Produktet që mund të lehtësojë dhimbjet


Shpesh ndodh që ndodh në një ose shkaqe të tjera dhimbje shkakton një person të humbasin interes në çdo gjë, shkatërroi planet për ditë, cilësia e keqe e jetës. Natyra e dhimbjes mund të jetë e ndryshme çdo herë në mënyrë që të shpëtoj prej tij, një njeri përpiqet të gjejë ndonjë mjet mjekësor çështje kritike. Ndonjëherë njerëzit as nuk mendoj se dhimbja dehur tabletë, përveç qëllimit të saj të drejtpërdrejtë, është i mbushur me shumë cilësi negative shëndetësore të cilat më vonë sigurisht do të dini në lidhje me veten e tyre me manifestime të ndryshme. Por pak njerëz e dinë se ekzistojnë disa ushqime që mund të lehtësojë dhimbjet, dhe mjaft efektive dhe pa rrezik të panevojshme.


Sigurisht, nëse keni ndonjë dhimbje, ju duhet së pari të kuptoj se çfarë ata janë të lidhur. Pain - një sinjal trupi, i cili thotë se kjo është diçka e gabuar. Ne nuk mund të injorojë dhimbje, megjithatë, nganjëherë ajo është thjesht e pamundur për të bërë - ajo kujton çdo moment të gabuar. Por kështu ndodh që është e nevojshme sa më shpejt të jetë e mundur, të paktën përkohësisht, për të hequr qafe këtë gjendje dhemb, në mënyrë të sigurt dhe efektive disa ushqime që mund të hiqni dhimbje bezdisshëm dhe të ndalojë dënimin. Sigurisht, do të thotë se çdo dhimbje të jetë e mundur për të eliminuar plotësisht të hahet një ushqim të veçantë do të kapen, megjithatë, një qëllim askush nuk e ndjek. Megjithatë, është e njohur se disa prej produkteve të përfshira në dietën e shumë njerëzve, shumë në mënyrë efektive mund të lehtësojë dhimbjet, edhe në atë kohë.


Ndonjëherë, sëmundje kronike të detyruar periodikisht vuan nga dhimbjet që është e vështirë për të shkatërruar diçka. Ndoshta njerëz të tillë do të jetë e dobishme të dinë se cilat produkte janë të jenë të pranishëm në tryezën e tyre, mund të lehtësojë dhimbjen. Ju mund të bëni edhe një dietë të veçantë protyvobolevuyu dhe prytrymuyuchys të lehtësuar gjendjen e saj të vogël. Përndryshe gjithçka do të varet nga trajtimi korrekt, të duhur dhe të kualifikuar të sëmundjes ekzistuese. Pra, dhimbja do të ndihmojë:

1. Ginger dhe shafran i Indisë. Ginger - ilaç medicinale vjetër provuar dhe testuar për shumë sëmundje, ai gjithashtu ndihmon në dhimbje. Për shembull, në xhenxhefil mjekësi orientale është përdorur tradicionalisht si një mjet për lehtësimin e dhimbje dhëmbi, e cila është përgatitur nga kjo zierje e bimëve që duhet për shpëlarje gojën tuaj. Shafran i Indisë Ginger provuar të jenë mjete të shkëlqyera që mund të zvogëlojë dhimbjen që vjen nga tendosje të mëdha fizike. Gjithashtu xhenxhefil shafran i Indisë pengon dhimbjen lidhur me çrregullime të zorrëve, madje edhe kur ato mund të ndihmojnë Ulçera, përveç kësaj ata kanë një ndikim të dobishëm mbi veshkat.


2. Kili. Kohët e fundit, në lidhje me erëza më shpesh të referuara si një qetësues, ju lutem të mrekullueshme. Kohët e fundit, Shtetet e Bashkuara kryer studime të veçanta mbi këtë temë. Ajo u gjet se piper të nxehtë të kuqe të vërtetë në gjendje për të rritur pragun e dhimbje në njerëz. Me speca të kuq molekulat në trup aktivizon mbrojtjen imunitar, i prodhuar endorphins që veprojnë si një mjet anastezik natyrore. Piper Djegia tradicionalisht përfshihen në menynë e njerëzve të cilët duhet të jetojnë në kushte të vështira natyrore dhe janë të angazhuar në punë të rënda fizike.


3. majdanoz. Në mesin e majdanoz të gjelbër është të favorshme ato që mund të veprojë si një mjet anastezik. Ajo përmban vajra esenciale që mund të stimulojë rrjedhjen e gjakut të njerëzve dhe, rrjedhimisht, pasi përdorimi i saj përmirëson furnizimin me gjak të organeve të brendshme. Trupi rrit aftësinë e tij adaptive, në masë të madhe përshpejtuar shërimin.

4. produkte wholegrain. Disa ekspertë vënë aftësia e produkteve me krunde të hequr dhimbjen në vendin e parë në mesin e të gjitha cilësitë e tjera pozitive produkteve të tilla. Sepse në produkte me krunde përmbajnë sasi të larta të magnezit, ajo do të lehtësimin e dhimbjeve të muskujve, e cila është shumë e rëndësishme në situata të ndryshme. Përveç kësaj, këto produkte janë në gjendje për të hequr të gjithë dhimbje koke kokërr si të mbrojtur trupin nga dehidrimi.


5. çokollatë hidhur. Siç u përmend më lart, endorphin hormon, i quajtur "hormoni i lumturisë" është një analgjezik natyral. Ky analgjetik natyror mund të stimulojë prodhimin e trupit përmes çokollatë. Njeri i pangopur njohur gjatë çokollatë tipar japin kënaqësi, ju tani mund të marrë parasysh faktin se ajo mund të përdoret jo vetëm për të përmirësuar disponimin, por edhe për të hequr qafe dhimbje.

6. Mustardë. Ka funksion për të xhiruar koke shkaktuara nga lodhja apo shkaqe të tjera. Për këtë ju vetëm duhet për të ngrënë një copë bukë, mustardë vajosurit thickly freskët.


7. hudhër. Ashtu si shumë "djegur" produkte, si mustardë, piper i kuq ose vassabi ka aftësinë për të hequr dhimbjen, dhe hudhër "specializuar" në dhimbje të tillë që ndjekin në inflamacion të ndryshme (të quajtur "fluturues dhimbje").

8. Cherry. Outrageously vetëm të shpëtoj nga dhimbje koke, të hahet disa qershi pjekur.

9. kanellë. Një mjet i domosdoshëm për të luftuar inflamacione të llojeve të ndryshme, si dhe dhimbje shoqëron ato. Me kanellë mund të zvogëlojë ndikimin negativ të urinës, e cila kontribuon të përmbajtjes së lartë e shumë sëmundjeve, duke përfshirë artrit.


10. Citrus. Ashtu si fruta të tjera të pasura në vitaminë C, e painkillers pronat. Besohet se ata janë në gjendje për të neutralizuar çdo dhimbje nga çfarëdo shkaku ajo u ngrit. Ndoshta kjo është arsyeja pse, dhe për shkak të pronave të saj tonik për trupin, frutave agrume janë tradicionale në Shtëpinë në pacientët me sëmundje të shumta.