Cili është rreziku i produkteve të blera aksioneve


Çdo familje gjen mënyra për të arritur qëllimin e tyre, e cila është quajtur "ekonomia". Por ju mund të kurseni për ushqim dhe çfarë rreziku blerë aksioneve të prodhimeve? Pa dyshim, duke e bërë rezervat ushqimore, duke blerë ato në masë me një çmim shumë më të lirë se sa të shitjes me pakicë, mund të jetë një e mirë për të shpëtuar. Shumica e dyqaneve të kryejnë shitje, ose të bëjë ulje për ato produkte, ku përfundon vetëm kohët e fundit jeta shelfin. Pse ne nuk jemi të hutuar dhe ne preferojnë të blerë ushqim për të ardhmen, pavarësisht nga fakti se jo të gjitha produktet janë në gjendje që të ruhen për një kohë të gjatë, që do të thotë se ekziston rreziku i helmimit.


Për kursimet ishte i vlefshëm, dhe nuk lëndimi ishte shkaktuar, e konsiderojnë pikat themelore që kanë nevojë për vëmendje kur blejnë ushqim.

Mishit, pulave, peshkut
Në mënyrë të qartë, këto ushqime duhet të blejnë në sasi të mëdha, veçanërisht në një treg, ku shitësi duhet të bëjë një zbritje të konsiderueshme. Në mënyrë tipike, ajo është një peshë më shumë se 2-3 kg. Këto produkte janë ruajtur për një kohë të gjatë, por uyazyka përpunimin e tyre të saktë dhe përdorim të mëvonshëm.
Gjëja e parë që ju duhet të bëni për të ardhur në shtëpi - një proces i mishit. A nuk e vë atë në frigorifer pa trajtim dhe pa e parë të thyer në pjesë. Herën tjetër që ju të përgatitur, ju duhet të merrni të gjithë pjesë, presin për shkrirje ajo për të prerë pjesë dhe përsëri për të pastruar frigorifer. Nuk ka asgjë më e keqe se ngrirjes përsëritur, si në këtë rast, produkti është nënshtruar "sulmuar" patogjene në mënyrë të përsëritur dhe në këtë mënyrë prishin shpejtë.

Blerë produktin shpëlarje nën ujë të rrjedhshëm, dhe pastaj obsushit razdelыvayte, por jo anasjelltas. Në këtë rast ju zvogëluar në një depërtimit minimale prej mikroorganizmave brenda produktit, dhe kështu do të rrisë jetën e saj raft dhe minimizuar rreziqet shëndetësore. Çdo copë e vënë në një paketë la carte ushqimit dhe ngrirje.
Ekspozuar ose mish i ngrirë blerë ju ri-ngrirje, mund të gjenden në ngjyrën e saj. Në këtë rast ai do të ketë në sipërfaqe një ngjyrë të errët të kuqe, ndërsa të prerë - qershi të kuqe. Në qoftë se mishi shpërbërjen (peshku) ju erë nuk është produkt i veçantë, dhe ka dyshime në pastërtinë e tij, ajo nuk është me vlerë të rrezikut, është më mirë për të hedhur jashtë prishur pjesë - të shpëtuar ekonominë, por shëndeti është më e shtrenjtë.


Djathë
Çmimet e djathë aq të madh që shumë nuk e humbas mundësi, në disa raste, të blerë atë për një "kosto sociale" të veçantë, dhe më shumë BITS janë marrë, për shkak se nesër nuk mund të jetë një zbritje të tillë. Por, pothuajse çdo familje ka ndodhur se djathi u ngrënë gjatë, dhe mbi sipërfaqen e myk tashmë ka filluar të shfaqet. Hidhe - Na vjen keq, kështu që, prerja kujdes off vende me myk, ajo lejohet për sanduiçe nxehtë. Duket i njohur?
Këtu janë shumë lloje të myk toksike, dhe disa prej tyre janë në gjendje të formojnë substanca të quajtura mycotoxins. Pasi në trup, dhe ata të grumbulluar, ata mund të shkaktojnë kancer.

Ekspertët amerikanë në fushën e sigurisë ushqimore besojnë se në qoftë se myk formuar në varietete të buta djathë, produkt i tillë duhet të hidhet pa mëshirë. Fakti që ai përmban një shumë të lagështisë (myk dhe e do atë) dhe se produkti është i prishur përgjithmonë. Sipas këtyre ekspertëve të njëjta, varietetet djathë, e cila ishte e pranishme në sipërfaqen e myk, ju mund të lënë për të ngrënë, por vetëm në qoftë se kjo nuk do të shkurtojë një shtresë e hollë, si zakonisht e bëjnë shtëpiake begatë, dhe jo më pak se shtresë centimetra. Pajtohem ekonomisë diskutueshme. Përveç kësaj, rreziku i rënies në spore myk e trupit të mbetet.

Përfundimi ynë - jo për të blerë më shumë djathë se familja juaj mund të hani atë për një javë. Preferencë japin bar, nuk ka përfunduar prerja, e cila u përhap shpejt patogjene.

Kos
Kur të blesh paketa kos, ne mezi Bleni më Shumë. Vetëm aq i përshtatshëm - nuk ka nevojë për të shkuar çdo ditë në dyqan dhe për të marrë 1-2 copë. Përveç kësaj, termi e kos është mjaft i madh - nga 2 javë deri në gjashtë muaj.
Prodhuesi garanton se të gjithë jeta e dobishme e produktit microflora nuk do të ndryshojë. Por ende të blerë një produkt që është bërë kohët e fundit, është më mirë për shkak se ajo ka bakteret më të dobishme, të cilat pa ndryshim reduktuar në datën fund. Përveç blerjen kos me ruajtje deri në gjashtë muaj, ju jeni gjasa për të marrë prej tyre një avantazh të rëndësishëm. Për qumësht produkt ruhet për aq kohë ajo preservatives bollëk janë shtuar, dhe kjo është jo kos, por më tepër një ëmbëlsirë ëmbël, i cili përfitoi nga diskutueshme.


Luledielli
Ky produkt, i cili është në çdo kuzhinë. Dyqanet janë plot me vajrat e kapaciteteve të ndryshme - nga litër tradicionale deri 3 apo edhe shishe 5-litër. Për çmimin fjala më e dobishme për të blerë sasi të mëdha, por ka një përfitim për shëndetin?
Nëse vaj blihen për shtëpi duhet, së pari, në shtëpi duke përdorur enë të tilla vetëm të pakëndshme. Së dyti, kur ju hapni një shishe të vogël me vaj ju shkelin ngushtësi dhe të fillojnë procesin e oksidimit. Nuk janë radikalet e lira. Dhe sa më gjatë të naftës nuk është përdorur, aq më shumë ajo Përmbajtja produkte dytësore të oksidimit. Dhe të përdorin shishe 5-litër nuk ka gjasa të ketë sukses të shpejtë. Vajra vegjetale janë të ruajtura më së miri në një xhami të errët - rrezet e diellit, ajo fillon të ndryshket.


Blerja e produkteve në dyqan - një lloj i investimit të parave, për shkak se nuk është sekret se ushqimi bëhet gjithnjë e më e shtrenjtë me hapa të mëdhenj ". Ekspertët këshillojnë që të i kushtoj vëmendje të mëposhtme.
Mos blej vaj dyqan, drithërat dhe makarona - ata shpejt përkeqësohet. Si ekonomia mund të aksioneve deri në peshk të konservuar dhe qumështit të kondensuar e cilësisë së mirë.
Marrja e stoqeve të ushqimit, para së gjithash, mendoj për shëndetin.