Grykët kronike cila prish trupin


Në njerëz, shumë sekrecione endokrine dhe disa prej tyre janë bajamet, të cilat për herë të parë u takua mikroorganizmave që bien nga mjedisi, dhe sa herë që ata janë patogjen, akti bajamet si mbrojtës të trupit nga infeksioni.
Sëmundja shkakton bajamet kronike grykët e cila prish trupin nëse nuk trajtohet në kohë.
Zakonisht, infeksioni ndikon bajamet Palatine, ata depërtuar boshllëqeve, janë rrotullon të veçanta që janë kurthe për viruset dhe mikrobet në këto pjesë të bajamet është një lloj i trajnimit sistemin imunitar për të luftuar patogjene.


Çdo amygdala është i lidhur ind lidhës prej indeve fyt dhe limfatike kanale, të cilat ofrojnë bajamet e komunikimit nga e gjithë sistemit imunitar.
Bajame të luajnë një rol të rëndësishëm në mbrojtjen e trupit nga ekspozimi ndaj baktereve dhe kur ata bien në boshllëqet, i formuar më pas nga plehu i mikroorganizmave të vdekur, qelizat e bardha të gjakut dhe qelizave të tjera të vdekura.

Ky hendek i bllokuar me qelb, e cila e bën aftësinë myndalynam për të luftuar organizmat që fillojnë të shtohen me shpejtësi.

Ky është një tipar karakteristik i grykët kronike kur bajamet e toksinave microbial në gjak dhe mjedis tjetër të lëngshme e trupit, e cila çon në helmim të tij dhe grykët kronike, e cila prish trupin, duke shkaktuar komplikime në zemër dhe organe të tjera.
Me dehje të tillë, nuk ka dhimbje në muskujt, zvogëlon Gjendja duket presionin e lartë të gjakut, me dhimbje koke të forta.

Zakonisht bajamet bëhet një turmë e vërtetë Streptococcus, Staphylococcus dhe bakteret e tjera, dhe pastaj ata u përhap në të gjithë trupin dhe është shkaku kryesor i inflamacionit dhe duket parë puçrra dhe adnexitis, prostatitis, një inflamacion i nyjave, pezmatimi i sinuseve paranazale.

Kur bajamet bëhet i përflakur dhe ata grumbullohen qelizat e bardha të vdekura të gjakut, nga personi i gojës ka një erë të fortë, dhe bajamet të ndaluar duke punuar si një trup mbrojtëse për shkak të një rënie në mbrojtjen imunitar të trupit, dhe në bajamet shtese kthehet në një burim shtesë të infeksionit, dhe kjo çon në sëmundje të shpeshta.
Shpesh sëmundje e shkaktuar nga dobësimi i bajamet, duke shkaktuar grykët kronike dhe ai jep, si një komplikacion i sëmundjes reumatike të nyjeve dhe të zemrës, ndërsa rënie valvulave të zemrës formuar.

Bajame kronike, e cila prish trupin dhe kështu duket glomerulonefriti, inflamacion purulent i indeve të orofaringut dhe mund të ndodhë pneumoni dhe inflamacion i veshit të mesëm, dhe pastaj humbjen e dëgjimit.

Grykët kronike mund të shkaktojë përkeqësimin e sëmundjeve alergjike, të cilat janë të vështira për të hequr qafe, por të mirë dhe trajtim cilësor nga grykët, skuqjen alergjike, kruarje dhe madje edhe astmë përfunduar, prandaj, ne mund të nxjerr një përfundim se këto reaksione alergjike janë shkaktuar për veten kur zhvillimin e një infeksion në boshllëqet.

Ky proces fillon për shkak të streptokok, të cilat janë të ngjashme me proteinat e indit lidhor dhe të nyjeve të zemrës njerëzor, kështu që ka agresion në trup, jo vetëm Streptococcus, por gjithashtu në nyje e tyre të enëve të gjakut dhe të zemrës.
Bajamet janë organe shumë të rëndësishme gjëndrave që kryejnë funksione mbrojtëse, por plagët e rënda, ato humbasin funksionin e tyre mbrojtës, dhe të bëhet fokusi ku zhvillimin e mikroorganizmave.

Mjekët kanë filluar të angazhohen korrigjimin e bajamet si organi imunitar, dhe për këtë qëllim kanë filluar për të larë me kujdes të gjitha boshllëqet me shumë purulent kazeoznuyu për të shijuar këtë kompleks të veçantë që përmban kripë deti dhe ekstrakte bimore. Pas këtyre procedurave, vetitë mbrojtëse të bajamet restauruar, e cila çon në dehje ndërprerjen tonzillogennoy.

Pastaj të kryer punën ripërtëritjes të të gjitha organeve të prekura në sëmundjet inflamatore boshllëqe, dhe vetëm atëherë, duhet të kryejë masa parandaluese.
Për të shmangur inflamacion përsëritet, kalojnë boshllëqet larje zgjidhje të veçanta, të paktën 2 herë në vit dhe të shpenzojnë masa për të rritur vetitë mbrojtëse të organizmit, në veçanti të forcuar sistemin imunitar me forcim dhe ushqim të mirë.

Kur bajamet bëhen të dëmtuara dhe të çara të formojnë xhepat, dhe kështu ata të zgjerohet dhe nuk mund të pastrohet, ajo mund të përdoret эlektroplazmennuyu koahuhulyatsyyu, e cila është kryer vetëm pas pastrimit bajamet boshllëqe.

Në të njëjtën kohë, kjo procedurë është boshllëqe deformuar nënshkrimin dhe krijon një pengesë të depërtimit microbial dhe boshllëqe të mbajë funksionin e tyre. Pas koagulimit, hequr bajamet, nuk e bëjnë, pasi puna e tyre është zhvilluar, dhe ata të kryejnë funksionet mbrojtëse në trup.
Mos lejoni zhvillimin grykët kronike, e cila prish trupi çon në mosfunksionim të disa organeve, veçanërisht zemër vuajtje, veshkave, mëlçisë, sistemit limfatik.