Pse vitamina janë të dobishme për veshka Rekomandimet kryesore pushtetit


Indeksi artikull

Rekomandimet fuqiRoli i ujit për veshkatUshqimProcesi i trajtimin dhe pastrimin e trupit


Shumë vitamina të veçanta për veshka dhe aditive speciale me karakteristika të veçanta, duke e bërë zgjedhjen e duhur të barnave promovon shërimin dhe efekt pozitiv në të gjithë trupin, duke përmirësuar funksionet e veta të veçanta.
Shumë vitamina që hyjnë në trupin me ushqim dhe zgjedhjen e barnave janë lënë më të mirë të këtyre profesionistëve.


Rekomandimet fuqi
Në mënyrë që për aq kohë sa të jetë e mundur për të ruajtur funksionimin e duhur të veshkave duhet të ndiqni këto rregulla në të ushqyerit:Ushqim i pjesshëm për të parandaluar mbingarkesën veshkat hit masiv ta humbim.
Paralajmërojnë konsumimin e ushqimeve që mund të shkaktojnë acarim dhe degradimin e tubthave veshkave në to.
Vidyazykatysya e produkteve që përmbajnë substanca që nxisin formimin e gurëve.
Kufizojnë konsumin e kripës dhe ushqime të pasuruar me oksalik dhe purine. Në dietë duhet të përmbajë mjaft fruta, perime dhe produktet e qumështit. Gjithashtu e dobishme për veshkë konsiderohet si metodat e përpunimit dhe gatim ushqimi si pjekje, steaming, pjekje pak në vaj.


Roli i ujit për veshkat


Në mungesë të contraindications specifike rritur në ditë mund dhe duhet të pini të paktën 10-12 gota.
Në identifikimin e contraindications të tilla si probleme me zemrën, presionin, lejoi përdorimin e një sasi të caktuar të ujit.
Uji pastron trupin e toksinave, bakteret, rërë dhe substancave të tjera të huaja, pasi ato janë larë. Ajo refreshed gjakun dhe trupin si një e tërë.

Kjo është e rëndësishme!
Ju mund të pini ndonjë pije, por veçanërisht e dobishme çaj jeshil, lëng, lëng dhe ujë të thjeshtë.


Aktualisht, ujë të pastër është një problem për shkak se në shumicën e rajoneve është pasuruar komponente të dëmshme. Pritjet e Madhe me këtë dietë vetëm të mbështeten në filtra cilësore.
A nuk kanë etje, kjo do të thotë se trupi ndjen nevojën për lëngun. Është më mirë për të pirë pak dhe shpesh - tre - kater banesë çdo tridhjetë minuta. Nëse është e nevojshme, zbrazjes së fshikëzës nuk duhet të vonojë këtë proces.
Nëse pacienti ka anët e forta çanta nën sytë, ënjtje të mëdha, kjo mund të tregojë mungesën e lëngjeve në trup, kështu që fillon të grumbulluar dhe për të shpëtuar atë. Urina duhet të jetë gjithmonë hije të lehta.Ushqim


Ushqim të shëndetshëm është shumë i mirë për veshkat. Kjo mund të përfshijë - perime, fruta, herbs, u rrit, luleshtrydhe, prej trangujve, pumpkins, speca, mollë, lakër, pjepër dhe shalqi.
Dietë shalqi janë shpesh asistent kryesor në marrjen e shpëtoj e gurëve në veshka për shkak të efektit të saj diuretik. Mirë për veshkat vitaminë B dhe vitaminë A. Me përkeqësimin e veshkave duhet të respektojnë dietë të veçantë për të mbështetur ato në formë.

Kjo është e rëndësishme!Kur manifestimi i simptomave të nephrolithiasis duhet së pari të sqaroj diagnozën nga një specialist, dhe pastaj të marrë masat e duhura.


Ushqimi për veshkave guri patologji duhet të lidhen me përbërjen kimike e shkëmbinjve. Dietat me oxalate, urate dhe fosfat gurët janë disi të ndryshme.


Procesi i trajtimin dhe pastrimin e trupit


Grass, ndikim pozitiv në shëndetin e veshkave, përfshijnë: Wort Shën Gjonit. Qiproja, horsetail, lë Kastrati. Në përzgjedhjen e kullosa të përshtatshme më të mirë të marrë këshilla para se një mjek specifikuar mënyra dhe kohë të infuzione.
Me efekt diuretik shalqi lejon larë veshkave, të shpëtoj nga gurë të vegjël dhe rërë. Për të mirë të pastrimit shalqi hahet dy deri tre orë në natë, dhe pastaj zhytem në një banjë të mbushur me ujë të ngrohtë.

Aktiviteti pastrimi do të takohet me kryeministrin veshkën termin meridian për një sezon kërkon organizimin e disa procedurave të pastrimit.