mos u habitni, kjo thjesht një formë shumë të butë thotë se ju nuk keni shtuar ndonjë gjë për të. Çfarë lloj i problemeve shëndetësore, për shembull, tregon nevojën për çokollatë? Kjo nuk është vetëm një trill ëmbëlsirat, çokollata e nevojshme për ata të cilët në trupin e magnez të mjaftueshme. Që njerëzit mangësi magnez ndjehen depresioni emocionale, humor të ulët, lodhje dhe rënie të performancës. Magnezi - është një element i rëndësishëm gjurmë për sistemin kardiovaskular, për shkak të mungesës oreksit të tij dhe mund të them. Kënaq në çokollatë krejtësisht të gabuar, por abuzojnë ato në sasi të pakufizuar nuk është e nevojshme.Ju mund të zëvendësojnë produktet e tjera çokollatë përmbajnë magnez. Kjo bollgur, misri, fara, arra, kikirikë, fiq, bajame. Mjaftueshme për të ngrënë 50-60 gram ndonjë nga këto produkte për çdo ditë në lidhje me ndonjë problem shëndetësor nuk mendoj.
Tjetër dhëmb indiferent ëmbël për çokollatë, por nuk mund të përballojë një vidyazykaty caramels. Kjo është një jo testament dashuri shumë të fortë për ta, dhe mungesa e vërtetimit të kromit. Shënim Ju përkeqësuar memorie fundit dhe përqendrim? Shfaqet lodhje dhe përgjumje? Zbehet dëshirën për t'u angazhuar në aktivitete fizike? Nëse është kështu, ju mund të thoni oreksin tuaj në nevojën për të plotësoj trupi rezervon një kromit rëndësishëm element gjurmë. Ajo është gjetur në para, kokrra sprouted, yolks vezë, drithëra.


Vini re se shprehitë tuaja të hahet kanë ndryshuar, dhe tani ju duhet të përdorni një shumë të mishit? Cilat janë problemet shëndetësore që mund të flasim? Është e thjeshtë - mungesa akute e hekurit. Kur ripopullimi i Iron Man fillon për të ngrënë cutlets skuqura dhe bërxolla, proshutë dhe mëlçisë, nivelet e rritura të kolesterolit mund të çojë në probleme të tjera. Prandaj, ju mund të njom trupin me hekur tjetër, më të dobishme dhe të sigurt për mënyrat e shëndetit. Për shembull, hani mish të zier apo të pjekur. Nëse hahet mish për shëndetin e ndaluar kategorikisht, ajo mund të zëvendësojë bollgur dhe hikërror qull, fiq dhe persimmons, mollë dhe spinaq. E pra, që për çdo problem të shëndetit nuk mendoj se deri në moshën e vjetër, ajo është e rekomanduar për të lejuar një pjesë e viçi të pjekur një herë në javë.

Sa për neveri papritur të mishit dhe produkteve të peshkut, ajo flet për gastrit ose kanceri në stomak fillon.

Mangësi hekuri - nuk është problemi i vetëm, i cili mund të them oreksin dhe dëshirë për produktet e mishit. Kjo mund të jetë dëshmi se trupi i mungon proteina. Dhe ky është një element i rëndësishëm që është e nevojshme për ndërtimin e muskujve dhe shërimin e të gjitha qelizat dhe indet. Mungesa e hekurit dhe proteinave mund të them simptoma të tilla si dobësi dhe lodhje, dhimbje në shpinë të ulët, të zbehtë e lëkurës. Ekziston apati e plotë për çdo gjë që ndodh. Si rezultat, një person mund edhe të bien në depresion, përdorimi nuk është trajtimi që është e drejtë. Nga rruga, kjo është koha për të plotësoj dyqane hekuri mund të dëshironi të flisni shkumës gërryerje ose gëlqere. Është e rëndësishme që të mos humbasë në momentin kur trupi është i qartë filluar të bërtas për anemi.


Në qoftë se ju "nxorrën në solonenke, nuk nxitojnë për të bërë konkluzione të parakohshme. Nevoja për kripë përjetojnë ata që janë të mungojnë kalium. Shenja e parë e këtij elementi gjurmë mangësi janë dobësi të muskujve dhe lodhje të shpejtë gjatë ushtrimit. Shqetësuar ritmin e zemrës, ka nervozizëm, nervozizmi, rrit presionin e gjakut, rrit djersitje. Nëpërmjet kaliumit mund të funksionojë normalisht sistemin tonë nervor, kështu që privojë trupin e tij në çdo rast e pamundur. Për të kënaqur nevojën e kripë, shumë në dietën tuaj përfshijnë peshkun, turshi dhe domate. Të gjitha këto produkte mund të çojë në faktin se trupi fillon të grumbulluar lëngun për shkak të marrjes të tepruar kripë. Nuk do të jetë ënjtje, aktivitet kardiovaskulare përkeqësohet.

Pra, harengë dhe turshi nga kavanoz - jo mjaft mënyra e drejta e rregullt kaliumit trupit mbushje. Ajo është gjetur në banane, hikërror, kajsi të thata, rrush, patate dhe madje edhe verë të kuqe.

Rrallë, por ende kanë një dëshirë për të ngrënë diçka të hidhur, të mprehtë. Kjo mund të jetë një sinjal që ndërpreu sistemin e tretjes, stomaku nuk është në gjendje për të përballuar me ushqimin që ra mbi të. Dëshira për të ngrënë diçka të hidhur - një shenjë e metabolizmit të pahijshme lipidet.
Shumica nevojat ushqyese ndryshojnë tendencë për ata të cilët janë duke u përpjekur për të humbur peshë me dietë. Të hahet çrregullime të çon në faktin se trupi i mungon vitamina A komplekse dhe të rëndësishme elementët gjurmë. Disa probleme nuk mund të them oreksin. Por ata kanë treguar pamjen e shkëlqyer - në rënie e flokëve, thonjve dhe çekuilibër emocional. Nevojat e organizmit duhet të dëgjojnë me kujdes, sepse shkelja vogël në punën e tij shpesh çon në pasoja të pakthyeshme.