Ushqime që kanë pronat nxitës


Aphrodisiacs - substanca që nxisin aktivitetin seksual dhe dëshirën seksuale. Në mënyrë tipike, këto përfshijnë mjetet e prejardhje shtazore dhe bimore. Lexuar në lidhje me atë që ushqime kanë pronat aphrodisiacs stimuluar dëshirën seksuale.
Duke sexologists apo psikologët kërkojnë njerëz që për disa arsye filloi të konstatoj se ata kanë probleme në jetën intime - partner jo aq emocionuese apo partnerit, është në rënie dëshira për të bërë seks, etj Një mjek mund të ndihmojë në zgjidhjen e problemit pas testit dhe roll rozyazyka në të cilën Detajet mund të dalin në të cilën shtrihet arsye për rënien e aktivitetit seksual. Është e mundur që në një çështje vetëm e lodhjes fizike dhe mendore, tensionit dhe probleme të pazgjidhura.Për të ndihmuar të kthehet ish pasion dhe dëshirë seksuale thjesht të përpiqet të ndryshojë dietën tuaj - të përgatisë enët darkë e produkteve që kanë pronat nxitës. Vende të ndryshme mund të ketë produktet e tyre me pronat e të ngjashme, por në çdo rast ata janë të bashkuar nga një gjë - ata duhet të përmbajnë përfshin një numër të elementeve të veçanta kimike dhe substancave:
- selen dhe zinkut - janë të përfshirë në prodhimin e testosterone (hormon seksi mashkull);

- proteina, acide yndyrore, sheqer natyror - janë një burim i energjisë;
- Vitamina A - normalizes sekretimit të organeve gjenitale;
- Vitamina B1 - ndikon në nivelet e hormoneve;
- Vitamina C - forcon mbrojtjet e trupit;
- Vitamina E - rrit efikasitetin, redukton lodhjen;
- substancave që përmirësojnë tretjen;
- substanca të cilat kanë efekt zbutës dhe emocionuese në trup.

Ushqime me pronat përforcues
Në botën e ushqim të mjaftueshëm, përdorimi i të cilave ushqimit do të ndihmojnë në rikthimin e venitje pasion, dëshirë dhe të kthehet erotike pengojnë dëshirën seksuale.

Angjinarja
Artichoke francez nuk e konsiderojnë vetëm të mrekullueshme për shijen time, por ia atribuojnë atë për aphrodisiacs, si ai, sipas mendimit të tyre, "warms up organet gjenitale." Në ushqimin e konsumuar gjethe para të ulëta që janë të mbushur karkaleca - shije të shijshme dhe efekt të mrekullueshëm nxitës.
Asparagus (asparagus)
I njohur që nga kohët e lashta të kuruar sëmundjet e prostatës. Vitamina A, kalcium, kalium, fosfor stimulon shprehjen e dëshirës dhe të përfshijë asparagus ushqim emocionuese. Për më tepër, ai përmban asparagines (diuretik), e cila ka një efekt pozitiv në ureters.

Avokado
Forma e kësaj diçka fruta ekzotike ngjan testiseve meshkuj. Avokado është një nxitës i madh për shkak se ai përmban një numër të madh të proteinave, vitaminës A, acidet yndyrore esenciale, kalium. Kjo përmirëson gjëndër prostatës dhe stimulon aktivitetin mashkullor.
Banane
Mangësi kalium në trup çon në lodhje dhe dobësi - armiqtë e para të seksit të plotë. Në banane përmban shumicën e elementeve gjurmë, dhe madje edhe sheqer natyral energizes gjithë ditën.

Arra
Në arra ajo është për të stimuluar seksual shërim - vitamina A, E, C, B1, B2 R; minerale: hekur, jod, kalcium, kalium, magnez, sodium dhe fosforit.
Xhensen Root
E saj të quajtur mbreti i aphrodisiacs të produkteve bimore. Xhensen nuk është vetëm një masë e shkëlqyer parandaluese kundër shumë sëmundjeve, por edhe rikthen forcën mendore dhe fizike, rrit durim, mbron kundër lodhjes, të normalizuar hormonet, përmirëson qarkullimin, rrit rrjedhjen e gjakut në organet gjenitale, ngjall interes në jetën seksuale.

Pronat e shumë të ngjashme kanë lemongrass dhe xhensen siberian.
Arra pishe
Arra pishe përmbajnë proteina, yndyra, vitamina, sheqer dhe efekte të dobishme në spermatogenesis (zhvillimin e qelizave seksuale mashkullore - spermës). Përveç kësaj, ajo përfshin vitamina A, C, E, R, C, D, kalcium, kalium, fosfor, magnez, aminoacidet dhe tokoferole.
Farat e susamit
Ajo është shumë popullor në vendet lindore dhe është i njohur si ushqim të njerëzve. Besohet se susam është një zëvendësim i shkëlqyer për mish dhe mund të zgjasin jetën. Për të rritur "seksuale" pronat e tyre është e rekomandueshme që të përdorin mjaltë. Në Lindje, është përgatitur me halva, përdorimi i të cilave excites fantazitë erotike ngjall dëshirën seksuale.

Bajame
Me hyrjen e proteinave bajame dhe riboflavin - stimuluesve natyrore ndërtimit të gëzojnë marrëdhënie vazhdon, dhe prania e yndyrave, duke lejuar më të shpejtë të rivendosur mashkull "pushtetin" dhe për të zvogëluar kohën mes kënaqësisë amorous. Arra bajame janë ndër ushqimet më të mira që kanë pronat nxitës.
Ushqim deti
Prania e një numri të madh të proteinave ushqim deti dhe aminoacidet stimulon hormon përgjegjës për "dëshirën seksuale" tonë. Nëse njeriu në trupin mungon testosterone, ajo nuk do të jetë një mbledhje të plotë dhe dëshira seksuale mund të mungojë. Në prodhimet e detit përmbajnë jod dhe zink - ata lehtësimin e depresionit dhe rritjen e dëshirës seksuale. Më shpesh gatuaj enët e kallamar, ngec, karkaleca dhe prodhimet e detit të tjera.

Selino dhe majdanoz
Këto bimë janë jo vetëm të shijshme dhe të shëndetshme, duke i dhënë një shije të këndshme enët djegëse, por të rritur performancën seksuale. Ju mund të shtrydh lëng nga selino dhe majdanoz dhe për të marrë 1 des.l. 3-4 herë në ditë.

Këtu është një listë e ushqimeve që duhet të përfshihen në dietën tuaj për të krijuar jetën seksuale:
- mjaltë natyral dhe bleta polen;
- ose gruri vaj embrion me fidaneve;
- erëza - piper i kuq, kanellë, koriandër, xhenxhefil, arrëmyshk, shafran;

- çokollatë;
- Datat;
- qepë dhe hudhër;
- vezë trembem.
Dërgoj çdo natë tjetër të ëmbël dhe të paharrueshme të dashurisë.